cpplib 12.1-b20220213 - en to ka translation catalogue (102 entries)

en: conversion from %s to %s not supported by iconv
ka: %s-დან %s-ზე გადაყვანა iconv-ს მიერ მხარდაჭერილი არაა

en: no iconv implementation, cannot convert from %s to %s
ka: iconv-ის გარეშე. %s-დან %s-ზე გადაყვანა შეუძლებელია

en: converting to execution character set
ka: გაშვების სიმბოლოების ნაკრებში გადაყვანა

en: In _cpp_valid_ucn but not a UCN
ka: არსებობს _cpp_valid_ucn -ში, მაგრამ არა UCN

en: incomplete universal character name %.*s
ka: დაუსრულებელი უნივერსალური სიმბოლოს სახელი %.*s

en: %.*s is not a valid universal character
ka: %.*s სწორი უნივერსალური სიმბოლო არაა

en: '$' in identifier or number
ka: "$" იდენტიფიკატორში ან რიცხვში

en: universal character %.*s is not valid in an identifier
ka: უნივერსალური სიმბოლო %.*s იდენტიფიკატორში დაუშვებელია

en: universal character %.*s is not valid at the start of an identifier
ka: უნივერსალური სიმბოლო %.*s იდენტიფიკატორის დასაწყისში დაუშვებელია

en: %.*s is outside the UCS codespace
ka: %.*s UCS კოდის სივრცის გარეთაა

en: hex escape sequence out of range
ka: თექვსმეტობითი სპეციალური სიმბოლო დიაპაზონს გარეთაა

en: octal escape sequence out of range
ka: რვაობით სპეციალური სიმბოლო დიაპაზონს გარეთაა

en: non-ISO-standard escape sequence, '\%c'
ka: არა-ISO-სტანდარტის სპეციალური მიმდევრობა, '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%c'
ka: უცნობი სპეციალური მიმდევრობა: '\%c'

en: unknown escape sequence: '\%s'
ka: უცნობი სპეციალური მიმდევრობა: '\%s'

en: missing open quote
ka: გამხსნელი ბრჭყალი აღმოჩენილი არაა

en: character constant too long for its type
ka: სიმბოლოების მუდმივა ძალიან გრძელია თავისი ტიპისთვის

en: multi-character character constant
ka: მრავალსიმბოლოიანი სიმბოლური მუდმივა

en: empty character constant
ka: ცარიელი სიმბოლური მუდმივა

en: failure to convert %s to %s
ka: %s-ის %s-ში გადაყვანის შეცდომა

en: extra tokens at end of #%s directive
ka: დამატებითი კოდები #%s დირექტივის ბოლოში

en: #%s is a GCC extension
ka: #%s GCC-ის გაფართოებაა

en: #%s is a deprecated GCC extension
ka: #%s GCC-ის მოძველებული გაფართოებაა

en: suggest not using #elif in traditional C
ka: რჩევა, ტრადიციულ C-ში არ გამოიყენოთ #elif

en: style of line directive is a GCC extension
ka: ხაზის დირექტივების სტილი GCC-ს გაფართოებაა

en: invalid preprocessing directive #%s
ka: არასწორი პრეპროცესორის დირექტივა #%s

en: "%s" cannot be used as a macro name
ka: "%s" -ს მაკროს სახელში ვერ გამოიყენებთ

en: macro names must be identifiers
ka: მაკროს სახელები იდენტიფიკატორებს უნდა წარმოადგენდნენ

en: undefining "%s"
ka: "%s"-ის აღწერის გაუქმება

en: missing terminating > character
ka: დამაბოლოებელი > სიმბოლო აღმოჩენილი არაა

en: #%s expects "FILENAME" or <FILENAME>
ka: #%s მოელის "FILENAME"-ს ან <FILENAME>-ს

en: empty filename in #%s
ka: ფაილის ცარიელი სახელი #%s -ში

en: #include_next in primary source file
ka: #include_next კოდის ძირითად ფაილში

en: invalid flag "%s" in line directive
ka: არასწორი ალამი "%s' ხაზის დირექტივაში

en: unexpected end of file after #line
ka: ფაილის მოულოდნელი დასასრული #line-ის შემდეგ

en: "%s" after #line is not a positive integer
ka: "%s" #line-ის შემდეგ დადებითი მთელი რიცხვი არაა

en: line number out of range
ka: ხაზის ნომერი დიაპაზონს გარეთაა

en: "%s" is not a valid filename
ka: '%s' არასწორი ფაილის სახელია

en: "%s" after # is not a positive integer
ka: "%s" #-ის შემდეგ დადებითი მთელი რიცხვი არაა

en: invalid #%s directive
ka: #%s: არასწორი დირექტივა

en: #pragma %s %s is already registered
ka: #pragma %s %s უკვე რეგისტრირებულია

en: #pragma %s is already registered
ka: #pragma %s უკვე დარეგისტრირებულია

en: #pragma once in main file
ka: #pragma ერთხელ მთავარ ფაილში

en: invalid #pragma push_macro directive
ka: არასწორი #pragma push_macro დირექტივა

