apt-listbugs 0.1.9 - en to gl translation catalogue (87 entries)

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is not giving me expected 'VERSION 2' string.
gl: E: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» non devolveu a cadea esperada «VERSION 2».

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is giving me fewer fields than expected.
gl: E: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» devolveu menos campos dos esperados.

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is giving me an invalid direction of version change.
gl: E: «Pre-Install-Pkgs» de «apt» devolveu unha dirección de cambio de versión incorrecta.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
gl: ****** Saíndo con un erro para deter a instalación. ******

en: Usage:
gl: Uso:

en:  [options] <command> [arguments]
gl:  [opcións] <orde> [argumentos]

en: Options:
gl: Opcións:

en:  -h               : Display this help and exit.
gl:  -h               : Mostra esta axuda e sae.

en:  -v               : Show version number and exit.
gl:  -v               : Mostra o número de versión e sae.

en:  -s <severities>  : Severities you want to see [%s], or [all].
gl:  -s <gravidades>  : Gravidades que quere ver [%s] ou [all].

en:  -T <tags>        : Tags you want to see.
gl:  -T <etiquetas>   : Etiquetas que quere ver.

en:  -S <stats>       : Stats you want to see [%s].
gl:  -S <estatísticas>: Estatísticas que quere ver [%s].

en:  -B <bug#>        : Restrict reporting to specified bug#s only.
gl:  -B <fallo#>      : Restrinxir o informe só aos números de fallos especificados.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
gl:  -D               : Mostrar tamén os paquetes revertidos.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
gl:  -H <servidor>    : Nome do servidor do sistema de seguimento de erros de Debian (Debian Bug Tracking System) [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
gl:  -p <porto>       : Número de porto do servidor [%s].

en:  -P <priority>    : Specifies Pin-Priority value [%s].
gl:  -P <prioridade>  : Especifica o valor de «Pin-Priority» [%s].

en:  -E <title>       : Specifies the title of RSS output.
gl:  -E <título>      : Especifica o título da saída RSS.

en:  -q               : Don't display progress bar.
gl:  -q               : Non mostrar barra de progreso.

en:  -C <apt.conf>    : Specify apt.conf.
gl:  -C <apt.conf>    : Especificar «apt.conf».

en:  -y               : Assume that you select yes for all questions.
gl:  -y               : Asumir que responde si a todas as cuestións.

en:  -n               : Assume that you select no for all questions.
gl:  -n               : Asumir que responde non a todas as cuestións.

en:  -d               : Debug.
gl:  -d               : Depurar.

en: Commands:
gl: Ordes:

en:  apt              : Apt mode.
gl:  apt              : Modo apt.

en:  list <pkg...>    : List bug reports of the specified packages.
gl:  list <pkg...>    : Listar informes de fallo dos paquetes especificados.

en:  rss <pkg...>     : List bug reports of the specified packages in RSS.
gl:  rss <pkg...>     : Listar informes de fallo dos paquetes especificados en RSS.

en: See the manual page for the long options.
gl: Consulte a páxina do manual para as opcións longas.

en: forwarded
gl: reenviado

en: marked as done in some version
gl: marcado como feito en algunha versión

en: unfixed
gl: sen arranxar

en: tagged as pending a fix
gl: etiquetado como arranxo pendente

en: W: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
gl: W: fallou a comprobación de integridade: a variable de ambiente «http_proxy» non está definida e «HTTP_PROXY» si o está.

en: E: You need to specify a command.
gl: E: Debe especificar unha orde.

en: E: Unknown command
gl: E: Orde descoñecida

en: W: cannot open /dev/tty - running inside su -c "command"? Switching to non-interactive failure mode (see /usr/share/doc/apt-listbugs/README.Debian.gz)
gl: W: Non foi posíbel abrir /dev/tty. Estase a executar dentro de «su -c "orde"»? Cámbiase ao modo de fallo non interactivo (consulte /usr/share/doc/apt-listbugs/README.Debian.gz)

en: W: Cannot read from %s
gl: W: Non foi posíbel ler de %s

en: W: Cannot write to %s
gl: W: Non foi posíbel escribir en %s

en: ********** on_hold IS DEPRECATED. USE p INSTEAD to use pin **********
gl: ********** «on_hold» ESTÁ OBSOLETO. USE «p» NO SEU LUGAR para fixar **********

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
gl: Está seguro de querer instalar/anovar os paquetes anteriores?

