abiword 1.0 - en to el translation catalogue (897 entries)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
el:  - Δεσμευμένο. 
     Δε μπορείτε να επιλέξετε αυτό το όνομα. Επιλέξτε Άλλο

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
el: Ενημέρωση κάθε

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
el: % του κανονικού μεγέθους

note: MSG_DlgNotImp
en: %s not implemented yet.
    
    If you are a programmer, feel free to add code in %s, line %d
    and mail patches to:
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Otherwise, please be patient.
el: Το %s δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα.
    
    Αν είστε προγραμματιστής, προσθέστε ελεύθερα κώδικα στο %s, γραμμή %d
    και στείλτε τις αλλαγές στο 
    
    	abiword-dev@abisource.com
    
    Διαφορετικά, κάντε υπομονή.

note: DLG_Tab_Radio_None
en: &1 None
el: &1 Κανένα

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
el: &Περί %s

note: MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
el: &Προσθήκη

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
el: &Προσαρμογή σε:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
el: &Στοίχιση

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
el: Ό&λα

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
el: &Στο:

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
el: &Αυτόματος Ορθογραφικός Έλεγχος

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
el: &Αυτόματη αποθήκευση αυτού του Συνδυασμού

note: MENU_LABEL_INSERT_AUTOTEXT
en: &Autotext
el: &Αυτόματο Κείμενο

note: DLG_DateTime_AvailableFormats
en: &Available formats:
el: &Διαθέσιμες μορφές:

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
el: &Πριν:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
el: &Έντονη Γραφή

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
el: &Κάτω:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
el: &Αλλαγή

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
el: &Κέντρο

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
el: &Αλλαγή

note: MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
el: &Κλείσιμο

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
el: &Aλλαγή Στήλης

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
el: &Στήλες

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
el: &Αντιγραφή

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
el: &Τρέχουσες Προτιμήσεις Συνδυασμού

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
el: &Διαγραφή υπερ-σύνδεσης

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
el: &Λεξικό...

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
el: Έ&γγραφο

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
el: &Χωρίς χωρισμό σε συλλαβές

note: MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
el: &Επεξεργασία

note: DLG_Options_Label_SmartQuotesEnable
en: &Enable smart quotes
el: &Ενεργοποίηση έξυπνων εισαγωγικών

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
el: &Σημείωση Τέλους

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
el: &Μονές σελίδες

note: MENU_LABEL_VIEW_TB_EXTRA
en: &Extra
el: Έ&ξτρα

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
el: &Πεδίο

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
el: &Πεδία:

note: MENU_LABEL_FILE
en: &File
el: &Αρχείο

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
el: &Εύρεση

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
el: &Επόμενο

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
el: &Γραμματοσειρά

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
el: &Υποσέλιδο:

note: MENU_LABEL_VIEW_TB_FORMAT
en: &Formatting
el: &Μορφoποίησης

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &From File
el: &Από Αρχείο

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
el: &Μετάβαση Στο

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
el: &Επικεφαλίδα και Υποσέλιδο

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
el: &Επικεφαλίδα:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
el: &Ύψος:

note: MENU_LABEL_HELP
en: &Help
el: &Βοήθεια

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
el: &Κρυμμένο Κείμενο

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
el: &Υπερ-σύνδεση

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
el: &Παράβλεψη

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
el: &Παράβλεψη Όλων

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: &Indents and Spacing
el: &Εσοχές και Κενά

note: MENU_LABEL_INSERT
en: &Insert
el: &Εισαγωγή

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: &Insert File
el: &Εισαγωγή Αρχείου

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
el: &Πλάγια Γραφή

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
el: &Πλήρες

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
el: &Συγκράτηση Γραμμών

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
el: &Οριζόντιος

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
el: &Γλώσσα

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
el: &Αριστερά

note: DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
el: &Αριστερά:

note: DLG_PageSetup_Margin
en: &Margin
el: &Περιθώρια

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
el: &Ταίριασμα κεφαλαία/πεζά

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Windows
el: &Περισσότερα Παράθυρα

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
el: Ό&νομα:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
el: &Νέο...

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
el: &Νέο Παράθυρο

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
el: &Επόμενη σελίδα

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
el: &Κανονική Διάταξη

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
el: &Αριθμός:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
el: &Ζυγές σελίδες

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
el: &Ανοιγμα

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
el: &Επιγράμμιση

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
el: &Αλλαγή Σελίδας

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
el: &Παράγραφος

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
el: &Επικόλληση

note: MENU_LABEL_INSERT_PICTURE
en: &Picture
el: &Εικόνα

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
el: &Κατακόρυφος

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: &Preferences
el: &Προτιμήσεις

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
el: &Εκτύπωση

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
el: &Διάταξη Εκτύπωσης

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
el: &Επανάληψη

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
el: &Αλλαγή

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
el: &Επαναφορά

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: &Revert
el: &Επαναφορά

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
el: &Δεξιά

note: DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
el: &Δεξιά:

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
el: &Χάρακας

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
el: &Αποθήκευση

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
el: &Αναζήτηση Βοήθειας

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
el: &Εμφάνιση Γραμμής Κατάστασης

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
el: &Ειδικό:

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
el: &Ορθογραφία

note: MENU_LABEL_VIEW_TB_STD
en: &Standard
el: &Βασική

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
el: &Γραμμής Κατάστασης

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
el: &Δείκτης

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
el: &Απόκρυψη αριθμών γραμμών

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
el: &Στηλοθέτες

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
el: &Στηλοθέτες...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
el: &Γραμμές Εργαλείων

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
el: &Εργαλεία

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
el: &Κορυφή:

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
el: &Τύποι:

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
el: &Υπογράμμιση

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
el: &Αναίρεση

note: DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
el: &Μονάδες:

note: MENU_LABEL_VIEW
en: &View
el: &Προβολή

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
el: &Διάταξη Ιστοσελίδας

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
el: &Έλεγχος Χηρών/Ορφανών

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
el: &Πλάτος:

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Window
el: &Παράθυρο

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
el: &Αριθμός Λέξεων

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
el: &Ζουμ

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
el: (δεν υπάρχουν προτάσεις ορθογραφίας)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
el: (κανένα)

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
el: 1.5 γραμμή

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
el: << Προηγούμενο

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
el: &Πάντα με πρόταση διόρθωσης

note: FIELD_DateTime_AMPM
en: AM/PM
el: ΠΜ/ΜΜ

note: AUTOTEXT_ATTN_2
en: ATTN:
el: ΥΠΟΨΙΝ:

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be a bogus or invalid document
el: Το Abiword δε μπορεί να ανοίξει το %s. Φαίνεται να μην είναι έγκυρο έγγραφο

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
el: Το AbiWord έχει τελειώσει την αναζήτηση του εγγράφου και έχει κάνει %d αντικαταστάσεις.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
el: Το AbiWord έχει τελειώσει την αναζήτηση του εγγράφου.

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNU
en: About &GNU Free Software
el: Περί του &GNU Free Software

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUTOS
en: About &Open Source
el: Περί του &Open Source

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
el: Περί του G&NOME Office

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
el: Περι του έργου γραφείου του GNOME

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNU
en: About the GNU project
el: Περί του έργου GNU

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
el: Προσθήκη περιγραμμάτων και σκιών στην επιλογή

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
el: Προσθήκη ή μετατροπή κουκίδων και αρίθμησης των επιλεγμένων παραγράφων

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
el: Προσθήκη αυτής της λέξης στο προσαρμοσμένο λεξικό

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
el: Προθήκη στα πρότυπα

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
el: Με&τά:

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
el: &Στοίχιση:

note: DLG_Tab_Label_Alignment
en: Alignment
el: Στοίχιση

note: DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
el: Στοίχιση:

note: DLG_Styles_LBL_All
en: All
el: Όλα

note: DLG_Options_Label_CheckAllowCustomToolbars
en: Allow Custom Toolbars
el: Δυνατότητα προσαρμοσμένων γραμμών εργαλείων

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
el: Χρήση χρώματος οθόνης πέρα του λευκού

note: FIELD_Application
en: Application
el: Εφαρμογή

note: DLG_Options_Btn_Apply
en: Apply
el: Εφαρμογή

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
el: Εφαρμογή στην Τρέχουσα Λίστα

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
el: Λίστα Αραβικών

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
el: Τουλάχιστον

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
el: Επισύναψη στην Προηγούμενη Λίστα

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_ATTN
en: Attention:
el: Σε Προσοχή:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file each
el: Απο&θήκευση αρχείου κάθε

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
el: Αυτόματη Αποθήκευση

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
el: Αυτόματη διόρθωση ορθογραφικών λαθών

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
el: Αυτόματη φόρτωση των βυσμάτων που υπάρχουν

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
el: Αυτόματος έλεγχος ορθογραφίας του εγγράφου

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
el: Αυτόματη ενημέρωση

note: DLG_Styles_Available
en: Available Styles
el: Διαθέσιμα Στυλ

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
el: Α&πό:

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Back&ground
el: &Φόντο

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
el: Μπάρα

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
el: Μπάρα Στηλοθετών

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
el: Βασισμένο Στο:

note: AUTOTEXT_CLOSING_1
en: Best regards,
el: Φιλικούς Χαιρετισμούς,

note: AUTOTEXT_CLOSING_2
en: Best wishes,
el: Με τις καλύτερες ευχές,

note: DLG_Options_Label_BiDiOptions
en: Bi-Directional Options
el: Επιλογές Γραφής Δύο-Κατευθύνσεων

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
el: &Σελιδοδείκτης

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
el: Σελιδοδείκτης

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
el: Ο σελιδοδείκτης "%s" δεν βρέθηκε σε αυτό το έγγραφο.

note: MENU_LABEL_FMT_BORDERS
en: Borders and Shading
el: Περιγράμματα και Σκιές

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
el: Κάτω Περιθώριο [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_BOTTOMLINE
en: Bottomline
el: Υπογράμμιση

note: DLG_Lists_Box_List
en: Box List
el: Λίστα Κουτιών

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Break
el: Αλλαγή

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
el: Ταυτότητα Δημιουργίας

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
el: Επιλογές Δημιουργίας

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
el: Στόχος Δημιουργίας

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
el: Κουκίδες

note: DLG_Lists_Bullet_List
en: Bullet List
el: Λίστα κουκίδων

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
el: Κουκίδες και &Αρίθμηση

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
el: Στυλ Κουμπιών

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
el: &Εναλλαγή Κεφαλαία-Μικρά

note: AUTOTEXT_MAIL_1
en: CERTIFIED MAIL
el: ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ

note: AUTOTEXT_MAIL_2
en: CONFIDENTIAL
el: ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΙΚΟ

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Camel Caps
el: Μικρά Κεφαλαία

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
el: Δεν μπορεί να διαγραφεί αυτό το στυλ

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
el: Δεν μπορείτε να μετατρέψετε εσωτερικό στυλ

note: DLG_PageNumbers_Center
en: Center
el: Κέντρο

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
el: Κεντρικός Στηλοθέτης

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
el: Κεντρική στοίχιση της παραγράφου

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
el: Κέντρο

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
el: Αλλαγή &Σε:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
el: Αλλαγή Ό&λων

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
el: Αλλαγή Χρώματος Φόντου

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
el: Εναλλαγή Κεφαλαία-Μικρά

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
el: Τροποποίηση παρούσας 
    Λίστας

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
el: Αλλαγή Χρώματος Επισήμανσης

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
el: Αλλαγή Χρώμα κειμένου

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
el: Αλλαγή πεζών-κεφαλαίων στο επιλεγμένο κείμενο