en: invalid #pragma pop_macro directive
ka: არასწორი #pragma pop_macro დირექტივა

en: cannot find source file %s
ka: წყაროს ფაილი %s ვერ ვიპოვე

en: current file is older than %s
ka: მიმდინარე ფაილი ძველია, ვიდრე %s

en: invalid "#pragma GCC %s" directive
ka: არასწორი "#pragma GCC %s" დირექტივა

en: #else without #if
ka: #else -ს #if -ი აკლია

en: #else after #else
ka: #else-ი #else-ის შემდეგ

en: the conditional began here
ka: პირობა აქ იწყება

en: #%s without #if
ka: #%s -ი #if -ის გარეშე

en: #%s after #else
ka: #%s-ი #else -ის შემდეგ

en: #%s before C++23 is a GCC extension
ka: #%s -ი C++23 -ის შემდეგ GCC -ის გაფართოებაა

en: #endif without #if
ka: #endif -ი #if -ის გარეშე

en: predicate's answer is empty
ka: პრედიკატის პასუხი ცარიელია

en: assertion without predicate
ka: დამტკიცება პრედიკატის გარეშე

en: predicate must be an identifier
ka: პრედიკატი იდენტიფიკატორი უნდა იყოს

en: unterminated #%s
ka: დაუსრულებელი #%s

en: impossible operator '%u'
ka: შეუძლებელი ოპერატორი '%u'

en: missing ')' in expression
ka: გამოსახულებას ')' აკლია

en: '?' without following ':'
ka: '?' -ი მომყოლი ':'-ის გარეშე

en: division by zero in #if
ka: ნულზე გაყოფა #if -ში

en: %s is a block device
ka: %s ბლოკური მოწყობილობაა

en: %s is too large
ka: %s ძალიან დიდია

en: %s is shorter than expected
ka: %s მოსალოდნელზე მოკლეა

en: "%s" is closing an unopened context
ka: "%s" გაუხსნელ კონტექსტს ხურავს

en: found problematic Unicode character "%s"
ka: აღმოჩენილია პრობლემატური უნიკოდის სიმბოლო "%s"

en: "/*" within comment
ka: "/*" კომენტარში

en: %s in preprocessing directive
ka: %s პრეპროცესორის დირექტივაში

en: null character(s) ignored
ka: ნულოვანი შეტყობინებები გამოტოვებულია

en: `%.*s' is not in NFKC
ka: `%.*s'-ი NFKC-ში არაა

en: `%.*s' is not in NFC
ka: `%.*s' -ი NFC-ში არაა

en: __VA_OPT__ is not available until C++20
ka: __VA_OPT__ -ი C++20-მდე ხელმიუწვდომელია

en: attempt to use poisoned "%s"
ka: მოწამლული "%s"-ის გამოყენების მცდელობა

en: adjacent digit separators
ka: მოსაზღვრე ციფრის გამყოფები

en: unterminated raw string
ka: დაუსრულებელი დაუმუშავებელი სტრიქონი

en: missing terminating %c character
ka: დამაბოლოებელი %c სიმბოლო აღმოჩენილი არაა

en: unterminated comment
ka: დაუსრულებელი კომენტარი

en: multi-line comment
ka: მრავალხაზიანი კომენტარი

en: unspellable token %s
ka: გაურკვეველი კოდი %s

en: unterminated literal
ka: დაუსრულებელი ლიტერალი

en: unterminated __VA_OPT__
ka: დაუსრულებელი __VA_OPT__

en: macro "%s" is not used
ka: მაკრო "%s" არ გამოიყენება

en: invalid built-in macro "%s"
ka: არასწორი ჩაშენებული მაკრო "%s"

en: could not determine file timestamp
ka: ფაილის დროის შტამპის გარკვევის შეცდომა

en: could not determine date and time
ka: დროისა და თარიღის გარკვევა შეუძლებელია

en: invalid string literal, ignoring final '\'
ka: არასწორი სტრიქონი ლიტერალი. ბოლო '\' გამოტოვებული იქნება

en: macro "%s" defined here
ka: მაკრო "%s" აქაა აღწერილი

en: duplicate macro parameter "%s"
ka: დუბლირებული მაკროს პარამეტრი "%s"

en: expected parameter name, found "%s"
ka: მოველოდი პარამეტრის სახელს, მივიღე "%s"

en: expected ',' or ')', found "%s"
ka: მოველოდი ','-ს ან ')'-ს. აღმოჩენილია "%s"

en: expected parameter name before end of line
ka: ხაზის ბოლომდე პარამეტრს მოველოდი

en: expected ')' before end of line
ka: ხაზის ბოლომდე ')'-ს მოველოდი

en: expected ')' after "..."
ka: "..."-ის შემდეგ ')'-ს მოველოდი

en: anonymous variadic macros were introduced in C++11
ka: ანონიმური არგუმენტების ცვლადი რიცხვის მქონე მაკროები C++11-ში გამოჩნდნენ

en: anonymous variadic macros were introduced in C99
ka: ანონიმური არგუმენტების ცვლადი რიცხვის მქონე მაკროები C99-ში გამოჩნდნენ

en: ISO C++ does not permit named variadic macros
ka: ISO C++ სახელიან არგუმენტების ცვლადი რიცხვის მქონე მაკროებს მხარს არ უჭერს

en: "%s" redefined
ka: "%s" ხელახლა აღიწერა

en: this is the location of the previous definition
ka: ეს წინა აღწერის მდებარეობაა

en: while writing precompiled header
ka: წინასწარ აგებული თავსართის ჩაწერისას

en: syntax error in macro parameter list
ka: სინტაქსის შეცდომა მაკროს პარამეტრების სიაში
