fontconfig - en to tr translation catalogue (14 entries)

note: Type: select Choices
en: Native
tr: Yerel

note: Type: select Choices
en: Autohinter
tr: Otomatik kaplayıcı

note: Type: select Choices
en: None
tr: Hiçbiri

note: Type: select Description
en: Font tuning method for screen (system default):
tr: Ekran için yazıtipi ince ayar yöntemi (öntanımlı sistem ayarı):

note: Type: select Description
en: Please select the preferred method for tuning fonts for screen rendering.
tr: Ekranda gösterilmesi için tercih edilen ayarlama font metodunu seçiniz.

note: Type: select Description
en: Select 'Native' if you mostly use DejaVu (the default in Debian) or any of the Microsoft fonts. Select 'Autohinter' if you mostly use other TrueType fonts. Select 'None' if you want blurry text.
tr: Genellikle (Debian'da varsayılan) DejaVu yu kullanıyorsanız 'Yerel'i veya Microsoft fontlarından birini seçiniz.Çoğunlukla TrueType kullanıyorsanız'Autohinter'ı seçiniz.Bulanık metinler için 'Hiçbiri'ı seçiniz.

note: Type: select Choices
en: Automatic
tr: Otomatik

note: Type: select Choices
en: Always
tr: Her zaman

note: Type: select Choices
en: Never
tr: Hiçbir zaman

note: Type: select Description
en: Enable subpixel rendering for screen:
tr: Ekran için altpiksel taramasını etkinleştir:

note: Type: select Description
en: Rendering text at a subpixel level generally makes it look a bit better on flat (LCD) screens, but can show color artifacts on CRT screens. The "Automatic" choice will enable it only if a LCD screen is detected.
tr: Metni altpiksel seviyesinde göstermek düz (LCD) ekranlarda biraz daha iyi görünmesini sağlar, fakat CRT ekranlarda yapay renkleri gösterir."Automatic" seçeneği sadece LCD ekran algılanırsa aktif edilecek.

note: Type: boolean Description
en: Enable bitmapped fonts by default?
tr: Biteşlemli yazıtipleri öntanımlı olarak etkinleştirilsin mi?

note: Type: boolean Description
en: By default, only outline fonts are used by applications which support fontconfig.
tr: Sadece sınır fontları,varsayılan olarak fontconfig deskteklik yazılımlar tarafından kullanılır.

note: Type: boolean Description
en: Outline fonts are fonts which scale well to various sizes. In contrast, bitmapped fonts are often lower quality. Enabling this option will affect the systemwide default; this and many other fontconfig options may be enabled or disabled on a per-user basis.
tr: Ölçeklenebilir yazıtipleri kalitesinden birşey kaybetmeden çeşitli boyutlara ölçeklendirilebilir.  Buna karşılık, biteşlemli yazıtipleri çoğunlukla düşük kalitelidir.  Bu seçeneği etkinleştirmek sistem genelinde geçerli öntanımlı ayarları etkileyecektir;kullanıma göre bu ve diğer bir çok fontconfig özelliği aktif yada pasif hale getirilebilir.