en: You must install the reportbug package to be able to do this
gl: Debe instalar o paquete «reportbug» para poder facer isto

en: %s ignored
gl: %s ignorouse

en: %s already ignored
gl: %s xa está ignorado

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned or put on hold.
en: The following package will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure?
gl[0]: O seguinte paquete vaise fixar ou por en espera:
     %{plist}
    Está seguro?
gl[1]: Os seguintes %{npkgs} paquetes vanse fixar ou por en espera:
     %{plist}
    Está seguro?

en: All selected packages are already pinned or on hold. Ignoring %s command.
gl: Todos os paquetes escollidos están xa fixados ou postos en espera. Ignórase a orde %s.

en:      y     - continue the apt installation, but do not mark the bugs as ignored.
gl:      y     - continuar coa instalación de «apt», pero non marcar os fallos como ignorados.

en:      a     - continue the apt installation and mark all the above bugs as ignored.
gl:      a     - continuar coa instalación de «apt» e marcar todos os fallos anteriores como ignorados.

en:      n     - stop the apt installation.
gl:      n     - parar a instalación de «apt».

en:    <num>   - query the specified bug number (requires reportbug).
gl:    <num>   - consultar o número de fallo especificado (require «reportbug»).

en:   #<num>   - same as <num>
gl:   #<num>   - o mesmo que <num>

en:      r     - redisplay bug lists.
gl:      r     - volver a mostrar as listas de fallos.

en:  p <pkg..> - pin pkgs (restart APT session to enable).
gl:  p <pkg..> - fixar os paquetes (reinicie a sesión APT para activar).

en:  p         - pin all the above pkgs (restart APT session to enable).
gl:  p         - fixar todos os paquetes anteriores (reinicie a sesión APT para activar).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
gl:  i <num>   - marcar o fallo número <num> como ignorado.

en:      ?     - print this help.
gl:      ?     - mostrar esta axuda.

en:      w     - display bug lists in HTML (uses %s).
gl:      w     - mostrar a lista de fallos en HTML (usa %s).

en: %s pinned by adding Pin preferences in /etc/apt/preferences. Restart APT session to enable
gl: %s fixado engadindo preferencias de fixado en /etc/apt/preferences. Reinicie a sesión APT para activar.

en: %s held. Restart APT session to enable
gl: %s posto en espera. Reinicie a sesión APT para activar

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
gl: fallos con severidade «%{sevty}» de «%{packg}» (

en:  (Found: %s)
gl:  (Atopados: %s)

en:  (Fixed: %s)
gl:  (Arranxados: %s)

en:    Merged with:
gl:    Xuntado con:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
gl[0]: %{packg}(%{nbugs} fallo)
gl[1]: %{packg}(%{nbugs} fallos)

en: Summary:
gl: Resumo:

note: TRANSLATORS: %s is a bug status such as forwarded, done, pending, pending-fixed, etc. see the -S option in the man page.
en: Bug reports which are marked as %s in the bug tracking system
gl: Informes de fallo que están marcados como «%s» no sistema de seguimento de fallos

en: package
gl: paquete

en: severity
gl: severidade

en: bug number
gl: número do fallo

en: description
gl: descrición

en: Critical bugs for your upgrade
gl: Fallos críticos na a súa anovación

en: by apt-listbugs
gl: por «apt-listbugs»

en: Bug reports
gl: Informes de fallo

en: Package upgrade information in question
gl: Información da anovación do paquete en cuestión

en: W: Failed to invoke browser.
gl: W: Produciuse un erro ao chamar ao navegador.

en: Done
gl: Feito

en: Not Implemented
gl: Non implementado

en: Retrieving bug reports...
gl: Estanse a obter os informes de fallos

en:  Fail
gl:  Fallo

en:  E: HTTP GET failed
gl:  E: Fallou HTTP GET

en: Retry downloading bug information?
gl: Quere reintentar a descarga de información de fallos?

en: Exiting with error
gl: Saíndo con un erro

en: Continue the installation anyway?
gl: Quere continuar coa instalación de todas formas?

en:  E: Empty stream from SOAP
gl:  E: Fluxo baleiro desde SOAP

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
gl: Produciuse un erro ao obter informes de fallo do servidor coa seguinte mensaxe de erro:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
gl: Parece que non ten conexión á rede. Comprobe a súa configuración de rede e probe de novo.

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
gl: Pode ser porque non ten conexión á rede, ou debido a servidores proxy estragados, ou que o mesmo servidor BTS este fora de servizo. Comprobe a configuración da rede e probe de novo.

en: Parsing Found/Fixed information...
gl: Analizando a información de atopados e arranxados...