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
el: Αλλαγή της γραμματοσειράς του επιλεγμένου κειμένου

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
el: Αλλαγή της μορφής της επιλεγμένης παραγράφου

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
el: Αλλαγή γλώσσας του επιλεγμένου κειμένου

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
el: Αλλαγή του αριθμού των στηλών

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
el: Αλλαγή των επιλογών εκτύπωσης

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
el: Αλλαγή στην προτεινόμενη διόρθωση

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's background color
el: Αλλαγή χρώματος φόντου του εγγράφου

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
el: Χαρακτήρας

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
el: Αριθμός Χαρακτήρων

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
el: Αριθμός χαρακτήρων (χωρίς κενά)

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
el: Προεπισκόπηση Χαρακτήρων

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces)
el: Χαρακτήρες (χωρίς κενά)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces)
el: Χαρακτήρες (με κενά)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
el: Έ&λεγχος Ορθογραφίας

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check &Version
el: Έλεγχος Έ&κδοσης

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
el: Έλεγχος &κατά την πληκτρολόγηση

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
el: Έλεγχος του εγγράφου για ορθογραφικά λάθη

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
el: Επιλογή

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
el: Επιλογή Χρώματος Οθόνης

note: DLG_NEW_Title
en: Choose a Template
el: Επιλογή Προτύπου

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
el: Επιλογή χρώματος οθόνης για το Abiword

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
el: Επιλέξτε το στόχο στην αριστερή πλευρά.
    Αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το κουμπί "Μετάβαση στο", απλά συμπληρώστε το Αριθμητικό Πεδίο με τον επιθυμητό αριθμό.  Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τα + και - για σχετική μετακίνηση. 	 Π.χ., αν γράψτε "+2" και επιλέξετε "Γραμμή", τότε το "Μετάβαση Στο" θα πάει 2 γραμμές κάτω από την τρέχουσα θέση.

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
el: &Καθαρισμός

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
el: Καθαρισμός

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
el: Καθαρισμός Ό&λων

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
el: Καθαρισμός Χρώματος Φόντου

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
el: Καθαρισμός Χρώμα Επισήμανσης

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
el: Κλείσιμο όλων των παραθύρων και έξοδος;

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
el: Κλείσιμο όλων των παραθύρων στην εφαρμογή και έξοδος

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
el: Κλείσιμο του εγγράφου

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_CLOSING
en: Closing:
el: Κλείσιμο:

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
el: Διάκενο Στηλών [%s]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
el: Στήλες

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
el: Ημερομηνία Μεταγλώττισης

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
el: Ώρα Μεταγλώττισης

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
el: &Συνεχόμενα

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
el: Αντιγραφή της επιλογής και εισαγωγή του στο Πρόχειρο

note: AUTOTEXT_CLOSING_3
en: Cordially,
el: Θερμούς χαιρετισμούς,

note: MSG_IE_CouldNotOpen
en: Could not open file %s for writing
el: Αδύνατο το άνοιγμα αρχείου '%s' για εγγραφή

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
el: Αδύνατο το άνοιγμα του αρχείο %s

note: MSG_IE_CouldNotWrite
en: Could not write to file %s
el: Αδύνατη η εγγραφή του αρχείου %s

note: MSG_SaveFailed
en: Could not write to the file %s.
el: Αδύνατη η εγγραφή στο αρχείο %s

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
el: Αρίθμηση των λέξεων στο έγγραφο

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
el: Δημιουργία Φαξ

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
el: Δημιουργία νέου κενού εγγράφου

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW
en: Create a new document
el: Δημιουργία νέου εγγράφου

note: DLG_NEW_Create
en: Create new document from a Template
el: Δημιουργία νέου εγγράφου από Πρότυπο

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
el: &Αποκοπή

note: FIELD_Datetime_CurrentDate
en: Current Date
el: Τρέχουσα ημ/νία

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
el: Τρέχουσα Γραμματοσειρά

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
el: Ετικέτα Τρέχουσας Λίστας

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
el: Τρέχων Τύπος Λίστας

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
el: Η Τρέχουσα Επιλογή είναι Κενή

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
el: Τρέχουσες Ρυθμίσεις

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
el: Τρέχουσα Ώρα

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
el: Ανα&βόσβημα δρομέα

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
el: Προσωπικό Λεξικό:

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
el: Προσωπική Λίστα

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
el: Αποκοπή της επιλογής και εισαγωγή στο Πρόχειρο

note: DLG_Lists_Dashed_List
en: Dashed List
el: Λίστα Διαχωριστών

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
el: &Ημερομηνία και Ώρα

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
el: Ημερομηνία και Ώρα

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
el: Αριθμός ημέρας του χρόνου

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
el: Εξ' &Ορισμού

note: AUTOTEXT_SALUTATION_1
en: Dear Mom and Dad,
el: Αγαπημένοι μου Μαμά και Μπαμπά,

note: AUTOTEXT_SALUTATION_2
en: Dear Sir or Madam:
el: Αγαπητέ Κύριε ή Κυρία:

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
el: Δεκαδικά

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
el: Στηλοθέτες Δεκαδικών

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Default date (w/o time)
el: Προκαθορισμένη Ημέρα (χωρίς ώρα)

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
el: Προεπιλεγμένη μορφή ημερομηνίας

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
el: Προκαθορισμένο μέγεθος σελίδας

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
el: Προεπιλεγμένες θέσεις τερματισμού στηλοθετών:

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
el: Προεπιλογή σε γραφή από δεξιά προς αριστερά

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE
en: Define or apply style for the selection
el: Ορίστε ή εφαρμόστε ένα στυλ για αυτή την επιλογή

note: DLG_Styles_Delete
en: Delete
el: Διαγραφή

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
el: Διαγραφή υπερ-σύνδεσης

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
el: Διαγραφή της επιλογής

note: DLG_Styles_ModifyDescription
en: Description
el: Περιγραφή

note: DLG_Lists_Diamond_List
en: Diamond List
el: Λίστα Διαμαντιών

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different Footer on First page
el: Διαφορετικά υποσέλιδο πρώτης σελίδας

