kdesvn - en to ca translation catalogue (591 entries)

en: A Subversion Client for KDE (standalone application)
ca: Un client de Subversion per al KDE (aplicació autònoma)

en: Execute single subversion command on specific revision(-range)
ca: Executa un únic comandament de subversion sobre una revisió específica (-range)

en: Ask for revision when executing single command
ca: Demana per la revisió quan s'executi un únic comandament

en: Force operation
ca: Força l'operació

en: Save output of subversion command (eg "cat") into file <file>
ca: Desda la sortia del comandament de subversion (eg "cat") al fitxer <fitxer>

en: Limit log output to <number>
ca: Limita la sortida del registre a <número>

en: Execute subversion command ("exec help" for more information)
ca: Per a més informació executar el comandament de subversion ("exec help")

en: Document to open
ca: Document a obrir

en: kdesvn
ca: Kdesvn

en: No minimum
ca: Cap mínim

en: Open repository or working copy
ca: Obre el repositori o còpia de treball

en: Open a file with a #PKCS12 certificate
ca: Obre un fitxer amb un certificat #PKCS12

en: Kdesvn DCOP service
ca: Servei DCOP de Kdesvn

en: Developer
ca: Desenvolupador

en: Restored %1.
ca: S'ha restaurat %1.

en: Reverted %1.
ca: S'ha revertit %1.

en: Failed to revert %1.
    Try updating instead.
ca: Falla al revertir %1.
    Proveu a actualizar.

en: Resolved conflicted state of %1.
ca: S'ha resolt l'estat de conflicte de %1.

en: Skipped missing target %1.
ca: S'ha ignorat l'objectiu no existent %1.

en: Skipped %1.
ca: S'ha ignorat %1.

en: Finished at revision %1.
ca: Finalitzada a la revisió %1.

en: Finished.
ca: Finalitzat.

en: Finished external at revision %1.
ca: Externa finalitzada a la revisió %1.

en: Finished external.
ca: Externa finalitzada.

en: Exported external at revision %1.
ca: S'ha exportat el recurs extern a la revisió %1.

en: Exported revision %1.
ca: S'ha exportat la revisió %1.

en: Checked out external at revision %1.
ca: S'ha obtingut el recurs extern a la revisió %1.

en: Checked out revision %1.
ca: S'ha obtingut la revisió %1.

en: Updated external to revision %1.
ca: S'ha actualitzat el recurs extern a la revisió %1.

en: Updated to revision %1.
ca: S'ha actualitzat a la revisió %1.

en: External at revision %1.
ca: Recurs extern revisió %1.

en: At revision %1.
ca: A la revisió %1.

en: External export complete.
ca: S'ha completat la exportació del recurs extern.

en: Export complete.
ca: La exportació s'ha completat.

en: External checkout complete.
ca: S'ha completat la obtenció del recurs extern.

en: Checkout complete.
ca: Obtenció completa.

en: External update complete.
ca: S'ha completat l'actualització del recurs extern.

en: Update complete.
ca: Actualització completada.

en: Fetching external item into %1.
ca: S'està obtenint l'ítem extern en %1.

en: Status against revision: %1.
ca: Estat respecte a la revisió: %1.

en: Performing status on external item at %1.
ca: S'està comprovant l'estat de l'ítem extern a %1.

en: Sending %1.
ca: S'està enviant %1.

en: Adding (bin) %1.
ca: S'està afegint (bin) %1.

en: Adding %1.
ca: S'està afegint %1.

en: Deleting %1.
ca: S'està eliminant %1.

en: Replacing %1.
ca: S'està substituint %1.

en: Transmitting file data
ca: S'estan transmetent les dades del fitxer

en: Nothing to commit.
ca: Encara no hi ha res per entregar.

en: Committed revision %1.
ca: S'ha entregat la revisió %1.

en: Empty logs
ca: Registre buit

en: Repository opened
ca: Repositori obert

en: Could not open repository
ca: No s'ha pogut obrir el repositori

en: No repository open
ca: No hi ha cap repositori obert

en: Create new repository
ca: Crea un repositori nou

en: Hotcopy a repository
ca: Copia un repositori

en: Hotcopy finished.
ca: La còpia ha finalitzat.

en: Loading a dump into a repository.
ca: S'està carregant un bolcat dintre d'un repositori.

en: Loading dump finished.
ca: La càrrega del bolcat ha finalitzat.

en: Dump a repository
ca: Bolca un repositori

en: Dumping a repository
ca: S'està bolcant un repositori

en: Dump finished.
ca: El bolcat ha finalitzat.

en: prompt
ca: indicatiu

en: kdesvnaskpass
ca: Kdesvnaskpass

en: ssh-askpass for kdesvn
ca: ssh-askpass per a Kdesvn

en: Please enter your password below.
ca: Si us plau, entreu la vostra contrasenya a sota.

en: A Subversion Client for KDE (dynamic Part component)
ca: Un client de Subversion per al KDE (component Part dinàmica)

en: Built with Subversion library: %1
ca: Construït amb la biblioteca Subversion: %1

en: Running Subversion library: %1
ca: S'està executant sota la biblioteca Subversion: %1

en: kdesvn Part
ca: Part de Kdesvn

en: kdesvn: NAME OF TRANSLATORS\nYour names
ca: Antoni Bella Pérez

en: kdesvn: EMAIL OF TRANSLATORS\nYour emails
ca: bella5@teleline.es

en: Use "Kompare" for displaying diffs
ca: Usa "Kompare" per a mostrar els diff

en: Logs follow node changes
ca: Els registres segueixen els canvis de node

en: Display ignored files
ca: Mostra els fitxers ignorats

en: Display unknown files
ca: Mostra els fitxers desconeguts

en: &Configure %1...
ca: &Configura %1...

en: &About kdesvn part
ca: &Quant a la part Kdesvn

en: Kdesvn &Handbook
ca: &Manual de Kdesvn

en: Send Bugreport for kdesvn
ca: Envia informe d'error per a Kdesvn

en: Subversion Settings
ca: Paràmetres de Subversion

en: Diff & Merge
ca: diff i merge

en: Settings for diff and merge
ca: Paràmetres per a diff i merge

en: Color Settings
ca: Paràmetres de color

en: Revision tree
ca: Arbre de revisions

en: Revision tree Settings
ca: Paràmetres per a l'arbre de revisions

en: Commandline
ca: Línia de comandaments

en: Settings for commandline and KIO execution
ca: Paràmetres per a la línia de comandaments i execució KIO

en: Subversion Admin
ca: Administració de Subversion

en: Subversion toolbar
ca: Barra d'eines Subversion

en: ColorSettings
ca: Paràmetres de color

en: Mark changed and locked items colored
ca: Marca amb colors els ítems modificats i blocats

en: Locked items:
ca: Ítems blocats:

en: Not versioned items:
ca: Ítems sense versió:

en: Remote changed items:
ca: Ítems canviats al remot:

en: Added items:
ca: Ítems afegits:

en: Deleted items:
ca: Ítems esborrats:

en: Conflicted items:
ca: Ítems en conflicte:

en: Missed items:
ca: Ítems perduts:

en: Local changed items:
ca: Ítems canviats en local:

en: Item needs lock:
ca: Ítems que necessiten blocat:

en: Settings
ca: Arranjament

en: Size of Listviewicons
ca: Mida de les icones de vista en llista

en: Items sortorder is case sensitive
ca: L'ordre dels ítems és sensible a majúscules

en: Show file info
ca: Mostra informació del fitxer

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
ca: Aquí podeu controlar si, en moure el ratolí damunt d'un fitxer, voleu veure una petita finestra emergent amb informació addicional del fitxer

en: Mark item status with icon overlay
ca: Marca l'estat de l'ítem superposant una icona

en: Mark subversion states with an overlayed icon
ca: Marca els estats de subversion superposant una icona

en: <p align="left">
    Mark an items with non-normal state with an overlayed icon. When you wish to
    see which items has newer items in repository you may have to set "Check for updates on open" in Subversion-Dialog.
    </p>
ca: <p align="left">
    Marca els ítems amb un estat no normal superposant una icona.
    Quan es volen veure quins ítems són nous en el repositori s'ha de marcar "Comprova actualitzacions en obrir" en el Diàleg de Subversion.
    </p>

en: Display previews in file tips
ca: Mostra vistes prèvies en els tipus de fitxer

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
ca: Aquí podeu controlar si voleu que la finestra emergent contingui una vista prèvia més gran del fitxer, en passar el ratolí per sobre

en: External display:
ca: Visor extern:

en: <p align="left">
    Enter an external program for opening file on doubleclick in form
    <br>
    <tt>&lt;program&gt;</tt>
    </p>
    <p>
    When kde-default is wanted for opening on double click, enter &quot;default&quot; and kde selects action.
    </p>
ca: <p align="left">
    Entreu un programa extern per obrir el fitxer en fer doble clic sobre
    el formulari
    <br>
    <tt>&lt;programa&gt;</tt>
    </p>
    <p>
    Quan es volen usar les preferències per omissió de KDE per obrir
    amb doble clic, entreu &quot;default&quot; i KDE seleccionarà l'acció.
    </p>

en: Maximum logmessages in history:
ca: Màxim de missatges de registre en l'historial:

en: Display colored annotate
ca: Mostra les anotacions en color

en: Revisiontree Settings
ca: Paràmetres de l'arbre de revisions

en: Direction of revision tree
ca: Directori de l'arbre de revisions

en: Left to right
ca: D'esquerra a dreta

en: Bottom to top
ca: De baix a dalt

en: Right to left
ca: De dreta a esquerra

en: Top to bottom
ca: De dalt a baix

en: Color for added items:
ca: Color per als ítems afegits:

en: Color for deleted items:
ca: Color per als ítems esborrats:

en: Color for copied items:
ca: Color per als ítems copiats:

en: Color for renamed items:
ca: Color per als ítems renomenats:

en: Color for modified items:
ca: Color per als ítems modificats:

en: Show log after executing a command
ca: Mostra el registre després d'executar un comandament

en: Show a small window containing the log after command executed
ca: Mostra una petita finestra amb el registre després d'executar el comandament

en: Minimum log lines to show:
ca: Nombre mínim de línies de registre a mostrar:

en:  line(s)
ca:  línia(es)

en: The minimum a log output must contain before kdesvn shows a single logwindow
ca: El mínim que una sortida de registre haurà de contenir abans que Kdesvn mostri una finestra amb el registre

en: Don't display contextmenu in Konqueror
ca: No mostrar menús de context en Konqueror

en: If set, kdesvn will not show a menu inside "Action" menu of konqueror
ca: Si es marca, Kdesvn no mostrarà un submenú dintre del menú "Accions" de Konqueror.

en: KIO operations use standard logmessage
ca: Les operacions KIO usen l'estàndard per a missatges de registre

en: Standard message:
ca: Missatge estàndard:

en: Start check for updates when open a working copy
ca: Inicia la comprovació d'actualitzacions en obrir una còpia de treball

en: Select if kdesvn should check for updates when open a working copy
ca: Dirimeix si Kdesvn haurà de comprovar per actualitzacions quan obre una còpia de treball

en: Get file details while remote listing
ca: Obté detalls de fitxer en el llistat remot

en: Whether getting details about items when making listing on repositories or not
ca: Quan obtenir detalls sobre els ítems quan es realitza un llistat sobre els repositoris

en: <p align="left">When checked, kdesvn get more detailed info about file items when making a listing to remote repositories. So you may see remote locks in overview.
    </p>
    <p align="left"><i>Be careful: This may let listings REAL slow!</i></p>
ca: <p align="left">Quan està marcat, Kdesvn obté informació més detallada sobre els ítems en realitzar un llistat sobre repositoris remots. Així es poden veure els blocats remots en el resum.
    </p>
    <p align="left"><i>Precaució: Això pot tornar el llistat MOLT lent!</i></p>

en: Gain item info recursive
ca: Obté la informació de l'ítem recursivament

en: Store passwords for remote connections
ca: Desa les contrasenyes per a connexions remotes

en: Should subversion store passwords in default
ca: Subversion desa les contrasenyes per omissió

en: Storing passwords is often a security problem. Kdesvn itself doesn't store any passwords, but the subversion itself inside the configuration area of subversion. If this area is readable from others you should not set it, but you may select for single non critical accounts inside the authentication dialog.
ca: El desar contrasenyes sovint és un problema de seguretat. Kdesvn no en desa cap, de manera que ho fa subversion dintre de la seva àrea de configuració. Si aquesta àrea és de lectura per a altra gent no s'hauria de configurar això, però ho podeu seleccionar per a comptes no crítics dintre del diàleg d'autenticació.

en: Log follows node changes
ca: El registre segueix els canvis de node

en: Logs always reads list of changed files
ca: Els registres sempre llegeixen la llista de fitxers canviats

en: Read detailed change lists
ca: Llegeix lliestes de canvis detallats

en: Reading lists of changed files may sometimes a little bit slow down things. But if this feature is switched off, kdesvn may fail generating differences between nodechanges from within the logviewer.
ca: Llegir llistes de fitxers canviats a vegades pot alentir un xic les coses. Però si es desactiva aquesta característica, Kdesvn pot fallar al generar diferències entre canvis de node des de dintre del visor de la bitàcola.

en: Review items before commit
ca: Revisa els ítems abans d'entregar-los

en: List items next commit will send or not
ca: Llista els ítems per a la següent entrega que seran o no enviats

en: Maximum displayed logs when full log (0 for no limit)
ca: Màxim de registres a mostrar en veure la bitàcola (0 per a sense limit)

en: Diff ignores content type
ca: Les diferències ignoren el tipus de contingut

en: Diff in revisiontree is recursive
ca: Les diferències en l'arbre de revisions són recursives

en: Diff display
ca: Vista del diff

en: Internal
ca: Interna

en: Use Kompare for diff
ca: Usa Kompare per a diff

en: Use other diff display
ca: Usa un altre visor per a diff

en: see "Whats this" for details
ca: Per a més detalls veure "Què és això?"

en: External diff display:
ca: Visor extern per a diff:

en: External merge program:
ca: Programa extern per a merge:

en: Setup an external program for merging
ca: Estableix un programa extern per a fusionar

en: <p>
    Enter how kdesvn should call the external merge program. The form is
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;program&gt; &lt;programoptions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    The substitutions means:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Source one for merge<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Source two for merge, if it was not set equal to source one but other revision<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Local target for merge.
    </p>
ca: <p>
    Introduïu com s'haurà de cridar al programa de fusionat extern. La forma és:
    <p align="center">
    <b><tt>&lt;programa&gt; &lt;opcions&gt; %s1 %s2 %t</tt></b>
    </p>
    Les substitucions signifiquen:<br>
    <b><tt>%s1</tt></b> Primera font a fusionar<br>
    <b><tt>%s2</tt></b> Segona font a fusionar, si no s'estableix igual a la primera, sinó una altra revisió<br>
    <b><tt>%t</tt></b> Font local a fusionar.
    </p>

en: <p align="left">
    Enter an external program in form
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %f</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt;</tt>
    </p>
    or
    <p align="center">
    <tt>&lt;program&gt; &lt;param&gt; %1 %2</tt>
    </p>
    <br>
    If using first or second form, svn itself will generate the diff. %f will replaced with a temporary filename. If %f is not given,
    the diff-display should able reading data from stdin.
    <br>
    When %1 and %2 is given, kdesvn let this display make the diff. For that it it makes a temporary export or get (if needed) and fill out the parameters with the right value. %1 will filled with the content of start-revision, %2 with the endrevision. On large recoursive diffs this may get real slow!
    </p>
ca: <p align="left">
    Intruduïu un programa extern en la forma
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt; %f</tt>
    </p>
    o
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt;</tt>
    </p>
    o
    <p align="center">
    <tt>&lt;programa&gt; &lt;paràmetres&gt; %1 %2</tt>
    </p>
    <br>
    Si s'usa la primera o segona forma, el mateix SVN generarà els diff. %f serà substituit amb un nom de fitxer temporal. Si no s'indica %f,
    el lector de diff hauria de poder llegir les dades des de stdin.
    <br>
    Quan s'indiquen %1 i %2, Kdesvn permet a deixa aquest lector generar els diff. Per a fer-ho creeu una exportació temporal o obteniu-la (si és necessari) i ompliu els paràmetres amb els seus valors correctes. %1 serrà omplert amb el contingut de la revisió inici, %2 amb la revisió final. Sobre els diff grans i recursius això pot anar realment lent!
    </p>

en: Prefer external merge program
ca: Prefereix un programa de fusionat extern

en: Set if merge with external program is prefered and not subversions merge
ca: Estableix si es prefereix un programa de fusionat extern i no el de subversion

en: SVN Log
ca: Bitàcola SVN

en: Author
ca: Autor

en: Revison
ca: Revisió

en: Date
ca: Data

en: Message
ca: Missatge

en: Select in first column revisions for diff
ca: Trieu en la primera columna les revisions per a diff

en: Action
ca: Acció

en: Item
ca: Ítem

en: Copy from
ca: Copia des de

en: Contextmenu on item for more operations
ca: Per a més operacions mirar el menú de context

en: Diff previous
ca: Diff anterior

en: Diff revisions
ca: Revisions per a diff

en: Select second revision with right mouse button
ca: Trieu la segona revisió amb el botó dret del ratolí

en: List entries
ca: Llista d'entrades

en: Annotate
ca: Anotació

en: Load into folder:
ca: Carrega dintre de la carpeta:

en: Path to load the dump into (see contexthelp)
ca: Ruta cap a la que carregar el bolcat (veure ajuda de context)

en: If not empty, load the dump into a specific folder instead into root of repository. This folder must exist before loading the dump.
ca: Si no esta buit, carrega el bolcat dintre d'una carpeta en concret en comptes de a l'arrel del repositori. Aquesta carpeta haurà d'existir abans de carregar el bolcat.

en: Dump file:
ca: Fitxer de bolcat:

en: Load into repository:
ca: Carrega dintre del repositori:

en: Uuid action
ca: Acció uuid

en: How to handle UUIDs
ca: Com manejar els UUID

en: Ignore
ca: Ignora

en: Force
ca: Força

en: Use pre-commit hook
ca: Usa hook de pre-commit

en: Use post-commit hook
ca: Usa hook de post-commit

en: Destination folder:
ca: Carpeta de destí:

en: Repository to copy:
ca: Repositori a copiar:

en: Clean logs
ca: Neteja missatges de registre

en: Dump repo
ca: Bolca repositori

en: Repository to dump:
ca: Repositori a bolcar:

en: Dump into:
ca: Bolca dintre de:

en: incremental Dump
ca: Bolcat incremental

en: Use deltas
ca: Usa deltas

en: Dump revision range
ca: Bolca rang de revisions

en: End revision:
ca: Última revisió:

en: Start revision:
ca: Revisió inici:

en: -1 for Head
ca: -1 per a Head

en: -1 for Start
ca: -1 per a Start

en: Line
ca: Línia

en: Revision
ca: Revisió

en: Content
ca: Contingut

en: MergeSettings
ca: Configuració del fusionat

en: Source 1:
ca: Font 1:

en: Source 2:
ca: Font 2:

en: Output to:
ca: Sortida a:

en: Force delete on modified/unversioned
ca: Força l'esborrat sobre modificat/sense_versió

en: Handle unrelated as related items
ca: Gestiona els ítems sense relacionar com a relacionats

en: Just dry run without modifications
ca: Simplement executa sense modificar

en: Recursive
ca: Recursiu

en: Use external merge not subversions merge
ca: Usa un fusionat extern i no el de subversion

en: Edit property
ca: Edita propietat

en: Property name:
ca: Nom de la propietat:

en: Property value:
ca: Valor de la propietat:

en: Click for short info about pre-defined property name
ca: Fer clic per a obtenir una petita informació quant al nom predefinit de la propietat

en: Copy / Move
ca: Copia / Mou

en: <p align="right">Rename</p>
ca: <p align="right">Renomena</p>

en: this long text
ca: aquest text llarg

en: to
ca: a

en: /there/
ca: /allí/

en: Checkout info
ca: Descarrega info

en: Select target directory:
ca: Seleccioneu directori de destí:

en: Enter URL:
ca: Entreu una URL:

en: Append source url name to subfolder
ca: Crea a una subcarpeta amb el nom final de la URL

en: Open after job
ca: Obre en finalitzar

en: Start with revision
ca: Comença amb la revisió

en: N&umber
ca: Nú&mero

en: S&TART
ca: &COMENÇA

en: WORKING
ca: TREBALL

en: Select current working copy changes
ca: Selecciona els canvis a la còpia de treball actual

en: Stop with revision
ca: Atura amb la revisió

en: Number
ca: Número

en: START
ca: COMENÇA

en: Type of repository:
ca: Tipus de repositori:

en: Select type of storage
ca: Selecciona el tipus de desat

en: Select the storage type of repository (FSFS or Berkely DB)
ca: Seleccioneu el tipus de desat del repositorio (FSFS o DB de Berkeley)

en: Path to repository:
ca: Ruta al repositori:

en: Disable fsync at commit (BDB only)
ca: Deshabilita fsync en entregar (només BDB)

en: Disable automatic log file removal (BDB only)
ca: Deshabilita eliminació automàtica del fitxer de registre (només BDB)

en: Create main folders
ca: Crea les carpetes principals

en: Create trunk, tags and branches folder
ca: Crea les carptetes trunk, tags i branches

en: If this is set then the base layout (<tt>/trunk</tt>,<tt>/branches</tt> and <tt>/tags</tt>) will created after opening the fresh repository.
ca: Si es marca això, s'establirà la disposició estàndard creant <tt>/trunk</tt>, <tt>/branches</tt> i <tt>/tags</tt> després d'obrir el repositori nou.

en: Compatible to subversion prior 1.4
ca: Compatible amb subversion anterior a 1.4

en: Is created repository compatible to subversion prior 1.4
ca: S'ha creat un repositori compatible amb subversion anterior a 1.4

en: If set, the repository created will compatible to subversion prior 1.4. This is only usefull when svnqt is running with subversion 1.4 or above.
ca: Si es marca, el repositori creat serà compatible amb subversion anterior a 1.4. Això és d'utilitat quan svnqt s'executa amb subversion 1.4 o posterior.

en: Quick settings
ca: Opcions ràpides

en: Working copy
ca: Còpia de treball

en: Repository
ca: Repositori

en: Actions
ca: Accions

en: Logmessage
ca: Missatge del registre

en: Review affected items
ca: Revisa els ítems afectats

en: Entry
ca: Entrada

en: Select new items
ca: Selecciona ítems nous

en: Mark all new e.g. not versioned items for add and commit.
ca: Marca tots els ítems sense versió per afegir i entregar.

en: Unselect new items
ca: Desselecciona ítems nous

en: Unmark all unversioned items so they will be ignored.
ca: Desmarca tots els ítems sense versió per a que siguin ignorats.

en: Diff highlighted item
ca: Diff contra l'ítem ressaltat

en: Generates and display difference against repository of selected item
ca: Genera i mostra las diferències contra el repositori de l'ítem seleccionat

en: Enter a log message
ca: Entreu un missatge per al registre

en: Or insert one of the last:
ca: O inseriu un dels últims:

en: Last used log messages
ca: Últims missatges de registre usats

en: Make operation recursive.
ca: Fes operació recursiva

en: Keep locks
ca: Manté blocats

en: If checked commit will not release locks.
ca: Si es marca la entrega no manllevarà els blocats

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Enter authentification info for
ca: Entreu la informació d'autenticació per a

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Store password
ca: Desa la contrasenya

en: Create and open new repository
ca: Crea i obre un repositori nou

en: Create and opens a new local subversion repository
ca: Crea i obre un repositori local nou de subversion

en: Dump repository to file
ca: Bolca repositori al fitxer

en: Dump a subversion repository to a file
ca: Bolca un repositori de subversion a un fitxer

en: Hotcopy a subversion repository to a new folder
ca: Copia un repositori subversion a una carpeta nova

en: Load dump into repository
ca: Carrega bolcat dintre d'un repositori

en: Load a dump file into a repository.
ca: Carrega un fitxer de bolcat dintre d'un repositori

en: Add ssh identities to ssh-agent
ca: Afegeix identitats ssh a ssh-agent

en: Force add ssh-identities to ssh-agent for future use.
ca: Força l'afegir identitats ssh a ssh-agent per a usos futurs.

en: Info about kdesvn part
ca: Informació quant a la part Kdesvn

en: Shows info about the kdesvn plugin not the standalone app.
ca: Mostra información sobre el connector Kdesvn i no de l'aplicació en sí.

en: Could not load the part:
ca: No s'ha pogut carregar la part:

en: Could not find our part
ca: No s'ha pogut trobar la nostra part

en: Could not open url %1
ca: No s'ha pogut obrir la url %1

en: Load last opened URL on start
ca: A l'inici carrega l'última URL oberta

en: Reload last opened url if no one is given on commandline
ca: Torna a carregar l'última url oberta si no s'indica a la línia de comandaments

en: Ready
ca: Llest

en: Modify properties
ca: Modifica propietats

en: Value
ca: Valor

en: View and modify properties
ca: Veure i modificar propietats

en: List of properties set
ca: Llista de propietats establertes

en: Add property
ca: Afegeix propietat

en: Modify property
ca: Modifica propietat

en: Delete property
ca: Elimina propietat

en: Undelete property
ca: Propietat sense eliminar

en: Missing SVN link
ca: Falta l'enllaç SVN

en: This property may not set by users.
    Rejecting it.
ca: Aquesta propietat no la poden establir els usuaris.
    Es refusa.

en: Protected property
ca: Propietat protegida

en: A property with that name exists.
    Rejecting it.
ca: Ja existeix una propietat amb aquest nom.
    Es refusa.

en: Double property
ca: Propietat doble

en: Create subdir %1 on import
ca: Crea el subdirectori %1 sobre el qual importar

en: Command "%1" not implemented or known
ca: Comandament "%1" no implementat o desconegut

en: SVN Error
ca: Error de SVN

en: Execution log
ca: Registre d'execució

en: "GET" requires output file!
ca: "GET" requereix fitxer de sortida!

en: May only switch one url at time!
ca: Tan sols es pot canviar una url cada vegada!

en: Switch only on working copies!
ca: Tan sols es pot canviar sobre còpies de treball!

en: %1 at revision %2
ca: %1 a revisió %2

en: SVN Log of %1
ca: Bitàcola SVN de %1

en: Added in repository
ca: Afegit al repositori

en: Needs update
ca: Necessita actualització

en: Locally modified
ca: Modificat localment

en: Locally added
ca: Afegit localment

en: Missing
ca: Falta

en: Deleted
ca: Esborrat

en: Replaced
ca: Substituït

en: Ignored
ca: Ignorat

en: External
ca: Extern

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Merged
ca: Fusionat

en: Incomplete
ca: No complet

en: Property modified
ca: Propietat modificada

en: Other...
ca: Altra...

en: Rename/move
ca: Renomena/mou

en: Move/Rename file/dir
ca: Mou/renomena fitxer/directori

en: Copy file/dir
ca: Copia fitxer/directori

en: Add to revision control
ca: Afegeix a revisió de control

en: Restore missing
ca: Restaura el que falta

en: Revert
ca: Reverteix

en: Revert failed
ca: L'acció de revertir ha fallat

en: Resolved
ca: Resoldre

en: Skip
ca: Salta

en: Added
ca: Afegit

en: Update
ca: Actualitza

en: Update complete
ca: Actualitza completament

en: Update external module
ca: Actualitza mòdul extern

en: Status on external
ca: Estatus sobre el repositori extern

en: Commit Modified
ca: Publicació modificada

en: Commit Added
ca: Publicació afegida

en: Commit Deleted
ca: Publicació esborrada

en: Commit Replaced
ca: Publicació substituïda

en: Locking
ca: Bloqueig

en: Unlocked
ca: Desblocat

en: Lock failed
ca: L'acció de blocat ha fallat

en: Unlock failed
ca: L'acció de desblocat ha fallat

en: unchanged
ca: sense canvis

en: item wasn't present
ca: l'ítem no és present

en: unversioned item obstructed work
ca: l'ítem sense versió obstrueix la tasca

en: Pristine state was modified.
ca: L'estat original ha estat modificat.

en: Modified state had mods merged in.
ca: L'estat modificat te modificacions fusionades.

en: Modified state got conflicting mods.
ca: L'estat modificat te modificacions amb conflictes.

en: Enter password for realm %1
ca: Entreu la contrasenya per al domini %1

en: The certificate is not issued by a trusted authority. Use the fingerprint to validate the certificate manually!
ca: El certificat no ha estat emès per una autoritat de confiança. Useu l'empremta digital per a validar el certificat manualment!

en: The certificate hostname does not match.
ca: El certificat no coincideix amb el nom de la màquina.

en: The certificate is not yet valid.
ca: El certificat ja no és vàlid.

en: The certificate has expired.
ca: El certificat ha expirat.

en: The certificate has an unknown error.
ca: El certificat conté un error desconegut.

en: Show line
ca: Mostra línia

en: Show line number
ca: Mostra número de línia

en: Log message for revision
ca: Missatge de regsitre per a la revisió

en: Logmessage for revision %1
ca: Missatge de regsitre per a la revisió %1

en: Goto line
ca: Vés a la línia

en: Error running the graph layouting tool.
ca: Error mentre s'executava l'eina per a dibuixar la gráfica.

en: Please check that 'dot' is installed (package GraphViz).
ca: Si us plau, comproveu que "dot" està instal·lat (paquet GraphViz).

en: Deleted at revision %1
ca: Esborrat a la revisió %1.

en: Added at revision %1 as %2
ca: Afegit a la revisió %1 com a %2

en: Copied to %1 at revision %2
ca: Copiat a %1 a la revisió %2

en: Renamed to %1 at revision %2
ca: Renomenat a %1 a la revisió %2

en: Modified at revision %1
ca: Modificat a la revisió %1.

en: Replaced at revision %1
ca: Substituït a la revisió %1.

en: Revision %1
ca: Revisió %1

en: Could not open tempfile %1 for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal %1 per escriptura.

en: Could not start process "%1".
ca: No s'ha pogut iniciar el procés "%1".

en: <br>Revision: %1<br>Author: %2<br>Date: %3<br>Log: %4</html>
ca: <br>Revisió: %1<br>Autor: %2<br>Data: %3<br>Registre: %4</html>

en: <b>Revision</b>%1%2%3
ca: <b>Revisió</b>%1%2%3

en: <b>Author</b>%1%2%3
ca: <b>Autor</b>%1%2%3

en: <b>Date</b>%1%2%3
ca: <b>Data</b>%1%2%3

en: <b>Log</b>%1%2%3
ca: <b>Registre</b>%1%2%3

en: Diff to previous
ca: Diff contra anterior

en: Diff to selected item
ca: Diff contra l'ítem seleccionat

en: Unselect item
ca: Ítem sense seleccionar

en: Select item
ca: Ítem seleccionat

en: Display details
ca: Mostra els detalls

en: Rotate counter-clockwise
ca: Gira cap a l'esquerra

en: Rotate clockwise
ca: Gira cap a la dreta

en: Save tree as png
ca: Desa l'arbre com a PNG

en: Getting logs - hit cancel for abort
ca: S'estan obtenint els registres - premeu cancel·la per avortar

en: Could not retrieve logs, reason:
    %1
ca: No s'han pogut rebre els registres, motiu:
    %1

en: Scanning logs
ca: S'estan escanejant els missatges de registre

en: Scanning the logs for %1
ca: S'estan escanejant els missatges de registre per a %1

en: Finished
ca: Finalitzat

en: Got no logs
ca: No s'han obtingut els missatges de registre

en: Got no info.
ca: No s'ha obtingut informació

en: History of %1
ca: Historial de %1

en: Annotate lines - hit cancel for abort
ca: S'estan anotant les línies - premeu cancel·la per avortar

en: Got no annotate
ca: No s'ha anotat.

en: Getting content - hit cancel for abort
ca: S'està obtenint el contingut - premeu cancel·la per avortar

en: Error getting content
ca: Error mentre s'obtenia el contingut

en: Content of %1
ca: Contingut de %1

en: Got no content.
ca: No s'ha obtingut el contingut.

en: New folder
ca: Carpeta nova

en: Enter folder name:
ca: Introduïu el nom de carpeta:

en: Retrieving infos - hit cancel for abort
ca: S'està rebent la informació - premeu cancel·la per avortar

en: Name
ca: Nom

en: Canonical repository url
ca: URL canònica del repositori

en: Checksum
ca: Suma de comprovació

en: Type
ca: Tipus

en: Folder
ca: Carpeta

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Schedule
ca: Planifica

en: Addition
ca: Afegint

en: Deletion
ca: Esborrant

en: Last author
ca: Últim autor

en: Last committed
ca: Última entrega

en: Last revision
ca: Última revisió

en: Content last changed
ca: Últim contingut canviat

en: Property last changed
ca: Última propietat canviada

en: New version of conflicted file
ca: Versió nova del fitxer en conflicte

en: Old version of conflicted file
ca: Versió antiga del fitxer en conflicte

en: Working version of conflicted file
ca: Versió de treball del fitxer en conflicte

en: Property reject file
ca: Propietat del fitxer refusat

en: Copy from URL
ca: Copia des de la URL

en: Lock token
ca: Marca de blocat

en: Owner
ca: Propietari

en: Locked on
ca: Blocat sobre

en: Lock comment
ca: Comentari de blocat

en: Infolist
ca: Llista informativa

en: Status / List
ca: Estatus / llista

en: Creating list / check status
ca: S'està creant la llista / comprovant l'estatus

en: Commit
ca: Entrega

en: Add and Commit
ca: Afegeix i entrega

en: Commiting
ca: S'està entregant

en: Commiting - hit cancel for abort
ca: S'està entregant - premeu cancel·la per avortar

en: Download - hit cancel for abort
ca: S'està descarregant - premeu cancel·la per avortar

en: Diff-process could not started, check command.
ca: No s'ha pogut iniciar el processat de les diferències, comprovar el comandament.

en: Diffing - hit cancel for abort
ca: S'estan creant les diferències - premeu cancel·la per avortar

en: No difference to display
ca: No hi ha diferències a mostrar

en: "Kompare" could not started.
ca: "Kompare" no s'ha pogut iniciar.

en: Display-process could not started, check command.
ca: No s'ha pogit iniciar el procés per a mostrar, comprovar el comandament.

en: Making update - hit cancel for abort
ca: S'està actualitzant - premeu cancel·la per avortar

en: Which files or directories should I add?
ca: Quins fitxers o directoris s'han d'afegir?

en: <center>The entry<br>%1<br>is versioned - break.</center>
ca: <center>L'entrada<br>%1<br>te versió -s'interromp-.</center>

en: Really delete these entries?
ca: Realment voleu esborrar aquestes entrades?

en: Delete from repository
ca: Esborra del repositori

en: Export repository
ca: Exporta el repositori

en: Checkout a repository
ca: Descarrega un repositori

en: Exporting a file?
ca: Exportar un fitxer?

en: Checking out a file?
ca: Descarregar un fitxer?

en: Export a repository
ca: Exporta un repositori

en: Checkout
ca: Surt

en: Exporting
ca: S'està exportant

en: Checking out
ca: S'està descarregant

en: <center>The entry<br>%1<br>is not versioned - break.</center>
ca: <center>L'entrada<br>%1<br>no té versió -s'interromp-.</center>

en: Revert entries
ca: Entrades revertides

en: Really revert these entries to pristine state?
ca: Realment s'han de revertir aquestes entrades al seu estat original?

en: Reverting items
ca: Ítems revertits

en: Switch url
ca: Canvi de la URL

en: Switching url
ca: S'està canviant la URL

en: Relocate url
ca: Torna a localitzar la URL

en: Relocate repository to new URL
ca: Localitza el repositori a la nova URL

en: Can only switch one item at time
ca: Tan sols es pot canviar sobre un ítem alhora

en: Error getting entry to switch
ca: Error mentre s'obtenia l'entrada per al canvi

en: Cleanup
ca: Neteja

en: Cleaning up folder
ca: S'està netejant la carpeta

en: Resolve
ca: Resol

en: Marking resolved
ca: S'estan marcant els resolts

en: Importing items
ca: S'estan important els ítems

en: Nothing to merge.
ca: No hi ha res a fusionar.

en: No destination to merge.
ca: No hi ha destí per a fusionar.

en: Target for merge must be local!
ca: L'objectiu per a fusionar ha de ser local!

en: Both sources must be same type!
ca: Ambdues fonts han de ser del mateix tipus!

en: Target for merge must same type like sources!
ca: L'objectiu per a fusionar ha de ser del mateix tipus que les fonts!

en: Merge-process could not started, check command.
ca: El procés "merge" no s'ha pogut iniciar, comproveu el comandament.

en: Merge
ca: Fusiona

en: Merging items
ca: Fusiona ítems

en: Moving/Rename item
ca: Mou/renomena ítem

en: Moving entries
ca: Mou entrades

en: Copy or Moving entries
ca: Copia o mou entrades

en: No unversioned items found.
ca: No s'han trobat ítems sense versió.

en: Add unversioned items
ca: Afegeix ítems sense versió

en: Still checking for updates
ca: Encara s'estan comprovant les actualitzacions

en: Checking for updates finished
ca: La comprovació d'actualitzacions ha finalitzat

en: There are new items in repository
ca: Hi ha nous ítems en el repositori

en: Checking for updates started in background
ca: La comprovació d'actualitzacions s'ha iniciat en segon pla

en: Status
ca: Estatus

en: Last changed Revision
ca: Última revisió de canvi

en: Last change date
ca: Última data de canvi

en: Locked by
ca: Blocat per

en: Log...
ca: Missatge de registre...

en: Full Log
ca: Tots els missatges de registre

en: Full revision tree
ca: Arbre de revisions

en: Partial revision tree
ca: Arbre de revisions parcial

en: Details
ca: Detalls

en: Check for updates
ca: Comprova actualitzacions

en: Check if current working copy has items with newer version in repository
ca: Mira si la còpia de treball te ítems amb una versió més nova al repositori

en: Output the content of specified files or URLs with revision and author information in-line.
ca: Mostra el contingut dels fitxers o les URL indicades amb informació en línia quant a la revisió i l'autor.

en: Output the content of specified files or URLs.
ca: Mostra el contingut dels fitxers o les URL especificades.

en: Output the content of specified files or URLs at specific revision.
ca: Mostra el contingut dels fitxers o les URL especificades amb una versió específica.

en: Lock current items
ca: Bloca els ítems actuals

en: Unlock current items
ca: Desbloca els ítems actuals

en: Switch repository
ca: Canvia repositori

en: Switch repository path of current working copy path ("svn switch")
ca: Canvia la ruta del repositori de la còpia de treball actual ("svn switch")

en: Relocate current working copy url
ca: Torna a situar la url de la còpia de treball

en: Relocate url of current working copy path to other url
ca: Torna a establir la url de la còpia de treball a una diferent

en: Check for unversioned items
ca: Comprova per a ítems sense versió

en: Browse folder for unversioned items and add them if wanted.
ca: Cerca en la carpeta ítems sense versió i després els afegeix, si es vol.

en: Open repository of working copy
ca: Obre el repositori de la còpia de treball

en: Opens the repository the current working copy was checked out from
ca: Obre el repositori des del que s'ha extret la còpia de treball actual

en: Recursively clean up the working copy, removing locks, resuming unfinished operations, etc.
ca: Neteja la còpia de treball recursivament, eliminant blocats, restaurant operacions no finalitzades, etc.

en: Import folders into current
ca: Importa carpetes cap a l'actual

en: Import folder content into current url
ca: Importa el contingut de la carpeta cap a l'actual url

en: Add selected files/dirs
ca: Afegeix fitxers/directoris seleccionats

en: Adding selected files and/or directories to repository
ca: Afegeix els fitxers i/o directoris seleccionats al repositori

en: Adding selected files and/or directories to repository and all subitems of folders
ca: Afegeix els fitxers i/o directoris seleccionats al repositori i tots els subítems de les carpetes

en: Delete selected files/dirs
ca: Elimina fitxers/directoris seleccionats

en: Deleting selected files and/or directories from repository
ca: Elimina els fitxers i/o directoris seleccionats del repositori

en: Revert current changes
ca: Reverteix canvis actuals

en: Resolve recursive
ca: Resol en mode recursiu

en: Marking files or dirs resolved
ca: Marca els fitxers o directoris resolts

en: Ignore/Unignore current item
ca: Des/ignora l'ítem actual

en: Update to head
ca: Actualitza a HEAD

en: Update to revision...
ca: Actualitza a la revisió...

en: Diff local changes
ca: Diff dels canvis locals

en: Diff working copy against BASE (last checked out version) - doesn't require access to repository
ca: Diff de la còpia de treball contra BASE (última versió descarregada) -no requereix accés al repositori-

en: Diff against HEAD
ca: Diff contra HEAD

en: Diff working copy against HEAD (last checked in version)- requires access to repository
ca: Diff entre la còpia de treball i HEAD (última versió descarregada) -es requereix accés al repositori-

en: Merge two revisions
ca: Fusiona dues revisions

en: Merge two revisions of this entry into itself
ca: Fusiona dues revisions d'aquesta entrada en si mateixa

en: Merge...
ca: Fusiona...

en: Open With...
ca: Obre amb...

en: Checkout current repository path
ca: Descarrega des de la ruta del repositori actual

en: Export current repository path
ca: Exporta la ruta del repositori actual

en: Select browse revision
ca: Tria la revisió del navegador

en: Refresh view
ca: Refresca la vista

en: Failed: %1 %2
ca: Fallada: %1 %2

en: Cannot import into multiple targets!
ca: No s'ha pogut importar cap a múltiples destins!

en: Cannot import into remote targets!
ca: No s'ha pogut importar cap a destins remots!

en: Import log
ca: Registre d'importació

en: Move Here
ca: Mou aquí

en: Copy Here
ca: Copia aquí

en: Nothing selected for delete
ca: No hi ha res seleccionat per esborrar

en: Please wait until job is finished
ca: Si us plau, espereu fins que la tasca sigui finalitzada

en: Nothing selected for lock
ca: No hi ha res seleccionat per a blocar

en: Lock message
ca: Missatge de blocat

en: Steal lock?
ca: Manllevar el blocat?

en: Nothing selected for unlock
ca: No hi ha res seleccionat per a desblocar

en: Break lock or ignore missing locks?
ca: S'han de trencar els blocats o ignorar-los?

en: Unlocking items
ca: Ítems sense blocat

en: May not make subdirs of a file
ca: No es poden crear subdirectoris d'un fitxer

en: Automatic generated base layout by kdesvn
ca: Disposició base generada automàticament per Kdesvn

en: Error getting entry to relocate
ca: Error obtenint l'entrada per tornar a situar

en: Relocate path %1
ca: Torna a situar la ruta %1

en: Only in working copy possible.
ca: Tan sols és possible en la còpia de treball.

en: Only on single folder possible
ca: Tan sols és possible sobre una única carpeta

en: Sorry - internal error!
ca: Ho sento -error intern-!

en: If present, make the file executable.<br>This property can not be set on a directory. A non-recursive attempt will fail, and a recursive attempt will set the property only on the file children of the folder.
ca: Si està present, torna al fitxer en executable.<br>Aquesta propietat no es pot establir sobre un directori. Un intent no recursiu fallarà, i un intent recursiu establirà la propietat tan sols en els fitxers fill de la carpeta.

en: Keywords to be expanded into the contents of a file.<br>They can be inserted into documents by placing a keyword anchor which is formatted as $KeywordName$.<br>Valid keywords are:<br><b>URL/HeadURL</b> The URL for the head revision of the project.<br><b>Author/LastChangedBy</b> The last person to change the file.<br><b>Date/LastChangedDate</b> The date/time the object was last modified.<br><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> The last revision the object changed.<br><b>Id</b> A compressed summary of the previous 4 keywords.
ca: Paraules clau a expandir en el contingut d'un fitxer.<br>Es poden inserir en els documents posant un ancoratge de paraula clau, el qual es formata com a $NomClau$.<br>Paraules clau vàlides són:<br><b>URL/HeadURL</b> La URL de la revisió «head» del projecte.<br><b>Author/LastChangedBy</b> L'última persona que ha canviat el fitxer.<br><b>Date/LastChangedDate</b> La data/hora de l'últim objecte que ha estat modificat.<br><b>Revision/Rev/LastChangedRevision</b> L'última revisió en la que s'ha canviat l'objecte.<br><b>Id</b> Un resum compacte de les 4 paraules clau anteriors.

en: Set this to any value (e.g. <b>'*'</b>) to enforce locking for this file.<br>The file will be set read-only when checked out or updated, indicating that a user must acquire a lock on the file before they can edit and commit changes.
ca: Establir això a qualsevol valor (p.ex: <b>'*'</b>) per a forçar el blocat d'aquest fitxer.<br>El fitxer serà establert com a només lectura quan es descarregui o actualitzi, indicant que un usuari primer haurà d'adquirir un blocat del fitxer abans de poder-lo editar i entregar els canvis.

en: The mimetype of the file. Used to determine whether to merge the file and how to serve it from Apache. A mimetype beginning with <b>'text/'</b> (or an absent mimetype) is treated as text. Anything else is treated as binary.
ca: El tipus MIME del fitxer. S'usa per a determinar si fusionar el fitxer i com s'haurà de servir des de Apache. Un tipus MIME que comenci per <b>'text/'</b> (o un tipus MIME absent) és tractat com a text. Qualsevol altra cosa és tractada com a binari.

en: A newline separated list of module specifiers, each of which consists of a relative directory path, optional revision flags, and an URL. For example:<br><nobr><b>foo http://example.com/repos/projectA</b></nobr><br><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://example.com/repos/projectB</b></nobr>
ca: Una llista separada per salts de línia amb els especificadors de mòdul, cadascun dels quals consisteix d'una ruta relativa a un directori, etiquetes de revisió opcionals, i una URL. Per exemple:<br><nobr><b>foo http://exemple.com/repos/projecte_A</b></nobr><br><nobr><b>foo/bar -r 1234 http://exemple.com/repos/projecte_B</b></nobr>

en: A newline separated list of file patterns to ignore.
ca: Una llista separada per salts de línia de patrons de noms de fitxer a ignorar.

en: Label text to show for the edit box where the user enters the issue number.
ca: Etiqueta de text per a mostrar la caixa d'edició a on l'usuari introdueix el número d'incidència.

en: URL pointing to the issue tracker. It must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number. Example:<br><nobr><b>http://example.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>
ca: URL apuntant al seguidor d'incidències. Haurà de contenir <b>%BUGID%</b> el qual serà substituit amb el número d'error de la incidència. Exemple:<br><nobr><b>http://exemple.com/mantis/view.php?id=%BUGID%</b></nobr>

en: String which is appended to a log message when an issue number is entered. The string must contain <b>%BUGID%</b> which gets replaced with the bug issue number.
ca: Cadena que s'afegeix a un missatge de registre quan s'introdueix un número d'incidència. La cadena haurà de contenir <b>%BUGID%</b> el qual és substituit pel número d'error de la incidència.

en: Set to <b>'yes'</b> if a warning shall be shown when no issue is entered in the commit dialog. Possible values:<br><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> or <b>'false'</b>/<b>'no'</b>
ca: Establir a <b>'true'</b> si s'ha de mostrar un avís quan no s'introdueix cap assumpte en el diàleg d'entrega. Valores possibles:<br><b>'true'</b>/<b>'yes'</b> o <b>'false'</b>/<b>'no'</b>

en: Set to <b>'false'</b> if your bugtracking system has issues which are referenced not by numbers.<br>Possible values: <b>'true'</b> or <b>'false'</b>
ca: Establir a <b>'false'</b> si el sistema de seguiment d'errors conté incidències que no estan referenciades mitjançant números.<br>Valors possibles: <b>'true'</b> o <b>'false'</b>

en: Set to <b>'false'</b> if you want the bugtracking IDto be inserted at the top of the log message. The default is <b>'true'</b> which means the bugtracking ID is appended to the log message.
ca: Establir a <b>'false'</b> si es vol que l'ID del seguidor d'errors sigui inserit al començament del missatge de registre. El valor per omsisió és <b>'true'</b>, el qual vol dir que l'ID del seguidor d'errors s'afegeix al missatge de registre.

en: Two regular expressions separated by a newline.<br>The first expression is used to find a string referring to an issue, the second expression is used to extract the bare bug ID from that string.
ca: Dues expressions regulars separades per una nova línia.<br>La primera expressió s'usa per a trobar una cadena que es refereix a una emissió, la segona expressió s'usa per a extraure l'ID de l'error en brut d'aquesta cadena.

en: Enter merge range
ca: Entreu el rang de fusionat

en: %1 of %2
ca: %1 de %2

en: %1 transferred.
ca: %1 transferit.

en: Select revision
ca: Tria revisió

en: %1 of %2 transferred.
ca: %1 de %2 transferit.

en: Not versioned
ca: Sense versió

en: Items to commit
ca: Ítems a entregar

en: Commit log
ca: Registre de publicació

en: Error validating server certificate for '%1'
ca: Error mentre es validava el certificat del servidor per a '%1'

en: Trust ssl certificate
ca: Confiança del certificat ssl

en: Accept permanently
ca: Accepta permanentment

en: Accept temporarily
ca: Accepta temporalment

en: Reject
ca: Rebutja

en: Failure reasons
ca: Motius de la fallada

en: Realm
ca: Domini

en: Host
ca: Màquina

en: Valid from
ca: Vàlid des de

en: Valid until
ca: Vàlid fins

en: Issuer name
ca: Nom de l'emisor

en: Fingerprint
ca: Empremta dactilar
