console-data - en to fi translation catalogue (79 entries)

note: Type: select Choices
en: American English
fi: amerikanenglantilainen

note: Type: select Choices
en: Belarusian
fi: valkovenäläinen

note: Type: select Choices
en: Belgian
fi: belgialainen

note: Type: select Choices
en: Brazilian (ABNT2 layout)
fi: brasilialainen (ABNT2-asettelu)

note: Type: select Choices
en: Brazilian (EUA layout)
fi: brasilialainen (EUA-asettelu)

note: Type: select Choices
en: British English
fi: brittienglantilainen

note: Type: select Choices
en: Bulgarian
fi: bulgarialainen

note: Type: select Choices
en: Canadian Multilingual
fi: Kanadan monikielinen

note: Type: select Choices
en: Croatian
fi: kroatialainen

note: Type: select Choices
en: Czech
fi: tšekkiläinen

note: Type: select Choices
en: Danish
fi: tanskalainen

note: Type: select Choices
en: Dutch
fi: hollantilainen

note: Type: select Choices
en: Estonian
fi: virolainen

note: Type: select Choices
en: Finnish
fi: suomalainen

note: Type: select Choices
en: French
fi: ranskalainen

note: Type: select Choices
en: French (obsolete)
fi: ranskalainen (ilman euroa)

note: Type: select Choices
en: German
fi: saksalainen (ei kuolleita näppäimiä)

note: Type: select Choices
en: Greek
fi: kreikkalainen

note: Type: select Choices
en: Hebrew
fi: heprealainen

note: Type: select Choices
en: Hungarian
fi: unkarilainen

note: Type: select Choices
en: Icelandic
fi: islantilainen

note: Type: select Choices
en: Italian
fi: italialainen

note: Type: select Choices
en: Japanese
fi: japanilainen (106 näppäintä)

note: Type: select Choices
en: Latin American
fi: latinalaisamerikkalainen

note: Type: select Choices
en: Latvian
fi: latvianlatinalainen-4

note: Type: select Choices
en: Lithuanian
fi: liettualainen

note: Type: select Choices
en: Macedonian
fi: makedonialainen

note: Type: select Choices
en: Norwegian
fi: norjalainen

note: Type: select Choices
en: Polish
fi: puolalainen

note: Type: select Choices
en: Portuguese
fi: portugalilainen

note: Type: select Choices
en: Romanian
fi: romanialainen

note: Type: select Choices
en: Russian
fi: venäläinen

note: Type: select Choices
en: Serbian (Cyrillic)
fi: serbialainen (kyrillinen)

note: Type: select Choices
en: Slovakian
fi: slovakialainen

note: Type: select Choices
en: Slovene
fi: slovenialainen

note: Type: select Choices
en: Spanish
fi: espanjalainen

note: Type: select Choices
en: Swedish
fi: ruotsalainen

note: Type: select Choices
en: Swiss French
fi: sveitsinranskalainen

note: Type: select Choices
en: Swiss German
fi: sveitsinsaksalainen

note: Type: select Choices
en: Turkish (F layout)
fi: turkkilainen (F-asettelu)

note: Type: select Choices
en: Turkish (Q layout)
fi: turkkilainen (Q-asettelu)

note: Type: select Choices
en: Ukrainian
fi: ukrainalainen

note: Type: select Description
en: Keymap to use:
fi: Käytettävä näppäinkartta:

note: Type: select Choices
en: American English (amiga)
fi: amerikanenglantilainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: French (amiga)
fi: ranskalainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: German (amiga)
fi: saksalainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: Italian (amiga)
fi: italialainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: Spanish (amiga)
fi: espanjalainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: Swedish (amiga)
fi: ruotsalainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: Swiss German (amiga)
fi: sveitsinsaksalainen (amiga)

note: Type: select Choices
en: Canadian French
fi: kanadanranskalainen

note: Type: select Choices
en: Thai
fi: thai

note: Type: select Choices
en: American English (atari)
fi: amerikanenglantilainen (atari)

note: Type: select Choices
en: British English (atari)
fi: brittienglantilainen (atari)

note: Type: select Choices
en: French (atari)
fi: ranskalainen (atari)

note: Type: select Choices
en: German (atari)
fi: saksalainen (atari)

note: Type: select Choices
en: Swedish (atari)
fi: ruotsalainen (atari)

note: Type: select Choices
en: American English (82 keys)
fi: yhdysvaltainenglantilainen (Mac; 82 näppäintä)

note: Type: select Choices
en: American English (extended kbd)
fi: yhdysvaltainenglantilainen (Mac; laajennettu näppäimistö)

note: Type: select Choices
en: French (alternate)
fi: ranskalainen (Mac; vaihtoehtoinen)

note: Type: select Choices
en: French (extended kbd)
fi: ranskalainen (Mac; laajennettu näppäimistö)

note: Type: select Choices
en: German (extended kbd)
fi: saksalainen (Mac; laajennettu näppäimistö)

note: Type: select Choices
en: American English (sun)
fi: amerikanenglantilainen (Sun)

note: Type: select Choices
en: British English (type 5)
fi: brittienglantilainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Czech (type 5; US layout)
fi: tšekkiläinen (Sun/tyyppi 5; yhdysvaltalainen asettelu)

note: Type: select Choices
en: Finnish (type 5)
fi: suomalainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: French (type 5)
fi: ranskalainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: German (type 5)
fi: saksalainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 4)
fi: japanilainen (Sun/tyyppi 4)

note: Type: select Choices
en: Japanese (type 5)
fi: japanilainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 4)
fi: norjalainen (Sun/tyyppi 4/ilman euroa)

note: Type: select Choices
en: Norwegian (type 5)
fi: norjalainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Polish (sun)
fi: puolalainen (Sun)

note: Type: select Choices
en: Russian (type 5)
fi: venäläinen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 4)
fi: espanjalainen (Sun/tyyppi 4)

note: Type: select Choices
en: Spanish (type 5)
fi: espanjalainen (Sun/tyyppi 5)

note: Type: select Choices
en: Turkish Q (type 5)
fi: turkkilainen (Sun/tyyppi 5/vaihtoehtoinen)

note: Type: select Choices
en: German (no dead keys)
fi: saksalainen (ei kuolleita näppäimiä)

note: Type: select Description
en: Keymap to use for a USB keyboard:
fi: USB-näppäimistöllä käytettävä näppäinkartta:
