apt-listbugs 0.1.9 - en to pl translation catalogue (87 entries)

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is not giving me expected 'VERSION 2' string.
pl: E: apt Pre-Install-Pkgs nie przekazuje oczekiwanego łańcucha "VERSION 2".

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is giving me fewer fields than expected.
pl: E: apt Pre-Install-Pkgs przekazuje mniej pól niż oczekiwano.

en: E: apt Pre-Install-Pkgs is giving me an invalid direction of version change.
pl: E: apt Pre-Install-Pkgs przekazuje nieprawidłowy kierunek zmiany wersji.

en: ****** Exiting with an error in order to stop the installation. ******
pl: ****** Kończenie z błędem, w celu zatrzymania instalacji. ******

en: Usage:
pl: Użycie:

en:  [options] <command> [arguments]
pl:  [opcje] <polecenie> [argumenty]

en: Options:
pl: Opcje:

en:  -h               : Display this help and exit.
pl:  -h               : Wyświetla tę pomoc i wychodzi.

en:  -v               : Show version number and exit.
pl:  -v               : Pokazuje wersję i wychodzi.

en:  -s <severities>  : Severities you want to see [%s], or [all].
pl:  -s <stopień-ważn>: Wybór wyświetlanych stopni ważności [%s] lub [all].

en:  -T <tags>        : Tags you want to see.
pl:  -T <znacznik>    : Wybór wyświetlanych znaczników.

en:  -S <stats>       : Stats you want to see [%s].
pl:  -S <statystyki>  : Wybór wyświetlanych statystyk [%s].

en:  -B <bug#>        : Restrict reporting to specified bug#s only.
pl:  -B <błąd#>       : Ogranicza się tylko do błędów o podanym numerze.

en:  -D               : Show downgraded packages, too.
pl:  -D               : Pokazuje również pakiety cofane do starszej wersji.

en:  -H <hostname>    : Hostname of Debian Bug Tracking System [%s].
pl:  -H <nazwa>       : Nazwa serwera systemu śledzenia błędów Debiana (BTS) [%s].

en:  -p <port>        : Port number of the server [%s].
pl:  -p <port>        : Port serwera [%s].

en:  -P <priority>    : Specifies Pin-Priority value [%s].
pl:  -P <priorytet>   : Określa wartość Pin-Priority [%s].

en:  -E <title>       : Specifies the title of RSS output.
pl:  -E <tytuł>       : Określa tytuł RSS.

en:  -q               : Don't display progress bar.
pl:  -q               : Nie wyświetla paska postępu.

en:  -C <apt.conf>    : Specify apt.conf.
pl:  -C <apt.conf>    : Określa apt.conf.

en:  -y               : Assume that you select yes for all questions.
pl:  -y               : Zakłada wybranie "tak" we wszystkich pytaniach.

en:  -n               : Assume that you select no for all questions.
pl:  -n               : Zakłada wybranie "nie" we wszystkich pytaniach.

en:  -d               : Debug.
pl:  -d               : Debugowanie.

en: Commands:
pl: Polecenia:

en:  apt              : Apt mode.
pl:  apt              : Tryb Apt.

en:  list <pkg...>    : List bug reports of the specified packages.
pl:  list <pakiet...> : Wyświetla zgłoszenia błędów dla określonych pakietów.

en:  rss <pkg...>     : List bug reports of the specified packages in RSS.
pl:  rss <pakiet...>  : Wyświetla zgłoszenia błędów dla określonych pakietów jako RSS.

en: See the manual page for the long options.
pl: Długie opcje są opisane na stronie podręcznika systemowego man.

en: forwarded
pl: przekazane

en: marked as done in some version
pl: oznaczone jako naprawione w którejś wersji

en: unfixed
pl: nienaprawione

en: tagged as pending a fix
pl: oznaczone jako "w trakcie"

en: W: sanity check failed: environment variable http_proxy is unset and HTTP_PROXY is set.
pl: W: sprawdzenie zwróciło błąd: zmienna środowiskowa http_proxy nie jest ustawiona, a HTTP_PROXY jest.

en: E: You need to specify a command.
pl: E: Należy podać polecenie.

en: E: Unknown command
pl: E: Nieznane polecenie

en: W: cannot open /dev/tty - running inside su -c "command"? Switching to non-interactive failure mode (see /usr/share/doc/apt-listbugs/README.Debian.gz)
pl: W: Nie można otworzyć /dev/tty - działanie wewnątrz su -c "polecenie"? Przełączanie się do trybu nieinteraktywnego niepowodzeń (patrz: /usr/share/doc/apt-listbugs/README.Debian.gz)

en: W: Cannot read from %s
pl: W: Nie można czytać z %s

en: W: Cannot write to %s
pl: W: Nie można pisać do %s

en: ********** on_hold IS DEPRECATED. USE p INSTEAD to use pin **********
pl: ********** on_hold JEST PRZESTARZAŁE, PROSZĘ UŻYĆ p ZAMIAST to use pin **********

en: Are you sure you want to install/upgrade the above packages?
pl: Na pewno zainstalować/zaktualizować powyższe pakiety?

en: You must install the reportbug package to be able to do this
pl: Aby to zrobić, konieczne jest zainstalowanie pakietu reportbug

en: %s ignored
pl: %s zignorowanych

en: %s already ignored
pl: %s już zignorowanych

note: TRANSLATORS: %{plist} is a comma-separated list of %{npkgs} packages to be pinned or put on hold.
en: The following package will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure? | The following %{npkgs} packages will be pinned or on hold:
     %{plist}
    Are you sure?
pl[0]: Następujący pakiet zostanie przypięty lub wstrzymany:
     %{plist}
    Na pewno?
pl[1]: Następujące %{npkgs} pakiety zostaną przypięte lub wstrzymane:
     %{plist}
    Na pewno?
pl[2]: Następujących %{npkgs} pakietów zostanie przypiętych lub wstrzymanych:
     %{plist}
    Na pewno?

en: All selected packages are already pinned or on hold. Ignoring %s command.
pl: Wszystkie wybrane pakiety są już przypięte lub wstrzymane. Ignorowanie polecenia %s.

en:      y     - continue the apt installation, but do not mark the bugs as ignored.
pl:      y     - kontyn. instalację apta, lecz nie oznacza błędów jako zignorowane.

en:      a     - continue the apt installation and mark all the above bugs as ignored.
pl:      a     - kontynuuje instalację apta i oznacza wszystkie ww. błędy jako zign.

en:      n     - stop the apt installation.
pl:      n     - zatrzymuje instalację apta.

en:    <num>   - query the specified bug number (requires reportbug).
pl:    <numer> - odpytuje błąd o podanym numerze (wymaga reportbug).

en:   #<num>   - same as <num>
pl:   #<numer> - to samo co <numer>

en:      r     - redisplay bug lists.
pl:      r     - ponownie wyświetla listy błędów.

en:  p <pkg..> - pin pkgs (restart APT session to enable).
pl:  p <pak..> - przypina pakiet (do włączenia konieczny restart sesji APT-a).

en:  p         - pin all the above pkgs (restart APT session to enable).
pl:  p         - przypina wszystkie ww. pakiety (do wł. konieczny restart APT-a).

en:  i <num>   - mark bug number <num> as ignored.
pl:  i <numer> - oznacza błąd o numerze <numer> jako zignorowany.

en:      ?     - print this help.
pl:      ?     - wyświetla niniejszą pomoc.

en:      w     - display bug lists in HTML (uses %s).
pl:      w     - wyświetla listy błędów w HTML (używając %s).

en: %s pinned by adding Pin preferences in /etc/apt/preferences. Restart APT session to enable
pl: %s przypięte za pomocą dodania preferencji Pin w /etc/apt/preferences. Do włączenia konieczny jest restart sesji APT-a

en: %s held. Restart APT session to enable
pl: %s wstrzymany. Do aktywowania konieczny jest restart sesji APT-a

note: TRANSLATORS: %{sevty} is the severity of some of the bugs found for package %{packg}.
en: %{sevty} bugs of %{packg} (
pl: Błędy o ważności %{sevty} pakietu %{packg} (

en:  (Found: %s)
pl:  (Znaleziono w: %s)

en:  (Fixed: %s)
pl:  (Naprawiono w: %s)

en:    Merged with:
pl:    Połączono z:

note: TRANSLATORS: %{nbugs} is the number of bugs found for package %{packg}.
en: %{packg}(%{nbugs} bug) | %{packg}(%{nbugs} bugs)
pl[0]: %{packg} (%{nbugs} błąd)
pl[1]: %{packg} (%{nbugs} błędy)
pl[2]: %{packg} (%{nbugs} błędów)

en: Summary:
pl: Podsumowanie:

note: TRANSLATORS: %s is a bug status such as forwarded, done, pending, pending-fixed, etc. see the -S option in the man page.
en: Bug reports which are marked as %s in the bug tracking system
pl: Zgłoszenia błędów, które zostały oznaczone jako %s w systemie śledzenia błędów

en: package
pl: pakiet

en: severity
pl: stopień ważności

en: bug number
pl: numer błędu

en: description
pl: opis

en: Critical bugs for your upgrade
pl: Błędów krytycznych w bieżącej aktualizacji

en: by apt-listbugs
pl: przez apt-listbugs

en: Bug reports
pl: Zgłoszenia błędów

en: Package upgrade information in question
pl: Informacje o aktualizacjach żądanych pakietów

en: W: Failed to invoke browser.
pl: W: Nie udało się przywołać przeglądarki.

en: Done
pl: Gotowe

en: Not Implemented
pl: Niezaimplementowane

en: Retrieving bug reports...
pl: Pobieranie zgłoszeń błędów...

en:  Fail
pl:  Błąd

en:  E: HTTP GET failed
pl:  E: Żądanie HTTP GET nie powiodło się

en: Retry downloading bug information?
pl: Spróbować ponownie pobrać informacje o błędach?

en: Exiting with error
pl: Kończenie z błędem

en: Continue the installation anyway?
pl: Kontynuować instalację mimo to?

en:  E: Empty stream from SOAP
pl:  E: Pusty strumień z SOAP

en: Error retrieving bug reports from the server with the following error message:
pl: Błąd przy otrzymywaniu zgłoszeń błędów z serwera z następującym komunikatem o błędzie:

en: It appears that your network connection is down. Check network configuration and try again
pl: Wygląda na to, że nie ma połączenia z siecią. Proszę sprawdzić swoją konfigurację sieciową i spróbować ponownie

en: It could be because your network is down, or because of broken proxy servers, or the BTS server itself is down. Check network configuration and try again
pl: Powodem może być problem z siecią, niedziałające serwery pośredniczące lub wyłączony serwer systemu śledzenia błędów (BTS). Proszę sprawdzić konfigurację sieciową i spróbować ponownie

en: Parsing Found/Fixed information...
pl: Przetwarzanie informacji o wersjach w których znaleziono/naprawiono błędy...
