console-data - en to vi translation catalogue (79 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
vi: Anh Mỹ

note: Type: select Choices
en: Belarusian
vi: Be-la-ru-xợ

note: Type: select Choices
en: Belgian
vi: Bỉ

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
vi: Bra-xin (bố trí ABNT2)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
vi: Bra-xin (bố trí EUA)

note: Type: select Choices
en: British English
vi: Anh Quốc Anh

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
vi: Bảo Gia Lơi

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
vi: Ca-na-đa đa ngôn ngữ

note: Type: select Choices
en: Croatian
vi: Cợ-rô-a-ti-a

note: Type: select Choices
en: Czech
vi: Séc

note: Type: select Choices
en: Danish
vi: Dan Mạch

note: Type: select Choices
en: Dutch
vi: Hoà Lan

note: Type: select Choices
en: Estonian
vi: E-x-tô-ni-a

note: Type: select Choices
en: Finnish
vi: Phần Lan

note: Type: select Choices
en: French
vi: Pháp

note: Type: select Choices
en: French (obsolete)
vi: Pháp (cũ)

note: Type: select Choices
en: German
vi: Đức (không có phím chết)

note: Type: select Choices
en: Greek
vi: Hy Lạp

note: Type: select Choices
en: Hebrew
vi: Do Thái

note: Type: select Choices
en: Hungarian
vi: Hung-ga-ri

note: Type: select Choices
en: Icelandic
vi: Băng Đảo

note: Type: select Choices
en: Italian
vi: Ý

note: Type: select Choices
en: Japanese
vi: Nhật

note: Type: select Choices
en: Latin American
vi: Châu Mỹ Latinh

note: Type: select Choices
en: Latvian
vi: Lát-vi-a

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
vi: Li-tu-a-ni

note: Type: select Choices
en: Macedonian
vi: Ma-xê-đô-ni

note: Type: select Choices
en: Norwegian
vi: Na Uy

note: Type: select Choices
en: Polish
vi: Ba Lan

note: Type: select Choices
en: Portuguese
vi: Bồ Đào Nha

note: Type: select Choices
en: Romanian
vi: Rô-ma-ni

note: Type: select Choices
en: Russian
vi: Nga

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
vi: Séc-bi (kir-in)

note: Type: select Choices
en: Slovakian
vi: Xlô-vác

note: Type: select Choices
en: Slovene
vi: Xlô-ven

note: Type: select Choices
en: Spanish
vi: Tây Ban Nha

note: Type: select Choices
en: Swedish
vi: Thuỵ-điển

note: Type: select Choices
en: Swiss French
vi: Pháp Thuỵ Sĩ

note: Type: select Choices
en: Swiss German
vi: Đức Thuỵ Sĩ

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
vi: Thổ Nhĩ Kỳ (bố trí F)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
vi: Thổ Nhĩ Kỳ (bố trí Q)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
vi: U-cợ-rainh

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
vi: Bàn phím cần dùng:

note: Type: select Choices
en: American English (amiga)
vi: Anh Mỹ (Amiga)

note: Type: select Choices
en: French (amiga)
vi: Pháp (Amiga)

note: Type: select Choices
en: German (amiga)
vi: Đức (Amiga)

note: Type: select Choices
en: Italian (amiga)
vi: Ý (Amiga)

note: Type: select Choices
en: Spanish (amiga)
vi: Tây Ban Nha (Amiga)

note: Type: select Choices
en: Swedish (amiga)
vi: Thuỵ Điển (Amiga)

note: Type: select Choices
en: Swiss German (amiga)
vi: Đức Thuỵ Sĩ (Amiga)

note: Type: select Choices
en: Canadian French
vi: Pháp Ca-na-đa

note: Type: select Choices
en: Thai
vi: Thái

note: Type: select Choices
en: American English (atari)
vi: Anh Mỹ (Atari)

note: Type: select Choices
en: British English (atari)
vi: Anh Quốc Anh (Atari)

note: Type: select Choices
en: French (atari)
vi: Pháp (Atari)

note: Type: select Choices
en: German (atari)
vi: Đức (Atari)

note: Type: select Choices
en: Swedish (atari)
vi: Thuỵ Điển (Atari)

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
vi: Anh Mỹ (máy Mac: 82 phím)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
vi: Anh Mỹ (máy Mac: bàn phím đã mở rộng)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
vi: Pháp (máy Mac: thay thế)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
vi: Pháp (máy Mac: bàn phím đã mở rộng)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
vi: Đức (máy Mac: bàn phím đã mở rộng)

note: Type: select Choices
en: American English (sun)
vi: Anh Mỹ

note: Type: select Choices
en: British English (type 5)
vi: Anh Quốc Anh (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Czech (type 5; US layout)
vi: Séc (kiểu 5, bố trí Mỹ)

note: Type: select Choices
en: Finnish (type 5)
vi: Phần Lan (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: French (type 5)
vi: Pháp (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: German (type 5)
vi: Đức (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
vi: Nhật (kiểu 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
vi: Nhật (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
vi: Châu Mỹ Latinh (kiểu 4)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
vi: Na Uy (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Polish (sun)
vi: Ba Lan

note: Type: select Choices
en: Russian (type 5)
vi: Nga (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
vi: Tây Ban Nha (kiểu 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
vi: Tây Ban Nha (kiểu 5)

note: Type: select Choices
en: Turkish Q (type 5)
vi: Thổ Nhĩ Kỳ (kiểu 5: thay thế)

note: Type: select Choices
en: German (no dead keys)
vi: Đức (Mac: USB, không có phím chết)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
vi: Sơ đồ phím cần dùng cho bàn phím USB:
