apt-listbugs 0.1.44 - en to nl translation catalogue (118 entries)

note: TRANSLATORS: "E: " is a label for error messages; you may translate it with a suitable abbreviation of the word "error"
en: E:
nl: F:

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
nl: Dit kan een gevolg zijn van een pakket dat geen ondersteuning biedt voor de in gebruik zijnde ruby-interpreter. Tracht dit te repareren met de volgende commando's:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
nl: APT_HOOK_INFO_FD is niet gedefinieerd.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
nl: APT_HOOK_INFO_FD is niet correct gedefinieerd.

en: Cannot read from file descriptor %d
nl: Kan bestandsindicator %d niet lezen

en: APT Pre-Install-Pkgs failed to provide the expected 'VERSION 3' string.
nl: APT Pre-Install-Pkgs slaagde er niet in de verwachte tekenreeks 'VERSION 3' te geven.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided fewer fields than expected.
nl: APT Pre-Install-Pkgs gaf minder velden dan verwacht.

en: APT Pre-Install-Pkgs provided an invalid direction of version change.
nl: APT Pre-Install-Pkgs gaf een versieverandering in de verkeerde richting.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
nl: *** Er wordt afgesloten met een foutmelding om de installatie te stoppen. ***

en: Usage:
nl: Gebruik:

en:  [options] <command> [arguments]
nl:  [opties] <commando> [argumenten]

en: Options:
nl: Opties:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
nl:  -s <ernstigheid> : Bugs filteren volgens de niveau van ernst die u wilt zien
                        (of "all" voor alle)
                        [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
nl:  -T <tags>        : Bugs filteren volgens de tags die u wilt zien.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
nl:  -S <toestand>    : Bugs filteren volgens de categorieën van
                        in behandeling zijn welke u wilt zien
                        [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
nl:  -B <bug#>        : Bugs filteren volgens nummer
                        en enkel de opgegeven bugs tonen.

en:  -r <release>     : Filter bugs by distribution release, showing only the bugs
                        that affect the specified release.
nl:  -r <release>     : Bugs filteren op distributie-release, waarbij alleen de
                        bugs worden weergegeven die van invloed zijn
                        op de opgegeven release.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
nl:  -D               : Ook gedegradeerde pakketten tonen.

en:  -u <url>         : SOAP URL for Debian Bug Tracking System
                        [%s].
nl:  -u <url>         : SOAP URL voor Debian Bug Tracking System (bugvolgsysteem)
                        [%s].

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System
                        (for http, deprecated).
nl:  -H <hostnaam>    : Computernaam van Debian Bug Tracking System
                        (voor http, ontraden).

en:  -p <port>        : Port number of the server
                        (for http, deprecated).
nl:  -p <poort>       : Poortnummer van de server
                        (voor http, ontraden).

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
nl:  -P <prioriteit>  : Pin-prioriteitswaarde [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
nl:  -E <titel>       : Titel van de RSS-uitvoer.

en:  -q               : Don't display progress bar.
nl:  -q               : Geen voortgangsbalk tonen.

en:  -C <apt.conf>    : Additional apt.conf file to use.
nl:  -C <apt.conf>    : Te gebruiken extra apt.conf-bestand.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
nl:  -F               : Alle pakketten met bugs automatisch pinnen.

en:  -N               : Never automatically pin packages.
nl:  -N               : Pakketten nooit automatisch pinnen.

en:  -y               : Assume yes for all questions.
nl:  -y               : Een yes/ja op alle vragen veronderstellen.

en:  -n               : Assume no for all questions.
nl:  -n               : Een no/nee op alle vragen veronderstellen.

en:  -a               : Assume the default reply for all questions.
nl:  -a               : Het standaard antwoord op alle vragen veronderstellen.

en:  -h               : Display this help and exit.
nl:  -h               : Deze hulptekst weergeven en afsluiten.

en:  -v               : Show version number and exit.
nl:  -v               : Versienummer tonen en afsluiten.

en: Commands:
nl: Commando's:

en:  apt              : Apt mode.
nl:  apt              : Apt-modus.

en:  list <pkg>..     : List bug reports of the specified packages.
nl:  list <pkg>..     : Bugrapporten van de opgegeven pakketten tonen.

en:  rss <pkg>..      : List bug reports of the specified packages in RSS.
nl:  rss <pkg>..      : Bugrapporten van de opgegeven pakketten in RSS tonen.

en: See the manual page for the long options.
nl: Zie de man-pagina voor de lange opties.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs TRANSLATORS: please note that "Outstanding" means "unresolved", not "exceptional"
en: Outstanding
nl: Openstaand

en: Forwarded
nl: Doorgestuurd

en: Pending Upload
nl: Upload op komst

en: Fixed in NMU
nl: Gerepareerd met NMU

en: From other Branch
nl: Uit andere broncodetak

en: Resolved in some Version
nl: Opgelost in bepaalde versie

en: %s IS DEPRECATED. USE --url INSTEAD
nl: %s WORDT ONTRADEN. GEBRUIK --url IN PLAATS DAARVAN

en: Cannot write to %s
nl: Kan niet schrijven naar %s

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
nl: Onbekende ernstigheid '%s' zal door het Debian BTS genegeerd worden.

en: Bugs of severity %s
nl: Bugs van ernstigheid %s

en: Unrecognized distribution release '%s'.
nl: Onbekende distributie-release '%s'.

en: Cannot determine list of distribution releases with command %s
nl: Kan lijst van distributie-releases met opdracht %s niet bepalen

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
nl: correctheidscontrole mislukte: omgevingsvariabele http_proxy is uitgeschakeld en HTTP_PROXY is ingesteld.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
nl: Kan automatisch proxydetectiecommando %s niet uitvoeren

en: You need to specify a command.
nl: U moet een commando opgeven.

en: Unknown command
nl: Onbekend commando

en: Cannot read from %s
nl: Kan %s niet lezen

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
nl: Weet u zeker dat u bovenstaande pakketten wilt installeren/opwaarderen?

en: %s is unknown
nl: %s is onbekend

en: Failed to invoke querybts.
nl: Aanroepen van querybts is mislukt.

en: You must install the reportbug package to be able to do this
nl: U moet het pakket reportbug installeren om dit te kunnen doen

en: %s is unknown to the BTS
nl: %s is onbekend in het BTS

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
nl: %s genegeerd

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
nl: %s wordt reeds genegeerd

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned.
en: The following %{npkgs} package will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned:
     %{plist}
    Are you sure?
nl[0]: Het volgende %{npkgs} pakket zal gepind worden:
     %{plist}
    Weet u dit zeker?
nl[1]: De volgende %{npkgs} pakketten zullen gepind worden:
     %{plist}
    Weet u dit zeker?

note: TRANSLATORS: %{blist} is a comma-separated list of %{nbugs} bugs to be dodged.
en: The following %{nbugs} bug will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure? | The following %{nbugs} bugs will be dodged:
     %{blist}
    Are you sure?
nl[0]: De volgende %{nbugs} bug zal ontweken worden:
     %{blist}
    Weet u dit zeker?
nl[1]: De volgende %{nbugs} bugs zullen ontweken worden:
     %{blist}
    Weet u dit zeker?

en: You must install a web browser package to be able to do this
nl: U moet een webbrowserpakket installeren om dit te kunnen doen

en: All selected packages are already pinned. Ignoring %s command.
nl: Alle geselecteerde pakketten worden reeds gepind. Commando %s wordt genegeerd.

en: There are no dodge/pin/ignore operations to undo. Ignoring %s command.
nl: Er moeten geen dodge/pin/ignore(ontwijken/pinnen/negeren)-bewerkingen ongedaan gemaakt worden. Commando %s wordt genegeerd.

en: All the dodge/pin/ignore operations will be undone.
    Are you sure?
nl: Alle dodge/pin/ignore(ontwijken/pinnen/negeren)-
       bewerkingen zullen ongedaan gemaakt worden.
    Weet u dit zeker?

note: TRANSLATORS: the dashes (-) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:      y     - continue the APT installation.
nl:      y     - verder gaan met de APT-installatie.

en:      n     - stop the APT installation.
nl:      n     - de APT-installatie stoppen.

note: TRANSLATORS: %{prog} is the name of a program, %{user} is a user name.
en:    <num>   - query the specified bug number
                 (uses %{prog} as user %{user}).
nl:    <num>   - vragen naar het opgegeven bugnummer
                 (gebruikt %{prog} als gebruiker %{user}).

en:   #<num>   - same as <num>.
nl:   #<num>   - hetzelfde als <num>.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
nl:    b<id>   - hetzelfde als <num>, maar de bug opvragen met identificatie <id>.

en:      r     - redisplay bug lists.
nl:      r     - buglijsten opnieuw weergeven.

en:      c     - compose bug lists in HTML.
nl:      c     - buglijsten in HTML opmaken.

en:      w     - display bug lists in HTML
                 (uses %{prog} as user %{user}).
nl:      w     - buglijsten in HTML weergeven
                 (gebruikt %{prog} als gebruiker %{user}).

en:  d <num>.. - dodge bugs <num> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
nl:  d <num>.. - bugs <num> ontwijken (dodge) door
                 getroffen pakketten vast te pinnen
                 (de APT-sessie herstarten om te activeren).

en:  d b<id>.. - dodge bugs identified by <id> by pinning affected packages
                 (restart APT session to enable).
nl:  d b<id>.. - door <id> geïdentificeerde bugs ontwijken (dodge)
                 door getroffen pakketten vast te pinnen
                 (de APT-sessie herstarten om te activeren).

en:  p <pkg>.. - pin packages <pkg>
                 (restart APT session to enable).
nl:  p <pkg>.. - pakketten <pkg> pinnen
                 (de APT-sessie herstarten om te activeren).

en:  p         - pin all the above packages
                 (restart APT session to enable).
nl:  p         - alle bovenstaande pakketten pinnen
                 (de APT-sessie herstarten om te activeren).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
nl:  i <num>   - bugnummer <num> als genegeerd markeren.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
nl:  i b<id>   - de bug met identificatie <id> als genegeerd markeren.

en:  i         - mark all the above bugs as ignored.
nl:  i         - alle bovenstaande bugs als genegeerd markeren.

en:      u     - undo all the dodge/pin/ignore operations done so far.
nl:      u     - alle tot dusver gedane dodge/pin/ignore
                 (ontwijken/pinnen/negeren)-bewerkingen ongedaan maken.

en:      ?     - print this help.
nl:      ?     - deze hulptekst weergeven.

en: None of the above bugs is assigned to package %s
    Are you sure you want to pin it?
nl: Geen enkele van de bovenstaande bugs is toegewezen aan pakket %s
    Weet u zeker dat u het wenst te pinnen?

note: TRANSLATORS: %{packgl} is a comma-separated list of %{npackg} packages.
en: Restart APT session to enable pinning for the following %{npackg} package:
     %{packgl}
     | Restart APT session to enable pinning for the following %{npackg} packages:
     %{packgl}
nl[0]: Herbegin de APT-sessie om pinning voor het volgende pakket mogelijk te maken:
     %{packgl}
nl[1]: Herbegin de APT-sessie om pinning voor de volgende %{npackg} pakketten mogelijk te maken:
     %{packgl}

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
nl: %{sevty} bugs van %{packg} (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
nl:  (Gevonden: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
nl:  (Gerepareerd: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
nl:    Bijeengevoegd bij:

en: Summary:
nl: Samenvatting:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
nl: De bovenste rij beschrijft de betekenis van de kolommen; de andere rijen beschrijven de bugrapporten, een per rij

en: package
nl: pakket

en: version change
nl: versieverandering

en: severity
nl: ernst

en: bug number
nl: bugnummer

en: description
nl: beschrijving

en: Relevant bugs for your upgrade
nl: Relevante bugs voor uw opwaardering

en: by apt-listbugs
nl: door apt-listbugs

en: You can view the bug lists in HTML at the following URI:
nl: U kunt de buglijsten in HTML bekijken op de volgende URI:

en: Failed to invoke browser.
nl: Browser activeren is mislukt.

en: category of bugs
nl: bugcategorie

en: Done
nl: Klaar

en: Not Implemented
nl: Niet geïmplementeerd

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
nl: Ophalen van bugrapporten...

en:  Fail
nl:  Mislukt

en: HTTP GET failed
nl: HTTP GET mislukte

en: Retry downloading bug information?
nl: Downloaden van buginformatie opnieuw proberen?

en: One package at a time?
nl: Een pakket per keer?

en: One bug report at a time?
nl: Een bugrapport per keer?

en: Exiting with error
nl: Er wordt afgesloten met fout

en: Continue the installation anyway?
nl: De installatie toch verderzetten?

en: Empty stream from SOAP
nl: Lege SOAP-stroom (Simple Object Access Protocol)

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
nl: Fout bij het ophalen van bugrapporten op de server met de volgende foutmelding:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
nl: Uw netwerkverbinding lijkt plat te liggen. Controleer de netwerkconfiguratie en probeer opnieuw

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
nl: Dit kan te wijten zijn aan het feit dat uw netwerk plat ligt of aan defecte proxy-servers of aan het feit dat de BTS-server zelf plat ligt. Controleer de netwerkconfiguratie en probeer opnieuw

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
nl: Ontleden van informatie over gevonden/gerepareerde bugs...

en:  Fixed packages:
nl:  Gerepareerde pakketten:
