tzdata 2008i-2 - en to tr translation catalogue (202 entries)

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Africa
tr: Afrika

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: America
tr: Amerika

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Antarctica
tr: Antarktika

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Australia
tr: Avustralya

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Arctic
tr: Kuzey Kutbu

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Asia
tr: Asya

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Atlantic
tr: Atlantik

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Europe
tr: Avrupa

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Indian
tr: Hindistan

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc. Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pacific
tr: Pasifik

note: Type: select Choices Note to translators: - "Etc" will present users with a list of "GMT+xx" or "GMT-xx" timezones - SystemV will give the choice between zone named as per SystemV conventions: EST5, MST7, etc.
en: Etc
tr: Diğer

note: Type: select Description
en: Geographic area:
tr: Coğrafi bölge:

note: Type: select Description
en: Please select the geographic area in which you live. Subsequent configuration questions will narrow this down by presenting a list of cities, representing the time zones in which they are located.
tr: Lütfen yaşadığınız coğrafi bölgeyi seçin. Sonraki yapılandırma soruları konumlandıkları saat dilimlerini temsil eden şehirlerin listesini sunarak bu seçiminizi daraltacak.

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Accra
tr: Akra

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Addis_Ababa
tr: Addis Ababa

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Algiers
tr: Cezayir

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brazzaville
tr: Brazavil

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cairo
tr: Kahire

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Casablanca
tr: Kazablanka

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Conakry
tr: Konakri

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dar_es_Salaam
tr: Darüsselam

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Djibouti
tr: Cibuti

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Douala
tr: Duala

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Aaiun
tr: El Aaiun

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaborone
tr: Gabaron

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Juba
tr: Cuba

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khartoum
tr: Hartum

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lubumbashi
tr: Lubumbasi

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mogadishu
tr: Mogadişu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Tome
tr: Sao Tome

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tripoli
tr: Trablusgarp

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tunis
tr: Tunus

note: Type: select Description
en: Time zone:
tr: Saat dilimi:

note: Type: select Description
en: Please select the city or region corresponding to your time zone.
tr: Lütfen saat diliminize karşılık gelen şehir ya da bölgeyi seçin.

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Buenos_Aires
tr: Arjantin/Buenos Aires

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Catamarca
tr: Arjantin/Catamarca

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Cordoba
tr: Arjantin/Kordoba

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Jujuy
tr: Arjantin/Jujuy

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/La_Rioja
tr: Arjantin/La Rioja

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Mendoza
tr: Arjantin/Mendoza

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Rio_Gallegos
tr: Arjantin/Rio Gallegos

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Salta
tr: Arjantin/Salta

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Juan
tr: Arjantin/San Juan

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/San_Luis
tr: Arjantin/San Luis

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Tucuman
tr: Arjantin/Tucuman

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Argentina/Ushuaia
tr: Arjantin/Ushuaia

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahia_Banderas
tr: Bahia Banderas

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Boa_Vista
tr: Boa Vista

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cambridge_Bay
tr: Cambridge Koyu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Campo_Grande
tr: Campo Grande

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Caracas
tr: Karakas

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chicago
tr: Şikago

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Coral_Harbour
tr: Coral Limanı

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Costa_Rica
tr: Kosta Rika

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Creston
tr: Kreston

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Curacao
tr: Kurasao

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Danmarkshavn
tr: Semerkant

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dawson_Creek
tr: Dawson Koyu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dominica
tr: Dominika

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: El_Salvador
tr: El Salvador

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Glace_Bay
tr: Glace Koyu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Goose_Bay
tr: Goose Koyu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Grand_Turk
tr: Grand Turk

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Guadeloupe
tr: Guadelup

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Indiana/Tell_City
tr: Indiana/Tell City

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jamaica
tr: Jamaika

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kentucky/Monticello
tr: Kentucky/Montiselo

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: La_Paz
tr: La Paz

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Los_Angeles
tr: Los Angeles

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lower_Princes
tr: Aşağı Prens

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Mexico_City
tr: Mexico City

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Miquelon
tr: Mikuelon

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Montserrat
tr: Monserat

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: New_York
tr: New York

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Beulah
tr: Kuzey Dakota/Beulah

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/Center
tr: Kuzey Dakota/Merkez

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: North_Dakota/New_Salem
tr: Kuzey Dakota/Yeni Salem

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_of_Spain
tr: Port of Spain

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Acre
tr: Porto Akre

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Porto_Velho
tr: Porto Velho

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Puerto_Rico
tr: Porto Riko

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rainy_River
tr: Rainy River

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rankin_Inlet
tr: Rankin Inlet

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rio_Branco
tr: Rio Branco

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santa_Isabel
tr: Santa İsabel

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Santo_Domingo
tr: Santo Domingo

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sao_Paulo
tr: Sao Paulo

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Barthelemy
tr: Sen Barthelemy

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Johns
tr: Sen Johns

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Kitts
tr: Sen Kitts

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Lucia
tr: Sen Lusia

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Thomas
tr: Sen Thomas

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Vincent
tr: Sen Vinsent

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Swift_Current
tr: Swift Current

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Thunder_Bay
tr: Thunder Bay

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Broken_Hill
tr: Broken Hill

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canberra
tr: Kanbera

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eucla
tr: Eukla

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lord_Howe
tr: Lord Howe

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sydney
tr: Sidney

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yancowinna
tr: Yankovina

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Almaty
tr: Almatı

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aqtobe
tr: Aktobe

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ashgabat
tr: Aşkabat

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baghdad
tr: Bağdat

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bahrain
tr: Bahreyn

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Baku
tr: Bakü

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Beirut
tr: Beyrut

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bishkek
tr: Bişkek

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brunei
tr: Bruney

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Colombo
tr: Kolombo

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Damascus
tr: Şam

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dhaka
tr: Dakka

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Dushanbe
tr: Duşanbe

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gaza
tr: Gazze

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hebron
tr: El Halil

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ho_Chi_Minh
tr: Ho Şi Mingh

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Hong_Kong
tr: Hong Kong

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Istanbul
tr: İstanbul

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jakarta
tr: Cakarta

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jerusalem
tr: Kudüs

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kabul
tr: Kabil

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kamchatka
tr: Kamçatka

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kashgar
tr: Kaşgar

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kathmandu
tr: Katmandu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Khandyga
tr: Kandiga

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kolkata
tr: Kalküta

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuala_Lumpur
tr: Kuala Lumpur

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Kuwait
tr: Kuveyt

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Macau
tr: Makao

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Makassar
tr: Makasar

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Muscat
tr: Maskat

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Nicosia
tr: Lefkoşa

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Oral
tr: Ural

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Phnom_Penh
tr: Phnom Penh

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Qatar
tr: Katar

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rangoon
tr: Yangoon

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Riyadh
tr: Riyad

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Samarkand
tr: Semerkant

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Seoul
tr: Seul

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Shanghai
tr: Şangay

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Singapore
tr: Singapur

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tashkent
tr: Taşkent

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tbilisi
tr: Tiflis

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tehran
tr: Tahran

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tel_Aviv
tr: Tel Aviv

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ujung_Pandang
tr: Makassar

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Ulaanbaatar
tr: Ulan Batur

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Yerevan
tr: Erivan

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Azores
tr: Azorlar

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Canary
tr: Kanarya

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Cape_Verde
tr: Yeşilburun

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Faroe
tr: Faro

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Jan_Mayen
tr: Jan Mayen

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Madeira
tr: Madeyra

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Reykjavik
tr: Reykavik

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: South_Georgia
tr: Güney Gürcistan

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: St_Helena
tr: Sen Helen

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Andorra
tr: Andora

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Athens
tr: Atina

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Belgrade
tr: Belgrad

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Brussels
tr: Brüksel

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Bucharest
tr: Bükreş

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Budapest
tr: Budapeşte

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Busingen
tr: Büsingen

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Chisinau
tr: Kişinev

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Copenhagen
tr: Kopenhag

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Gibraltar
tr: Cebelitarık

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Isle_of_Man
tr: Man Adası

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Lisbon
tr: Lizbon

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: London
tr: Londra

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Luxembourg
tr: Lüksemburg

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Monaco
tr: Monako

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Moscow
tr: Moskova

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Prague
tr: Prag

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Rome
tr: Roma

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: San_Marino
tr: San Marino

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sarajevo
tr: Saraybosna

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Simferopol
tr: Akmescit

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Skopje
tr: Üsküp

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Sofia
tr: Sofya

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tirane
tr: Tiran

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vatican
tr: Vatikan

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vienna
tr: Viyana

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Vilnius
tr: Vilnüs

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Warsaw
tr: Varşova

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zaporozhye
tr: Zaporosya

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Zurich
tr: Zürih

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Comoro
tr: Komoro

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Maldives
tr: Maldivler

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Easter
tr: Paskalya

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Marquesas
tr: Markiz

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Niue
tr: Nie

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pago_Pago
tr: Pago Pago

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pohnpei
tr: Pompei

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Port_Moresby
tr: Port Moresby

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Tahiti
tr: Tahiti-Faaa

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Wallis
tr: Valais

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Aleutian
tr: Aleut

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Central
tr: Merkez

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Eastern
tr: Doğu

note: Type: select Choices Translators: do not translate underscores. You can use spaces instead.
en: Pacific-New
tr: Pasifik-Yeni