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different Footer on Last page
el: Διαφορετικά υποσέλιδα στην τελευταία σελίδα

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different Footer on facing pages
el: Διαφορετικά υποσέλιδα στις σελίδες που εμφανίζονται

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different Header on First page
el: Διαφορετική επικεφαλίδα στη πρώτη σελίδα

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different Header on Last page
el: Διαφορετική επικεφαλίδα στη τελευταία σελίδα

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different Header on facing pages
el: Διαφορετική επικεφαλίδα στις εμφανιζόμενες σελίδες

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
el: Εμφάνιση Περιεχομένων Βοήθειας

note: MENU_STATUSLINE_HELP_INDEX
en: Display Help Index
el: Εμφάνιση Πίνακα Βοήθειας

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUTOS
en: Display information about Open Source
el: Εμφάνιση για το Λογισμικό Ανοιχτού Κώδικα

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
el: Εμφάνιση μη εκτυπούμενων χαρακτήρων

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
el: Εμφάνιση πληροφοριών προγράμματος, έκδοση, και δικαιώματα

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Display program version number
el: Εμφάνιση αριθμού έκδοσης προγράμματος

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
el: Θέλετε να επαναφέρετε τις λέξεις που είχαν αγνοηθεί σε όλα τα έγγραφα;

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
el: Θέλετε να επαναφέρετε τις λέξεις που είχαν αγνοηθεί σε αυτό το έγγραφο;

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
el: Διπλό

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: E&xit
el: Έ&ξοδος

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit Footer
el: Επεξεργασία Υποσέλιδου

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER
en: Edit Header
el: Επεξεργασία Επικεφαλίδας

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
el: Επεξεργασία κειμένου στην κορυφή ή το τέλος κάθε σελίδας

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
el: Επεξεργασία Υποσέλιδου της τρέχουσας σελίδας

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
el: Επεξεργασία της Επικεφαλίδας της τρέχουσας σελίδας

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
el: Αγκύρωση σημείωσης τέλους

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
el: Αναφορά σημείωσης τέλους

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
el: Σφάλμα κατά τον υπολογισμού της τιμής!

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
el: Σφάλμα κατά την εισαγωγή του αρχείου %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
el: Σφάλμα κατά τη προσπάθεια αποθήκευσης του %s: αδυναμία δόμησης εξαγωγέα

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του αρχείου %s: μη έγκυρο όνομα

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
el: Ακριβώς

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
el: Έξτρα Γραμμή Εργαλείων

note: DLG_Field_Parameters
en: Extra parameters:
el: Επιπλέον παράμετροι:

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
el: &Μορφή

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
el: &Πλήρες Οθόνη

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
el: Εύρεση &τi:

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Field
el: Πεδίο

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
el: Το αρχείο %s δεν είναι από τους τύπους που υποστηρίζονται ακόμα

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
el: Το αρχείο %s δεν είναι ο τύπος που αναφέρει

note: MSG_IE_UnknownType
en: File %s is of unknown type
el: Το αρχείο %s είναι άγνωστου τύπου

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
el: Το αρχείο %s δεν βρέθηκε

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
el: Όνομα Αρχείου

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
el: Εύρεση

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
el: Εύρεση του επιλεγμένου κειμένου

note: FirstLineIndentStatus
en: First Line Indent [%s]
el: Εσοχή Πρώτης Γραμμής [%s]

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
el: Πρώτη γραμμή

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
el: Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος Επόμενη Παράγραφος

note: DLG_Styles_ModifyFont
en: Font
el: Γραμματοσειρά

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
el: Γραμματοσειρά...

note: DLG_Lists_Font
en: Font:
el: Γραμματοσειρά:

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Footer
el: Υποσέλιδο

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
el: Ιδιότητες Υποσέλιδου

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
el: Υποσέλιδο [%s]

note: DLG_Styles_ModifyFormat
en: Format
el: Μορφή

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE
en: Format &Image
el: Μορφοποίηση &Εικόνας

note: MENU_LABEL_FMT_HDRFTR
en: Format Header/Footers
el: Μορφή Επικεφαλίδας/Υποσέλιδου

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
el: Γραμμή Εργαλείων Μορφοποίησης

note: DLG_Lists_Format
en: Format:
el: Μορφή:

note: AUTOTEXT_EMAIL_2
en: From:
el: Από:

note: AUTOTEXT_EMAIL_6
en: Fwd:
el: Προώθ.:

note: DLG_Options_Label_General
en: General
el: Γενικά

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
el: Μετάβαση Στο

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
el: Μετάβαση &Που:

note: DLG_Goto_Title
en: Go to...
el: Μετάβαση στο...

note: DLG_Lists_Hand_List
en: Hand List
el: Λίστα Χεριών

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
el: Αναρτημένο

note: DLG_PageNumbers_Header
en: Header
el: Επικεφαλίδα

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
el: Ιδιότητες Επικεφαλίδας

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
el: Επικεφαλίδα [%s]

note: MSG_CHECK_PRINT_MODE
en: Headers and Footers can only be created and editted while in Print View Mode. 
     To enter this mode choose View then Print Layout from the Menus. 
     Would you like to enter Print Layout mode right now?
el: Οι Επικεφαλίδες και τα Υποσέλιδα μπορούν να επεξεργαστούν μόνο στη λειτουργία Προβολή Εκτύπωσης. 
    Για να εισέλθετε σε αυτήν την λειτουργία επιλέξτε από τα μενού Προβολή μετά Διάταξη Εκτύπωσης
    Θέλετε να εισέλθετε στη λειτουργία Διάταξη Εκτύπωση;

note: DLG_Lists_Heart_List
en: Heart List
el: Λίστα Καρδιών

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
el: Λίστα Εβραϊκών

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
el: &Περιεχόμενα Βοήθειας

note: MENU_LABEL_HELP_INDEX
en: Help &Index
el: Πίνακας &Βοήθειας

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
el: Απόκρυψη

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
el: Απόκρυψη &ορθογραφικών λαθών

