apt-listbugs 0.1.16 - en to pl translation catalogue (102 entries)

en: This may be caused by a package lacking support for the ruby interpreter in use. Try to fix the situation with the following commands:
pl: Może być to spowodowane przez pakiet nie obsługujący używanego interpretera ruby. Spróbuj rozwiązać problem przy pomocy komend:

en: APT_HOOK_INFO_FD is undefined.
pl: APT_HOOK_INFO_FD jest niezdefiniowany.

en: APT_HOOK_INFO_FD is not correctly defined.
pl: APT_HOOK_INFO_FD jest nieprawidłowo zdefiniowany.

en: Cannot read from file descriptor %d
pl: Nie można czytać z deskryptora pliku %d

en: APT Pre-Install-Pkgs is not giving me expected 'VERSION 3' string.
pl: APT Pre-Install-Pkgs nie przekazuje oczekiwanego łańcucha "VERSION 3".

en: APT Pre-Install-Pkgs is giving me fewer fields than expected.
pl: APT Pre-Install-Pkgs przekazuje mniej pól niż oczekiwano.

en: APT Pre-Install-Pkgs is giving me an invalid direction of version change.
pl: APT Pre-Install-Pkgs przekazuje nieprawidłowy kierunek zmiany wersji.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
pl: ****** Kończenie z błędem, w celu zatrzymania instalacji. ******

en: Cannot read from %s
pl: Nie można czytać z %s

en: Fixed packages :
pl: Naprawione pakiety:

en: Usage:
pl: Użycie:

en:  [options] <command> [arguments]
pl:  [opcje] <polecenie> [argumenty]

en: Options:
pl: Opcje:

note: TRANSLATORS: the colons (:) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:  -h               : Display this help and exit.
pl:  -h                : Wyświetla tę pomoc i wychodzi.

en:  -v               : Show version number and exit.
pl:  -v                : Pokazuje wersję i wychodzi.

note: TRANSLATORS: the \"all\" between quotes should not be translated
en:  -s <severities>  : Filter bugs by severities you want to see
                        (or "all" for all)
                        [%s].
pl:  -s <stopień-ważn> : Wybór wyświetlanych stopni ważności
                         (lub [all] aby pokazać wszystkie)
                         [%s].

en:  -T <tags>        : Filter bugs by tags you want to see.
pl:  -T <znacznik>     : Wybór wyświetlanych znaczników.

en:  -S <states>      : Filter bugs by pending-state categories you want to see
                        [%s].
pl:  -S <stany>        : Wybór wyświetlanych stanów
                         [%s].

en:  -B <bug#>        : Filter bugs by number, showing only the specified bugs.
pl:  -B <błąd#>        : Ogranicza się tylko do błędów o podanym numerze.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
pl:  -D                : Pokazuje również pakiety cofane do starszej wersji.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
pl:  -H <nazwa>        : Nazwa serwera systemu śledzenia błędów Debiana (BTS)
                         [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
pl:  -p <port>         : Port serwera [%s].

en:  -P <priority>    : Pin-Priority value [%s].
pl:  -P <priorytet>    : Określa wartość Pin-Priority [%s].

en:  -E <title>       : Title of RSS output.
pl:  -E <tytuł>        : Określa tytuł RSS.

en:  -q               : Don't display progress bar.
pl:  -q                : Nie wyświetla paska postępu.

en:  -C <apt.conf>    : apt.conf file to use.
pl:  -C <apt.conf>     : Określa apt.conf.

en:  -F               : Automatically pin all buggy packages.
pl:  -F                : Automatycznie przypinaj wszystkie pakiety zawierające
                         błędy.

en:  -y               : Assume that you select yes for all questions.
pl:  -y                : Zakłada wybranie "tak" we wszystkich pytaniach.

en:  -n               : Assume that you select no for all questions.
pl:  -n                : Zakłada wybranie "nie" we wszystkich pytaniach.

en:  -d               : Debug.
pl:  -d                : Debugowanie.

en: Commands:
pl: Polecenia:

en:  apt              : Apt mode.
pl:  apt               : Tryb Apt.

en:  list <pkg...>    : List bug reports of the specified packages.
pl:  list <pakiet...>  : Wyświetla zgłoszenia błędów dla określonych pakietów.

en:  rss <pkg...>     : List bug reports of the specified packages in RSS.
pl:  rss <pakiet...>   : Wyświetla zgłoszenia błędów dla określonych pakietów
                         jako RSS.

en: See the manual page for the long options.
pl: Długie opcje są opisane na stronie podręcznika systemowego man.

note: TRANSLATORS: the following six strings refer to a plural quantity of bugs
en: Outstanding
pl: Oczekuje na rozwiązanie

en: Forwarded
pl: Przekazane

en: Pending Upload
pl: Oczekuje na podegranie

en: Fixed in NMU
pl: Naprawiono w NMU

en: From other Branch
pl: Z innej gałęzi

en: Resolved in some Version
pl: Oznaczone jako naprawione w którejś wersji

en: Unrecognized severity '%s' will be ignored by the Debian BTS.
pl: Nieznany stopień ważności "%s" zostanie zignorowany przez serwer systemu śledzenia błędów (BTS).

en: Bugs of severity %s
pl: Błędy o stopniu ważności %s

en: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
pl: sprawdzenie zwróciło błąd: zmienna środowiskowa http_proxy nie jest ustawiona, a HTTP_PROXY jest.

en: Cannot execute auto proxy detect command %s
pl: Nie można wykonać polecenia automatycznie wykrywającego proxy %s

en: You need to specify a command.
pl: Należy podać polecenie.

en: Unknown command
pl: Nieznane polecenie

en: Cannot write to %s
pl: Nie można pisać do %s

en: ********** on_hold IS DEPRECATED. USE p INSTEAD to use pin **********
pl: ******** on_hold JEST PRZESTARZAŁE. PROSZĘ UŻYĆ p, aby przypiąć ********

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
pl: Na pewno zainstalować/zaktualizować powyższe pakiety?

en: %s is unknown
pl: %s jest nieznany

en: You must install the reportbug package to be able to do this
pl: Aby to zrobić, konieczne jest zainstalowanie pakietu reportbug

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s ignored
pl: %s zignorowanych

note: TRANSLATORS: "ignored" refers to one singular bug
en: %s already ignored
pl: %s już zignorowanych

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned or put on hold.
en: The following %{npkgs} package will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure?
pl[0]: Następujący pakiet zostanie przypięty lub wstrzymany:
     %{plist}
    Na pewno?
pl[1]: Następujące %{npkgs} pakiety zostaną przypięte lub wstrzymane:
     %{plist}
    Na pewno?
pl[2]: Następujących %{npkgs} pakietów zostanie przypiętych lub wstrzymanych:
     %{plist}
    Na pewno?

en: All selected packages are already pinned or on hold. Ignoring %s command.
pl: Wszystkie wybrane pakiety są już przypięte lub wstrzymane. Ignorowanie polecenia %s.

note: TRANSLATORS: the dashes (-) in the following strings are vertically aligned, please keep their alignment consistent
en:      y     - continue the APT installation, but do not mark the bugs
                 as ignored.
pl:      y     - kontynuuje instalację APT-a, lecz nie oznacza błędów jako
                 zignorowane.

en:      a     - continue the APT installation and mark all the above bugs
                 as ignored.
pl:      a     - kontynuuje instalację APT-a i oznacza wszystkie ww. błędy
                 jako zign.

en:      n     - stop the APT installation.
pl:      n     - zatrzymuje instalację APT-a.

en:    <num>   - query the specified bug number (requires reportbug).
pl:   <numer>  - odpytuje błąd o podanym numerze (wymaga reportbug).

en:   #<num>   - same as <num>.
pl:  #<numer>  - to samo co <numer>.

en:    b<id>   - same as <num>, but query the bug identified by <id>.
pl:    b<id>   - to samo co <numer>, ale odpytuje o błąd o identyfikatorze <id>.

en:      r     - redisplay bug lists.
pl:      r     - ponownie wyświetla listy błędów.

en:  p <pkg..> - pin pkgs (restart APT session to enable).
pl:  p <pak..> - przypina pakiet (do włączenia konieczny restart sesji APT-a).

en:  p         - pin all the above pkgs (restart APT session to enable).
pl:  p         - przypina wszystkie ww. pakiety (do włączenia konieczny restart
                 sesji APT-a).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
pl:  i <numer> - oznacza błąd o numerze <numer> jako zignorowany.

en:  i b<id>   - mark the bug identified by <id> as ignored.
pl:  i b<id>   - oznacza błąd o identyfikatorze <id> jako zignorowany.

en:      ?     - print this help.
pl:      ?     - wyświetla niniejszą pomoc.

en:      w     - display bug lists in HTML (uses %s).
pl:      w     - wyświetla listy błędów w HTML (używając %s).

note: TRANSLATORS: %{packgl} is a list of packages, %{filenm} is a file name.
en: %{packgl} pinned by adding Pin preferences in %{filenm}. Restart APT session to enable
pl: %{packgl} przypięte za pomocą dodania preferencji Pin w %{filenm}. Do włączenia konieczny jest restart sesji APT-a

en: %s held. Restart APT session to enable
pl: %s wstrzymany. Do aktywowania konieczny jest restart sesji APT-a

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
pl: Błędy o ważności %{sevty} pakietu %{packg} (

note: TRANSLATORS: "Found" refers to one singular bug
en:  (Found: %s)
pl:  (Znaleziono w: %s)

note: TRANSLATORS: "Fixed" refers to one singular bug
en:  (Fixed: %s)
pl:  (Naprawiono w: %s)

note: TRANSLATORS: "Merged" refers to one singular bug
en:    Merged with:
pl:    Połączono z:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
pl[0]: %{packg}(%{nbugs} błąd)
pl[1]: %{packg}(%{nbugs} błędy)
pl[2]: %{packg}(%{nbugs} błędów)

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

note: TRANSLATORS: this is a summary description of the structure of a table (for accessibility)
en: The top row describes the meaning of the columns; the other rows describe bug reports, one per row
pl: Górny rząd prezentuje zawartość kolumn; pozostałe rzędy prezentują raporty błędów, po jednym na rząd

en: package
pl: pakiet

en: version change
pl: zmiana wersji

en: severity
pl: stopień ważności

en: bug number
pl: numer błędu

en: description
pl: opis

en: Relevant bugs for your upgrade
pl: Powiązane błędy w bieżącej aktualizacji

en: by apt-listbugs
pl: przez apt-listbugs

en: Failed to invoke browser.
pl: Nie udało się przywołać przeglądarki.

en: category of bugs
pl: kategoria błedów

en: tags
pl: tagi

en: Done
pl: Gotowe

en: Not Implemented
pl: Niezaimplementowane

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Retrieving bug reports...
pl: Pobieranie zgłoszeń błędów...

en:  Fail
pl:  Błąd

en: HTTP GET failed
pl: Żądanie HTTP GET nie powiodło się

en: Retry downloading bug information?
pl: Spróbować ponownie pobrać informacje o błędach?

en: One bug report at a time?
pl: Tylko jeden błąd na raz?

en: Continue the installation anyway?
pl: Kontynuować instalację mimo to?

en: Exiting with error
pl: Kończenie z błędem

en: Empty stream from SOAP
pl: Pusty strumień z SOAP

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
pl: Błąd przy otrzymywaniu zgłoszeń błędów z serwera z następującym komunikatem o błędzie:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
pl: Wygląda na to, że nie ma połączenia z siecią. Proszę sprawdzić swoją konfigurację sieciową i spróbować ponownie

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
pl: Powodem może być problem z siecią, niedziałające serwery pośredniczące lub wyłączony serwer systemu śledzenia błędów (BTS). Proszę sprawdzić konfigurację sieciową i spróbować ponownie

note: TRANSLATORS: this sentence, followed by the translation of "Done" (see above) should fit in less than 79 columns to work well with default width terminals
en: Parsing Found/Fixed information...
pl: Czytanie informacji o wersjach z błędami/poprawionych...
