fontconfig 2.4.2-1.2 - en to sk translation catalogue (8 entries)

note: Type: select Choices
en: Native, Autohinter, None
sk: natívna, autohinter, žiadna

note: Type: select Description
en: Font tuning method for screen:
sk: Metóda nastavovania fontov obrazovky:

note: Type: select Description
en: Select Native if you mostly use Bitstream Vera (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts.  Select Autohinter if you mostly use other TrueType fonts.  Select None if you want blurry text.
sk: Zvoľte 'natívna' ak zväčša používate Bitstream Vera (štandard v Debiane) alebo ktorékoľvek z písiem Microsoft. Zvoľte 'autohinter' ak zvyčajne používate iné TrueType písma. Zvoľte 'žiadna' ak chcete rozostrený text.

note: Type: select Choices
en: Automatic, Always, Never
sk: automaticky, vždy, nikdy

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering for screen:
sk: Zapnúť subpixelové vykresľovanie obrazovky:

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
sk: Vykresľovanie textu na subpixelovej úrovni zvyčajne mierne zlepšuje jeho vzhľad na plochých (LCD) obrazovkách, ale môže vykazovať farebné artefakty na CRT obrazovkách. Voľba "automaticky" ho zapne iba ak bola detekovaná LCD obrazovka.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
sk: Zapnúť štandardne bitmapové fonty?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.  Outline fonts are fonts which scale well to various sizes.  In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
sk: Aplikácie, ktoré podporujú fontconfig štandardne používajú iba obrysové písma. Obrysové písma sú písma, ktoré sú dobre škálovateľné. Naopak bitmapové písma sú často nižšej kvality. Zapnutie tejto voľby ovplyvní štandardnú hodnotu pre celý systém; túto a mnohé ďalšie voľby fontconfig je možné zvlášť zapnúť alebo vypnúť pre používateľov jednotlivo.
