update-manager - en to sk translation catalogue (221 entries)

en: Broken packages
sk: Poškodené balíky

en: Your system contains broken packages that couldn't be fixed with this software. Please fix them first using synaptic or apt-get before proceeding.
sk: Váš systém obsahuje poškodené balíky, ktoré nemôžu byť týmto programom opravené. Pred pokračovaním ich opravte programom synaptic alebo apt-get.

en: Can't upgrade required meta-packages
sk: Nemožno aktualizovať požadované meta-balíky

en: A essential package would have to be removed
sk: Bol by odstránený nevyhnutný balík

note: FIXME: change the text to something more useful
en: Could not calculate the upgrade
sk: Nepodarilo sa vypočítať aktualizáciu

en: A unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bugreport.
sk: Počas počítania aktualizácie o balíkoch sa vyskytol neriešiteľný problém.
    
    Prosím, nahláste to ako problém voči balíku „update-manager“ a priložte súbory z /var/log/dist-upgrade/.

note: FIXME: maybe ask a question here? instead of failing?
en: Error authenticating some packages
sk: Chyba pri overovaní niektorých balíkov

en: It was not possible to authenticate some packages. This may be a transient network problem. You may want to try again later. See below for a list of unauthenticated packages.
sk: Nebolo možné overiť niektoré balíky. Mohlo by to byť spôsobené prechodným problémom v sieti. Môžete to opäť skúsiť neskôr. Nižšie je uvedený zoznam neoverených balíkov.

en: Can't install '%s'
sk: Nemožno nainštalovať „%s“

en: It was impossible to install a required package. Please report this as a bug.
sk: Požadovaný balík nebolo možné nainštalovať. Nahláste to ako chybu.

note: FIXME: provide a list
en: Can't guess meta-package
sk: Nemožno uhádnuť meta-balík

en: Your system does not contain a ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop or edubuntu-desktop package and it was not possible to detect which version of Ubuntu you are running.
     Please install one of the packages above first using synaptic or apt-get before proceeding.
sk: Váš systém neobsahuje žiaden z balíkov ubuntu-desktop, kubuntu-desktop, xubuntu-desktop alebo edubuntu-desktop a nebolo možné zistiť, ktorú verziu Ubuntu používate.
     Prosím, než budete pokračovať, najprv nainštalujte jeden z vyššie uvedených balíkov pomocou Synaptic alebo apt-get.

en: Failed to add the CD
sk: Zlyhalo pridanie CD

en: There was a error adding the CD, the upgrade will abort. Please report this as a bug if this is a valid Ubuntu CD.
    
    The error message was:
    '%s'
sk: Pri pridávaní CD sa vyskytla chyba, prechod na vyššiu verziu bude prerušený. Nahláste túto chybu, ak používate platné Ubuntu CD.
    
    Chybová správa bola:
    „%s“

en: Reading cache
sk: Načítava sa vyrovnávacia pamäť

en: Unable to get exclusive lock
sk: Nepodarilo sa uzamknúť databázu softvéru

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) already running. Please close that application first.
sk: Zvyčajne to znamená, že je už spustená iná aplikácia na správu balíkov (ako apt-get alebo aptitude). Prosím, najskôr ukončite danú aplikáciu.

en: Continue running under SSH?
sk: Pokračovať v spojení cez SSH?

en: This session appears to be running under ssh. It is not recommended to perform a upgrade over ssh currently because in case of failure it is harder to recover.
    
    If you continue, a additional ssh daemon will be started at port '%s'.
    Do you want to continue?
sk: Zdá sa, že táto relácia beží pod ssh. Momentálne sa neodporúča vykonávať aktualizáciu cez ssh, pretože v prípade poruchy je ťažšie vykonať obnovu.
    
    Ak sa rozhodnete pokračovať, na porte „%s“ sa spustí ďalší ssh démon.
    Želáte si pokračovať?

en: Starting additional sshd
sk: Štartuje sa ďalší sshd

en: To make recovery in case of failure easier a additional sshd will be started on port '%s'. If anything goes wrong with the running ssh you can still connect to the additional one.
sk: Aby sa uľahčilo obnovenie systému v prípade poruchy, spustí sa ďalší sshd na porte „%s“. Ak nastane problém s momentálne bežiacim ssh môžete sa stále pripojiť k tomuto ďalšiemu.

en: Can not upgrade
sk: Nie je možné vykonať prechod na novšiu verziu

en: A upgrade from '%s' to '%s' is not supoprted with this tool.
sk: Tento nástroj nepodporuje aktualizáciu z „%s“ na „%s“.

en: Your python install is corrupted. Please fix the '/usr/bin/python' symlink.
sk: Vaša inštalácia Pythonu je pokazená. Prosím, opravte symbolický odkaz „/usr/bin/python“.

en: Include latest updates from the Internet?
sk: Použiť najnovšie aktualizácie z internetu?

en: The upgrade process can automatically download the latest updates and install them during the upgrade.  The upgrade will take longer, but when it is complete, your system will be fully up to date.  You can choose not to do this, but you should install the latest updates soon after upgrading.
sk: Pri aktualizácii systému je možné automaticky stiahnuť najnovšie aktualizácie a nainštalovať ich. Aktualizácia potrvá dlhšie, ale po jej dokončení bude váš systém úplne aktuálny. Ak sa rozhodnete tento krok vynechať, mali by ste nainštalovať najnovšie aktualizácie čo najskôr po aktualizácii systému.

en: No valid mirror found
sk: Nebol nájdený vhodný server

en: While scanning your repository information no mirror entry for the upgrade was found.This can happen if you run a internal mirror or if the mirror information is out of date.
    
    Do you want to rewrite your 'sources.list' file anyway? If you choose 'Yes' here it will update all '%s' to '%s' entries.
    If you select 'no' the update will cancel.
sk: Počas prehliadania informácií vo vašom úložisku nebolo nájdené žiadne zrkadlo (mirror) pre aktualizáciu. Toto sa môže stať, keď prevádzkujete interné zrkadlo alebo informácie zrkadla nie sú aktuálne.
    
    Chcete aj tak prepísať váš súbor „sources.list“? Ak tu zvolíte „Áno“, aktualizujú sa všetky záznamy „%s“ až „%s“.
    
    Ak zvolíte „Nie“, aktualizácia bude zrušená.

note: hm, still nothing useful ...
en: Generate default sources?
sk: Vytvoriť štandardný zoznam zdrojov softvéru?

en: After scanning your 'sources.list' no valid entry for '%s' was found.
    
    Should default entries for '%s' be added? If you select 'No' the update will cancel.
sk: Po preskúmaní „sources.list“ sa nenašiel žiadny platný záznam pre „%s“.
    
    Majú sa pridať pre „%s“ predvolené hodnoty? Ak zvolíte „Nie“, aktualizácia bude zrušená.

en: Repository information invalid
sk: Neplatná informácia o zdrojoch softvéru

en: Upgrading the repository information resulted in a invalid file. Please report this as a bug.
sk: Aktualizácia informácií o zdrojoch softvéru skončila neplatným súborom. Nahláste to ako chybu.

en: Third party sources disabled
sk: Zdroje tretích strán sú zakázané

en: Some third party entries in your sources.list were disabled. You can re-enable them after the upgrade with the 'software-properties' tool or your package manager.
sk: Niektoré záznamy tretích strán vo vašom sources.list boli vypnuté. Po prechode na novšiu verziu ich môžete znova zapnúť nástrojom „software-properties“ vášho správcu balíkov.

en: Error during update
sk: Chyba počas aktualizácie

en: A problem occured during the update. This is usually some sort of network problem, please check your network connection and retry.
sk: Počas aktualizácie sa objavil problém, ktorý je zvyčajne spôsobený chybou sieťového pripojenia. Skontrolujte prosím sieťové pripojenie a skúste to znova.

en: Not enough free disk space
sk: Nedostatok voľného miesta na disku

en: The upgrade aborts now. The upgrade needs a total of %s free space on disk %s. Please free at least an additional %s of disk space on %s. Empty your trash and remove temporary packages of former installations using 'sudo apt-get clean'.
sk: Aktualizácia sa teraz preruší. Aktualizácia vyžaduje celkom %s voľného miesta disku „%s“. Prosím, uvoľnite ešte aspoň %s miesta na disku „%s“. Vyprázdnite svoj Odpadkový kôš a odstráňte dočasné balíky z predošlých inštalácií pomocou „sudo apt-get clean“.

en: Support for some applications ended
sk: Podpora niektorých aplikácií skončila

en: Canonical Ltd. no longer provides support for the following software packages. You can still get support from the community.
    
    If you have not enabled community maintained software (universe), these packages will be suggested for removal at the end of the upgrade.
sk: Spoločnosť Canonical Ltd. už neposkytuje podporu pre následujúce softvérové balíky. Je však možné, že tieto balíky sú naďalej podporované komunitou.
    
    Ak ste nepovolili komunitou udržiavaný softvér (universe), tieto balíky budú v ďalšom kroku navrhnuté na odstránenie.

note: ask the user if he wants to do the changes
en: Do you want to start the upgrade?
sk: Chcete začať s aktualizáciou?

en: Could not download the upgrades
sk: Nebolo možné stiahnuť aktualizácie

en: The upgrade aborts now. Please check your internet connection or installation media and try again.
sk: Aktualizácia sa teraz preruší. Skontrolujte prosím svoje pripojenie k internetu či inštalačný nosič a skúste to znova.

note: invoke the frontend now
en: The upgrade aborts now. Your system could be in an unusable state. A recovery will run now (dpkg --configure -a).
sk: Aktualizácia sa teraz preruší. Je možné, že systém môže byť v nepoužiteľnom stave. Teraz sa spustí pokus o nápravu (dpkg --configure -a).

en: 
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bugreport.
    %s
sk: 
    
    Ohláste prosím túto chybu voči balíku „update-manager“ a priložte k hláseniu súbory z /var/log/dist-upgrade/.
    %s

en: Could not install the upgrades
sk: Nebolo možné nainštalovať aktualizácie

en: Remove obsolete packages?
sk: Odstrániť zastarané balíky?

en: _Skip This Step
sk: _Preskočiť tento krok

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: Error during commit
sk: Chyba počas potvrdzovania

en: A problem occured during the clean-up. Please see the below message for more information.
sk: Počas čistenia nastal problém. Viac informácií nájdete v správe uvedenej nižšie.

note: generate a new cache
en: Restoring original system state
sk: Obnovuje sa pôvodný stav systému

note: FIXME: instead of error out, fetch and install it here
en: Required depends is not installed
sk: Požadované závislosti nie sú nainštalované

en: The required dependency '%s' is not installed.
sk: Požadovaná závislosť „%s“ nie je nainštalovaná.

note: sanity check (check for ubuntu-desktop, brokenCache etc) then open the cache (again)
en: Checking package manager
sk: Kontroluje sa správca balíkov

en: Preparing the upgrade failed
sk: Príprava prechodu na vyššiu verziu zlyhala

en: Preparing the system for the upgrade failed. Please report this as a bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bugreport.
sk: Príprava systému na aktualizáciu zlyhala. Ohláste prosím túto chybu voči balíku „update-manager“ a priložte k hláseniu súbory z /var/log/dist-upgrade/.

en: Getting upgrade pre-requists failed
sk: Zisťovanie predpokladov aktualizácie zlyhalo

en: The system was unable to get the pre-requists for the upgrade. The upgrade will abort now and restore the original system state.
    
    Please report this as a bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bugreport.
sk: Systém nedokázal splniť predpoklady na aktualizáciu. Aktualizácia sa teraz preruší a obnoví sa pôvodný stav systému.
    
    Ohláste prosím túto chybu voči balíku „update-manager“ a priložte k hláseniu súbory z /var/log/dist-upgrade/.

en: Updating repository information
sk: Aktualizujú sa informácie o zdrojoch softvéru

en: Invalid package information
sk: Neplatná informácia o balíku

en: After your package information was updated the essential package '%s' can not be found anymore.
    This indicates a serious error, please report this bug against the 'update-manager' package and include the files in /var/log/dist-upgrade/ in the bugreport.
sk: Potom, čo boli aktualizované vaše informácie o balíkoch už nebolo možné nájsť nevyhnutný balík „%s“.
    To naznačuje závažnú chybu, ohláste prosím túto chybu voči balíku „update-manager“ a priložte k hláseniu súbory z /var/log/dist-upgrade/.

note: calc the dist-upgrade and see if the removals are ok/expected do the dist-upgrade
en: Asking for confirmation
sk: Požaduje sa potvrdenie

en: Fetching
sk: Sťahuje sa

en: Upgrading
sk: Prebieha prechod na novšiu verziu

en: Searching for obsolete software
sk: Vyhľadávanie zastaraného softvéru

en: System upgrade is complete.
sk: Aktualizácia systému je dokončená.

note: print "mediaChange %s %s" % (medium, drive)
en: Please insert '%s' into the drive '%s'
sk: Prosím, vložte „%s“ do mechaniky „%s“

en: Fetching is complete
sk: Sťahovanie je dokončené

en: Fetching file %li of %li at %sb/s
sk: Získava sa súbor %li z %li pri %sB/s

en: About %s remaining
sk: Zostáva približne %s

en: Fetching file %li of %li
sk: Sťahuje sa súbor %li z %li

note: FIXME: add support for the timeout of the terminal (to display something useful then) -> longer term, move this code into python-apt
en: Applying changes
sk: Aplikujú sa zmeny

en: Could not install '%s'
sk: Nebolo možné nainštalovať „%s“

en: The upgrade will continue but the '%s' package may be in a not working state. Please consider submitting a bugreport about it.
sk: Aktualizácia bude pokračovať, ale balík „%s“ môže byť v nepoužiteľnom stave. Prosím zvážte zaslanie hlásenia o chybe.

note: self.expander.set_expanded(True)
en: Replace the customized configuration file
    '%s'?
sk: Nahradiť upravený konfiguračný súbor
    „%s“?

en: You will lose any changes you have made to this configuration file if you choose to replace it with a newer version.
sk: Ak si vyberiete nahradiť novšou verziou, stratíte všetky zmeny, ktoré ste spravili v tejto konfigurácii.

en: The 'diff' command was not found
sk: Príkaz „diff“ nebol nájdený.

en: A fatal error occured
sk: Vyskytla sa kritická chyba

en: Please report this as a bug (if you haven't already) and include thefiles /var/log/dist-upgrade/main.log and /var/log/dist-upgrade/apt.log in your report. The upgrade aborts now.
    Your original sources.list was saved in /etc/apt/sources.list.distUpgrade.
sk: Ohláste prosím túto chybu (ak ste tak už neurobili) a priložte k hláseniu súbory /var/log/dist-upgrade/main.log a /var/log/dist-upgrade/apt.log. Aktualizácia sa teraz preruší.
    Váš pôvodný súbor sources.list bol uložený ako /etc/apt/sources.list.distUpgrade.

note: FIXME: make those two seperate lines to make it clear that the "%" applies to the result of ngettext
en: %d package is going to be removed. | %d packages are going to be removed.
sk[0]: Bude odstránených %d balíkov.
sk[1]: Bude odstránený %d balík.
sk[2]: Budú odstránené %d balíky.

en: %d new package is going to be installed. | %d new packages are going to be installed.
sk[0]: Bude nainštalovaných %d nových balíkov.
sk[1]: Bude nainštalovaný %d nový balík.
sk[2]: Budú nainštalované %d nové balíky.

en: %d package is going to be upgraded. | %d packages are going to be upgraded.
sk[0]: Bude aktualizovaných %d balíkov.
sk[1]: Bude aktualizovaný %d balík.
sk[2]: Budú aktualizované %d balíky.

en: 
    
    You have to download a total of %s.
sk: 
    
    Musíte stiahnuť celkom %s.

en: Fetching and installing the upgrade can take several hours and cannot be canceled at any time later.
sk: Sťahovanie a inštalácia aktualizácie môže trvať niekoľko hodín a nemožno ju neskôr prerušiť.

en: To prevent data loss close all open applications and documents.
sk: Aby ste zamedzili strate údajov, zatvorte všetky otvorené aplikácie a dokumenty.

note: FIXME: this should go into DistUpgradeController
en: Your system is up-to-date
sk: Váš systém je aktuálny

en: There are no upgrades available for your system. The upgrade will now be canceled.
sk: Pre váš systém nie sú dostupné žiadne aktualizácie. Proces aktualizácie bude zrušený.

en: <b>Remove %s</b>
sk: <b>Odstrániť %s</b>

en: Install %s
sk: Nainštalovať %s

en: Upgrade %s
sk: Aktualizovať %s

en: Media Change
sk: Výmena nosiča

en: Show Terminal >>>
sk: Zobraziť Terminál >>>

en: <<< Hide Terminal
sk: <<< Skryť Terminál

note: string = _("<p>You have to download a total of %s. ") msg += string % apt_pkg.SizeToStr(downloadSize) msg += _("<p>You have to download a total of %s. ") %#: ../DistUpgrade/DistUpgradeViewKDE.py:567
en: <p>You have to download a total of %s.
sk: <p>Musíte stiahnuť celkom %s.

en: Remove %s
sk: Odstrániť %s

en: <b><big>Cancel the running upgrade?</big></b>
    
    The system could be in an unusable state if you cancel the upgrade. You are strongly adviced to resume the upgrade.
sk: <b><big>Zrušiť prebiehajúcu aktualizáciu?</big></b>
    
    Ak prerušíte aktualizáciu, systém môže zostať v nepoužiteľnom stave. Dôrazne sa odporúča pokračovať v aktualizácii.

en: Cancel Upgrade?
sk: Zrušiť prechod na novšiu verziu?

en: %li days %li hours %li minutes
sk: Zostáva %li dní %li hodín %li minút

en: %li hours %li minutes
sk: %li hodín %li minút

en: %li minutes
sk: %li minút

en: %li seconds
sk: %li sekúnd

note: 56 kbit 1Mbit = 1024 kbit
en: This download will take about %s with a 1Mbit DSL connection and about %s with a 56k modem
sk: Sťahovanie potrvá asi %s na 1Mbit DSL pripojení a asi %s na 56k modeme.

en: Reboot required
sk: Je potrebný reštart

en: The upgrade is finished and a reboot is required. Do you want to do this now?
sk: Bola dokončená aktualizácia a je potrebné reštartovať počítač. Chcete vykonať reštart teraz?

en: Use the given path to search for a cdrom with upgradable packages
sk: Použiť zadanú cestu na hľadanie CD s aktualizačnými balíkami

en: Use frontend. Currently available: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE
sk: Použiť frontend. Momentálne dostupné: 
    DistUpgradeViewText, DistUpgradeViewGtk, DistUpgradeViewKDE

en: Use special upgrade mode. Available:
    desktop, server
sk: Použiť špeciálny režim aktualizácie. Dostupné:
    desktop, server

en: <b><big>Restart the system to complete the upgrade</big></b>
sk: <b><big>Aktualizáciu dokončíte reštartovaním počítača</big></b>

en: <b><big>Start the upgrade?</big></b>
sk: <b><big>Spustiť aktualizáciu?</big></b>

en: <b><big>Upgrading Ubuntu to version 7.10</big></b>
sk: <b><big>Aktualizácia Ubuntu na verziu 7.10</big></b>

en: Cleaning up
sk: Prebieha čistenie

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Difference between the files
sk: Rozdiel medzi súbormi

en: Distribution Upgrade
sk: Prechod na vyššiu verziu distribúcie

en: Fetching the upgrades
sk: Sťahujú sa aktualizácie

en: Installing the upgrades
sk: Inštalujú sa aktualizácie

en: Modifying the software channels
sk: Menia sa nové zdroje softvéru

en: Preparing the upgrade
sk: Prebieha príprava aktualizácie

en: Restarting the system
sk: Reštartovanie systému

en: Terminal
sk: Terminál

en: _Cancel Upgrade
sk: _Zrušiť aktualizáciu

en: _Continue
sk: _Pokračovať

en: _Keep
sk: _Ponechať

en: _Replace
sk: _Nahradiť

en: _Report Bug
sk: _Oznámiť chybu

en: _Restart Now
sk: _Reštartovať teraz

en: _Resume Upgrade
sk: _Pokračovať v aktualizácii

en: _Start Upgrade
sk: _Spustiť aktualizáciu

en: Could not find the release notes
sk: Nebolo možné nájsť poznámky k vydaniu

en: The server may be overloaded.
sk: Server môže byť preťažený.

en: Could not download the release notes
sk: Nebolo možné stiahnuť poznámky k vydaniu

en: Please check your internet connection.
sk: Skontrolujte svoje pripojenie k internetu.

en: Downloading file %(current)li of %(total)li with %(speed)s/s
sk: Sťahuje sa súbor %(current)li z %(total)li s %(speed)s/s

en: Downloading file %(current)li of %(total)li
sk: Sťahuje sa súbor %(current)li z %(total)li

en: The list of changes is not available
sk: Zoznam zmien nie je k dispozícii.

en: The list of changes is not available yet.
    Please try again later.
sk: Zoznam zmien zatiaľ nie je dostupný.
    Prosím, skúste to neskôr.

en: Failed to download the list of changes. 
    Please check your Internet connection.
sk: Nepodarilo sa stiahnuť zoznam zmien.
     Skontrolujte svoje pripojenie k internetu.

en: Important security updates
sk: Dôležité bezpečnostné aktualizácie

en: Recommended updates
sk: Odporúčané aktualizácie

en: Proposed updates
sk: Navrhované aktualizácie

en: Backports
sk: Spätné porty

en: Distribution updates
sk: Aktualizácie distribúcie

en: Other updates
sk: Ďalšie aktualizácie

en: Version %s:
sk: Verzia %s:

en: Downloading list of changes...
sk: Sťahujem zoznam zmien...

en: _Uncheck All
sk: _Odznačiť všetko

en: _Check All
sk: O_značiť všetko

note: TRANSLATORS: b stands for Bytes
en: Download size: %s
sk: Veľkosť na stiahnutie: %s

en: Unknown download size
sk: Neznáma veľkosť sťahovaných súborov

en: You can install %s update | You can install %s updates
sk[0]: Zobraziť a nainštalovať %s aktualizáciu
sk[1]: Zobraziť a nainštalovať %s aktualizácie
sk[2]: Zobraziť a nainštalovať %s aktualizácií

en: Please wait, this can take some time.
sk: Čakajte prosím, toto môže chvíľu trvať.

en: Update is complete
sk: Aktualizácia je dokončená

en: Checking for updates
sk: Kontrolujú sa aktualizácie

en: Could not initialize the package information
sk: Nebolo možné inicializovať informácie o balíku

en: A unresolvable problem occurred while initializing the package information.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
sk: Počas inicializácie informácií o balíkoch sa vyskytol neriešiteľný problém.
    
    Prosím, nahláste to ako problém voči balíku „update-manager“ a priložte nasledovnú chybovú správu:

en: A unresolvable problem occurred while calculating the upgrade.
    
    Please report this bug against the 'update-manager' package and include the following error message:
sk: Počas počítania aktualizácie o balíkoch sa vyskytol neriešiteľný problém.
    