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
el: &Παράβλεψη Όλων

note: InsertModeFieldINS
en: INS
el: ΕΙΣ

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
el: Εικονίδια

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
el: Παράβλεψη

note: DLG_Options_Label_SpellInternet
en: Ignore Internet and &file addresses
el: Παράβλεψη URL διαδικτύου/α&ρχείων

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
el: Αγνόηση όλων των επαναλήψεων αυτής της λέξης στο έγγραφο

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Ignore words in &UPPERCASE
el: Παράβλεψη λέξεων με &ΚΕΦΑΛΑΙΑ

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Ignore words with num&bers
el: Παράβλεψη λέξεων με α&ριθμούς

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
el: Λέξεις που έχουν παραληφθεί:

note: DLG_Lists_Implies_List
en: Implies List
el: Λίστα Παραθέσεων

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
el: Σε Χρήση

note: AUTOTEXT_REFERENCE_1
en: In reply to:
el: Σε απάντηση του:

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
el: Λάθος Κωδικός Πρόσβασης

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
el: Εσοχές

note: DLG_Break_Insert
en: Insert
el: Εισαγωγή

note: DLG_InsertBookmark_Title
en: Insert Bookmark
el: Εισαγωγή Σελιδοδείκτη

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
el: Εισαγωγή περιεχομένων Πρόχειρου

note: DLG_InsertHyperlink_Title
en: Insert Hyperlink
el: Εισαγωγή Υπερσυνδέσμου

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
el: Εισαγωγή ενός υπολογισμένου πεδίου

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
el: Εισαγωγή σελίδας, στήλης ή αλλαγή ενότητας

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PICTURE
en: Insert a picture
el: Εισαγωγή Εικόνας

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
el: Εισαγωγή συμβόλου ή κάποιου άλλου ειδικού χαρακτήρα

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
el: Εισαγωγή αυτόματα ανανεούμενου αριθμού σελίδας

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
el: Εισαγωγή σημείωση τέλους

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
el: Εισαγωγή μιας υπάρχουσας εικόνας ή κάποιου άλλου αρχείου

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
el: Εισαγωγή σελιδοδείκτη

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
el: Εισαγωγή Εικόνας

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
el: Εισαγωγή υπερ-σύνδεσης

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
el: Εισαγωγή περιεχομένων ενός άλλου αρχείου

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
el: Εισαγωγή ημερομηνίας ή/και ώρας

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
el: Εισαγωγή μη μορφοποιημένων περιεχομένων από το πρόχειρο

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
el: Αόρατα Σημάδια &Διάταξης

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
el: Στοίχιση

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
el: Στοίχιση της παραγράφου

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
el: Διατήρηση με ε&πόμενο

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
el: Δοκιμή Kevins

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
el: Στοίχιση Ετικετών:

note: AUTOTEXT_SALUTATION_3
en: Ladies and Gentlemen:
el: Κυρίες και Κύριοι:

note: DLG_Styles_ModifyLanguage
en: Language
el: Γλώσσα

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
el: Διάταξη

note: DLG_Tab_Label_Leader
en: Leader
el: Κεφαλή

note: DLG_PageNumbers_Left
en: Left
el: Αριστερά

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
el: Αριστερή Εσοχή  [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
el: Αριστερή Εσοχή [%s] Εσοχή Πρώτης Γραμμής [%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
el: Αριστερό Περιθώριο [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
el: Αριστερός Στηλοθέτης

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-justify the paragraph
el: Δεξιά στοίχιση της παραγράφου

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
el: Διαχωριστής Επιπέδου:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
el: Επίπεδο:

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
el: Κενό ανάμεσα στις &γραμμές

note: DLG_Goto_Target_Line
en: Line
el: Γραμμή

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
el: Αριθμός Γραμμών

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
el: Γραμμή πάνω από την επιλογή (εναλλαγή)

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and &Page Breaks
el: Αλλαγή Σελίδας και &Γραμμής

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
el: Γραμμή κάτω από την επιλογή (εναλλαγή)

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
el: Γραμμή μεταξύ

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines
el: Γραμμές

note: DLG_Styles_List
en: List
el: Λίστα

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
el: Ετικέτα Λίστας

note: DLG_Lists_Title
en: Lists for
el: Λίστες για:

note: AUTOTEXT_CLOSING_4
en: Love,
el: Με Αγάπη,

note: DLG_Lists_Lower_Case_List
en: Lower Case List
el: Λίστα Πεζών Χαρακτήρων

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List
en: Lower Roman List
el: Λίστα Ρωμαϊκών Πεζών Χαρακτήρων

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_MAIL
en: Mail Instructions:
el: Οδηγίες Ταχυδρομείου:

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
el: Μετατροπή της επιλογής σε Έντονη Γραφή (εναλλαγή)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
el: Μετατροπή της επιλογής σε Πλάγια Γραφή (εναλλαγή)

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
el: Μετατροπή της επιλογής σε δείκτες (εναλλαγή)

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
el: Διαχείριση βυσμάτων

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
el: Δοκιμή Martins

note: DLG_Column_Size
en: Max Column size
el: Μέγιστο μέγεθος Στηλών

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
el: Στρατιωτική Ώρα

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
el: Διάφορα

note: DLG_Styles_ModifyTitle
en: Modify Styles
el: Τροποποίηση Στυλ

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
el: Τροποποίηση...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
el: Μήνας Μέρα, Χρόνος

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
el: Μεταφορά του σημείου εισαγωγής σε συγκεκριμένη τοποθεσία