    Prosím, nahláste to ako problém voči balíku „update-manager“ a priložte nasledovnú chybovú správu:

en: From version %(old_version)s to %(new_version)s
sk: Z verzie %(old_version)s na verziu %(new_version)s

en: Version %s
sk: Verzia %s

note: TRANSLATORS: the b stands for Bytes
en: (Size: %s)
sk: (Veľkosť: %s)

en: Your distribution is not supported anymore
sk: Vaša distribúcia už nie je podporovaná

en: You will not get any further security fixes or critical updates. Upgrade to a later version of Ubuntu Linux. See http://www.ubuntu.com for more information on upgrading.
sk: Nebudete mať k dispozícii žiadne nové bezpečnostné ani kritické aktualizácie. Prejdite preto na najnovšiu verziu distribúcie Ubuntu Linux. Viac informácií o prechode na novšiu verziu nájdete na http://www.ubuntu.com.

en: Downloading the upgrade tool
sk: Sťahuje sa aktualizačný nástroj

en: The upgrade tool will guide you through the upgrade process.
sk: Aktualizačný nástroj vás prevedie procesom aktualizácioe systému.

en: <b>New distribution release '%s' is available</b>
sk: <b>K dispozícii je nové vydanie distribúcie „%s“</b>

note: we assert a clean cache
en: Software index is broken
sk: Index softvéru je poškodený

en: It is impossible to install or remove any software. Please use the package manager "Synaptic" or run "sudo apt-get install -f" in a terminal to fix this issue at first.
sk: V dôsledku chyby nie je možné nainštalovať alebo odstrániť žiadny program. Na odstránenie tohto problému použite správcu balíkov „Synaptic“ alebo spustite „sudo apt-get install -f“ v termináli.

en: Could not run the upgrade tool
sk: Nebolo možné spustiť aktualizačný program

en: This is most likely a bug in the upgrade tool. Please report it as a bug
sk: Pravdepodobne je to chyba v aktualizačnom programe. Nahláste to ako chybu

en: Upgrade tool signature
sk: Podpis aktualizačného programu

en: Upgrade tool
sk: Aktualizačný nástroj

en: Failed to fetch
sk: Zlyhalo získavanie

en: Fetching the upgrade failed. There may be a network problem.
sk: Zlyhalo získavanie aktualizácie. Môže to byť spôsobené problémom so sieťou.

en: Failed to extract
sk: Chyba pri rozbaľovaní

en: Extracting the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
sk: Nebolo možné rozbaliť aktualizáciu. Môže to byť spôsobené problémom so sieťou alebo nedostupnosťou servera.

en: Verfication failed
sk: Zlyhalo overenie

en: Verifying the upgrade failed.  There may be a problem with the network or with the server.
sk: Zlyhalo overenie aktualizácie. Mohol to spôsobiť problém so sieťou alebo so serverom.

en: Authentication failed
sk: Overenie zlyhalo

en: Authenticating the upgrade failed. There may be a problem with the network or with the server.
sk: Zlyhalo overenie pravosti aktualizácie. Môže to byť spôsobené problémom so sieťou alebo nedostupnosťou servera.

en: <b><big>You must check for updates manually</big></b>
    
    Your system does not check for updates automatically. You can configure this behavior in <i>Software Sources</i> on the <i>Internet Updates</i> tab.
sk: <b><big>Musíte kontrolovať aktualizácie manuálne</big></b>
    
    Váš systém je nastavený aby nekontroloval aktualizácie automaticky. Toto správanie môžete nastaviť v aplikácii <i>Zdroje  softvéru</i> na karte <i>Aktualizácie</i>.

en: <big><b>Keep your system up-to-date</b></big>
sk: <big><b>Udržujte svoj systém aktuálny</b></big>

en: <big><b>Not all updates can be installed</b></big>
sk: <big><b>Nie všetky aktualizácie je možné nainštalovať</b></big>

en: <big><b>Starting Update Manager</b></big>
sk: <big><b>Spúšťa sa Správca aktualizácií</b></big>

en: Changes
sk: Zmeny

en: Chec_k
sk: S_kontrolovať

en: Check the software channels for new updates
sk: Skontrolovať, či zdroje softvéru neobsahujú nové aktualizácie

en: Description
sk: Popis

en: Description of update
sk: Popis aktualizácie

en: Release Notes
sk: Poznámky k vydaniu

en: Run a partial upgrade, to install as many updates as possible. 
    
    This can be caused by:
     ◦ A previous upgrade which didn't complete
     ◦ Unofficial software packages not provided by Ubuntu
     ◦ Normal changes of a pre-release version of Ubuntu
sk: Spustite čiastočný prechod na novšiu verziu, aby sa nainštalovalo čo najviac aktualizácií.
    
    Tento problém mohlo spôsobiť:
    ◦ neukončená predošlá aktualizácia
    ◦ neoficiálne balíky softvéru, ktoré neposkytol tím Ubuntu
    ◦ bežné zmeny zatiaľ nevydanej novej verzie Ubuntu

en: Show progress of single files
sk: Zobraziť priebeh jednotlivých súborov

en: Software updates correct errors, eliminate security vulnerabilities and provide new features.
sk: Aktualizácie softvéru opravujú chyby, odstraňujú bezpečnostné zraniteľnosti alebo poskytujú nové vlastnosti.

en: U_pgrade
sk: _Aktualizovať

en: Update Manager
sk: Správca aktualizácií

en: Upgrade to the latest version of Ubuntu
sk: Aktualizovať na najnovšiu verziu Ubuntu

en: _Check
sk: S_kontrolovať

en: _Hide this information in the future
sk: _Túto správu už viac nezobrazovať

en: _Install Updates
sk: _Nainštalovať aktualizácie

en: _Partial Upgrade
sk: Č_iastočná aktualizácia

en: _Upgrade
sk: _Aktualizovať

en: updates
sk: aktualizácie

en: Show and install available updates
sk: Zobraziť a nainštalovať dostupné aktualizácie

en: System Update Tool
sk: Nástroj na aktualizáciu systému

en: Check automatically if a new version of the current distribution is available and offer to upgrade (if possible).
sk: Automaticky kontrolovať dostupnosť novšej verzie súčasnej distribúcie, a ak je to možné ponúknuť možnosť jej aktualizácie.

en: Check for new distribution releases
sk: Kontrolovať dostupnosť novej verzie distribúcie

en: If automatic checking for updates is disabled, you have to reload the channel list manually. This option allows to hide the reminder shown in this case.
sk: Ak je automatická kontrola aktualizácií zakázaná, musíte obnoviť zoznam zdrojov ručne. Táto voľba umožní skrytie pripomienky, ktorá sa v tomto prípade zobrazuje.

en: Remind to reload the channel list
sk: Pripomínať znovunačítanie zoznamu dostupných balíkov

en: Show details of an update
sk: Zobraziť podrobnosti o aktualizácii

en: Stores the size of the update-manager dialog
sk: Uchováva veľkosť dialágu správcu aktualizácií

en: Stores the state of the expander that contains the list of changes and the description
sk: Uchováva stav prvku obsahujúceho zoznam zmien a popis

en: The window size
sk: Veľkosť okna

en: Check if a new distribution release is available
sk: Skontrolovať, či je dostupná nová verzia distribúcie

en: Check if upgrading to the latest devel release is possible
sk: Skontrolovať, či je možné aktualizovať na najnovšiu vývojársku verziu

en: Try to run a dist-upgrade
sk: Skúste spustiť dist-upgrade

en: Running partial upgrade
sk: Spustiť čiastočné vynovenie

en: Upgrade complete
sk: Aktualizácia dokončená

en: The upgrade was completed.
sk: Aktualizácia je dokončená.

en: Run the specified frontend
sk: Spustiť uvedený frontend.

en: Run in a special upgrade mode
sk: Spustiť v špeciálnom režime aktualizácie

en: Checking for a new ubuntu release
sk: Kontroluje sa, či existuje novšia verzia distribúcie Ubuntu

en: No new release found
sk: Žiadne nové vydanie nebolo nájdené