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
el: Μήν. Μέρα, Χρόνος

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
el: Πολλαπλό

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
el: Ετικέτα Νέας Λίστας

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
el: Νέος Τύπος 
    Λίστας

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
el: Νέα Τιμή 
    Εκκίνηση

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
el: Νέο Στυλ

note: DLG_Styles_New
en: New...
el: Νέο...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
el: Επόμενο >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
el: Χωρίς Αρχείο

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
el: Δεν έχει επιλεγεί Στυλ 
     άρα δε μπορεί να μετατραπεί

note: DLG_Lists_Type_none
en: None
el: Κανένα

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
el: Κανονική Προβολή

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
el: Δεν υ&πάρχει στο λεξικό:

note: DLG_Column_Number_Cols
en: Number of Columns
el: Αριθμός Στηλών

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
el: Αριθμός Σελίδων

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
el: Αριθμός στηλών

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
el: Αριθμημένα

note: DLG_Lists_Numbered_List
en: Numbered List
el: Αριθμημένη Λίστα

note: DLG_Styles_ModifyNumbering
en: Numbering
el: Αρίθμηση

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
el: Αριθμοί

note: InsertModeFieldOVR
en: OVR
el: ΑΝΤ

note: DLG_Column_One
en: One
el: Ένα

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
el: Άνοιγμα &Αντιγράφου

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
el: Άνοιγμα Προτύπου

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
el: Άνοιγμα του εγγράφου με τη δημιουργία αντιγράφου

note: MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN
en: Open an existing document
el: Άνοιγμα υπάρχοντος εγγράφου

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
el: Άνοιγμα νέου παραθύρου για το έγγραφο

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
el: Άνοιγμα υπάρχοντος εγγράφου

note: DLG_PageSetup_Orient
en: Orientation...
el: Προσανατολισμός...

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
el: Άλλα

note: MSG_IE_NoMemory
en: Out of memory attempting to open %s
el: Ανεπαρκή μνήμη κατά το άνοιγμα του %s

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
el: Επιγράμμιση της επιλογής (εναλλαγή)

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: P&aste Unformatted
el: &Επικόλληση Μη μορφοποιημένο

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: P&lugins
el: &Βύσματα

note: AUTOTEXT_MAIL_3
en: PERSONAL
el: ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
el: Σελίδα

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
el: Αλλαγή σελίδας &πριν από

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
el: &Αριθμοί Σελίδων

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
el: Αριθμός Σελίδας

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
el: Αριθμοί Σελίδων

note: FIELD_Numbers_PageReference
en: Page Reference
el: Αναφορά Σελίδας

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
el: &Διαμόρφωση Σελίδας

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
el: Διαμόρφωση Σελίδας

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
el: Σελίδα:%d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages
el: Σελίδες

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
el: Αρίθμηση Σελίδων

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
el: Μέγεθος Σ&ελίδας:

note: DLG_PageSetup_Paper
en: Paper...
el: Χαρτί...

note: DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
el: Παράγραφος

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
el: Αριθμός Παραγράφων

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
el: Προεπισκόπηση Παραγράφων

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs
el: Παράγραφοι

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
el: Απαιτείται κωδικός πρόσβασης, αυτό είναι ένα κρυπτογραφημένο έγγραφο

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
el: Εικόνα

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
el: Πίνακας Κομματιών

note: DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
el: Θέση:

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: Pre&view web page
el: Προεπισκόπηση &ιστοσελίδας

note: DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
el: Προτιμήσεις Συνδυασμών

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
el: Προτιμήσεις

note: DLG_PageNumbers_Preview
en: Preview
el: Προεπισκόπηση

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW
en: Preview the document as a web page
el: Προεπισκόπηση του εγγράφου ως ιστοσελίδα

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
el: Προεπισκόπηση του εγγράφου πρίν από την εκτύπωση

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
el: Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος Προηγούμενη Παράγραφος

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
el: &Απευθείας εκτύπωση

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
el: Διάταξη Εκτύπωσης

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
el: &Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
el: Εκτύπωση ολόκληρου ή μέρος του εγγράφου

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
el: Εκτύπωση με χρήση του εσωτερικού οδηγού PS

note: MSG_PrintingDoc
en: Printing Document..
el: Εκτυπώνεται το Έγγραφο...

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
el: Γίνεται εκτύπωση σελίδας %d από %d

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
el: &Αντικατάσταση

note: AUTOTEXT_MAIL_4
en: REGISTERED MAIL
el: ΣΥΣΤΗΜΕΝΗ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: Raise this window
el: Ύψωμα αυτού του παραθύρου

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
el: Αλλαγή &σε:

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
el: Ακύρωση της αναίρεσης της τελευταίας ενέργειας

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
el: Μεγέθυνση ή σμίκρυνση της προβολής του εγγράφου

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_REFERENCE
en: Reference:
el: Αναφορά:

note: AUTOTEXT_CLOSING_5
en: Regards,
el: Χαιρετισμούς,

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
el: Αφαίρεση

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
el: Αφαίρεση Υποσέλιδου

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
el: Αφαίρεση Επικεφαλίδας

note: DLG_Styles_RemoveLab
en: Remove Property from Style
el: Αφαίρεση Ιδιότητας από το Στυλ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
el: Αφαίρεση του Υποσέλιδου από αυτήν την σελίδα του Εγγράφου

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
el: Αφαίρεση της επικεφαλίδας σε αυτή τη σελίδα αυτού του Εγγράφου

note: DLG_FR_ReplaceTitle
en: Replace
el: Αντικατάσταση

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
el: Αλλαγή &Όλων

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
el: Αντικατάσταση του επιλεγμένου κειμένου με διαφορετικό κείμενο

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
el: Αναφέρετε ένα &Σφάλμα

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
el: Αναφέρετε ένα σφάλμα και βοηθήστε το AbiWord στο να γίνει ένα καλύτερο προϊόν

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
el: Αλλαγή μεγέθους της εικόνας

note: AUTOTEXT_CLOSING_6
en: Respectfully yours,
el: Με εκτίμηση δικός σας,

note: AUTOTEXT_CLOSING_7
en: Respectfully,
el: Με εκτίμηση,

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart Page Numbers on new Sections
el: Επανεκκίνηση Αριθμών Σελίδων στα νέα Τμήματα

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
el: Επανεκκίνηση αρίθμησης στο:

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
el: Συνέχεια της Προηγούμενης Λίστας

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last unsaved state?
el: Επαναφορά του αρχείου στην τελευταία μη αποθηκευμένη κατάσταση;

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
el: Επαναφορά του εγγράφου στην τελευταία αποθηκευμένη κατάσταση

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
el: Αναστροφή στο αποθηκευμένο αντίγραφο του %s;

note: DLG_PageNumbers_Right
en: Right
el: Δεξιά

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
el: Δεξιά Εσοχή [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
el: Δεξιό Περιθώριο [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
el: Δεξιός Στηλοθέτης

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-justify the paragraph
el: Αριστερή στοίχιση της παραγράφου

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
el: Επικράτηση δεξιά προς &αριστερά

note: AUTOTEXT_MAIL_5
en: SPECIAL DELIVERY
el: ΕΙΔΙΚΗ ΠΑΡΑΔΟΣΗ

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
el: &Αποθήκευση

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sa&ve Copy
el: &Αποθήκευση Αντιγράφου

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_SALUTATION
en: Salutation:
el: Χαιρετισμός

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
el: Αποθήκευση &Ως

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: Save as &web
el: Αποθήκευση ως &ιστοσελίδας

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to %s?
el: Αποθήκευση αλλαγών στο %s;

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE
en: Save the document
el: Αποθήκευση του εγγράφου

note: MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Save the document as a web page
el: Αποθήκευση του εγγράφου ως ιστοσελίδα

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
el: Αποθήκευση του εγγράφου με διαφορετικό όνομα

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
el: Αποθήκευση του εγγράφου χωρίς την αλλαγή του τρέχοντος ονόματος

note: DLG_PageSetup_Scale
en: Scale...
el: Κλίμακα...

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
el: Αναζητήστε βοήθεια σχετικά με...

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
el: Δεύτερα μεταξύ ανανεώσεων

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
el: Δευτερόλεπτα από την αρχή μέτρησης χρόνου

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section breaks
el: Aλλαγή τμήματος

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
el: Επιλογή Ό&λων

note: DLG_InsertHyperlink_Msg
en: Select a target bookmark from the list.
el: Επιλέξτε έναν στόχο σελιδοδείκτη από τη λίστα.

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
el: Επιλογή ολόκληρου του εγγράφου

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
el: Κεφαλαία/Πεζά πρότασης

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
el: Ορισμός

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
el: &Επιλογή Γλώσσας:

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
el: Εξ' Ορισμού Τιμές

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
el: Ορισμός Προτιμήσεων

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
el: Θέσεις τερματισμού στηλοθετών:

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
el: Ορίστε τους τύπους Επικεφαλίδων και Υποσέλιδων

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
el: Ορίστε της επιλογές ορθογραφίας

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
el: Ρυθμίστε τις ιδιότητες του εγγράφου όπως το μέγεθος της σελίδας και των περιθωρίων

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
el: Πλήκτρο Συντόμευσης

note: DLG_Options_Label_Show
en: Show
el: Εμφάνιση

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
el: Εμφάνιση &Χάρακα

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
el: Εμφάνιση Σημείων &Μορφοποίησης

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of windows
el: Εμφάνιση ολόκληρης λίστας παραθύρων

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_EXTRA
en: Show or hide the extra toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της έξτρα εργαλειοθήκης

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_FORMAT
en: Show or hide the formatting toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής μορφοποίησης

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη του χάρακα

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_STD
en: Show or hide the standard toolbar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της βασικής γραμμής εργαλείων

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
el: Εμφάνιση ή απόκρυψη της γραμμής κατάστασης

note: DLG_Options_Label_ShowSplash
en: Show the AbiWord splash screen on application startup
el: Εμφάνιση της εικόνας του Abiword κατά την εκκίνηση του προγράμματος

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
el: Εμφάνιση...

note: AUTOTEXT_CLOSING_8
en: Sincerely yours,
el: Ειλικρινά δικός σας,

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
el: Μονό

note: DLG_Column_Space_After
en: Space after Column
el: Κενό μετά τη Στήλη

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
el: Διαστήματα

note: DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
el: Ορθογραφία

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
el: Επιλογές &Ορθογραφίας

note: DLG_Lists_Square_List
en: Square List
el: Λίστα Τετραγώνων

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
el: &Στυλ

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
el: Βασική Γραμμή Εργαλείων

note: DLG_Lists_Star_List
en: Star List
el: Λίστα Αστερίσκων

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
el: Εκκίνηση Στο:

note: DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
el: Νέα Λίστα

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
el: Αρχή Υπολίστας

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Start with an empty document
el: Εκκίνηση με κενό έγγραφο

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
el: Στατιστικά:

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
el: Τερματισμός Τρέχουσας Λίστας

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
el: &Μεσογράμμιση

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
el: Μεσογράμμιση της επιλογής (εναλλαγή)

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
el: Όνομα Στυλ -

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
el: Όνομα Στυλ:

note: DLG_Styles_ModifyType
en: Style Type
el: Τύπος Στυλ

note: DLG_Styles_ModifyFollowing
en: Style for following paragraph
el: Στυλ για την επόμενη παράγραφο

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
el: Το όνομα του στυλ δεν μπορεί να είναι κενό

note: DLG_Lists_Style
en: Style:
el: Στυλ:

note: DLG_Styles_StylesTitle
en: Styles
el: Στυλ

note: AUTOTEXT_SUBJECT_1
en: Subject
el: Θέμα

note: MENU_LABEL_AUTOTEXT_SUBJECT
en: Subject:
el: Θέμα:

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
el: &Προτάσεις:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
el: Π&ροτάσεις μόνο από το κύριο λεξικό

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
el: &Σύμβολο

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
el: Τέλος στηλοθέτη[%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
el: Θέση τέλους του στηλοθέτη:

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
el: Στηλοθέτες τερματισμού που θα καθαριστούν:

note: DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
el: Στηλοθέτες

note: AUTOTEXT_CLOSING_9
en: Take care,
el: Να προσέχεις,

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
el: Μορφή &Κειμένου

note: DLG_Options_Label_Text
en: Text
el: Κείμενο

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
el: Στοίχιση Κειμένου

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
el: Κείμενο και Εικονίδιο

note: AUTOTEXT_CLOSING_10
en: Thank you,
el: Σας ευχαριστώ,

note: AUTOTEXT_CLOSING_11
en: Thanks,
el: Ευχαριστώ,

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
el: Τα περιθώρια που έχουν επιλεγεί είναι μεγαλύτερα από το μέγεθος της σελίδας.

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
el: Ο ορθογραφικός έλεγχος ολοκληρώθηκε.

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
el: Το κείμενο που θα συνδεθεί με την υπερ-σύνδεση πρέπει να βρίσκεται μέσα σε μία παράγραφο.

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
el: Την καθημερινή

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
el: Η αλλαγή θα εφαρμοστεί την επόμενη φορά που θα ξεκινήσετε το AbiWord ή θα δημιουργήσετε ένα νέο έγγραφο

note: DLG_Para_PreviewSampleFallback
en: This paragraph represents words as they might appear in your document.  To see text from your document used in this preview, position your cursor in a document paragraph with some text in it and open this dialog.
el: Αυτή η παράγραφος αναπαριστά τις λέξεις που πιθανόν εμφανίζονται στο έγγραφό σας.  Για να δείτε το κείμενο από το δικό σας έγγραφο που χρησιμοποιείται σε αυτήν την προεπισκόπηση, βάλτε το δείκτη σας επάνω σε μια παράγραφο του κειμένου που περιέχει κείμενο και ανοίξτε αυτό το παράθυρο διαλόγου.

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
el: Το στυλ αυτό δεν υπάρχει 
    άρα δεν μπορεί να τροποποιηθεί

note: DLG_Column_Three
en: Three
el: Τρεις

note: DLG_Lists_Tick_List
en: Tick List
el: Λίστα Σημαδιών Ελέγχου

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
el: Ζώνη Ώρας

note: DLG_ToggleCase_TitleCase
en: Title Case
el: Κεφαλαία/Πεζά Τίτλου

note: AUTOTEXT_SALUTATION_4
en: To Whom It May Concern:
el: Προς Οποιονδήποτε Ενδιαφερόμενο:

note: AUTOTEXT_EMAIL_1
en: To:
el: Προς:

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
el: Γραμμές Εργαλειών

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
el: Επάνω Περιθώριο [%s]

note: MENU_LABEL_FMT_TOPLINE
en: Topline
el: Επάνω γραμμή

note: DLG_Lists_Triangle_List
en: Triangle List
el: Λίστα Τριγώνων

note: DLG_Column_Two
en: Two
el: Δύο

note: DLG_InsertBookmark_Msg
en: Type a name for the bookmark, or select existing one from the list.
el: Δώστε ένα όνομα στον σελιδοδείκτη , ή επιλέξτε ένα απο τη λίστα

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
el: Τύπος:

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
el: ΚΕΦΑΛΑΙΑ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE
en: Underline the selection (toggle)
el: Υπογράμμιση της επιλογής (εναλλαγή)

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO
en: Undo editing
el: Αναίρεση επεξεργασίας

note: DLG_Lists_Upper_Case_List
en: Upper Case List
el: Λίστα Κεφαλαίων

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List
en: Upper Roman List
el: Λίστα Ρωμαϊκών Κεφαλαίων Χαρακτήρων

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
el: Χρήση Διάταξης ΔΠΑ

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
el: Χρήση καθορισμένων στυλ

note: AUTOTEXT_MAIL_6
en: VIA AIRMAIL
el: ΜΕ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ

note: AUTOTEXT_MAIL_7
en: VIA FACSIMILE
el: ΜΕ ΦΑΞ

note: AUTOTEXT_MAIL_8
en: VIA OVERNIGHT MAIL
el: ΜΕ ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΟ

note: FIELD_Application_Version
en: Version
el: Έκδοση

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
el: Προβολή

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
el: Προβολή του εγγράφου σε λειτουργία πλήρους οθόνης

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
el: Προβολή συμβουλών

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
el: Προβολή....

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
el: Εμφανές

note: MSG_HyperlinkNoBookmark
en: Warning: the bookmark you provided [%s] does not exist.
el: Προειδοποίηση: ο σελιδοδείκτης που δώσατε [%s] δεν υπάρχει.

note: MENU_LABEL_WEB
en: We&b
el: &Ιστοσελίδα

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
el: Διάταξη Ιστοσελίδας

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
el: Τα Πάντα Εν Σοφία Εποίησεν

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
el: Με κατάληξη:

note: FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
el: Αριθμός Λέξεων

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
el: Επεξεργασία Κειμένου

note: DLG_WordCount_Words
en: Words
el: Λέξεις

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
el: Σφάλμα εγγραφής στην προσπάθεια αποθήκευσης του %s

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
el: Έχετε αλλάξει την προκαθορισμένη κατεύθυνση.

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
el: Έχετε αλλάξει τη διεύθυνση γραφής.

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
el: Πρέπει να επιλέξετε ένα σημείο του εγγράφου πριν την εισαγωγή μιας υπερ-σύνδεσης.

note: AUTOTEXT_CLOSING_12
en: Yours truly,
el: Ειλικρινά δικός σας,

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
el: Ζουμ στο &100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
el: Ζουμ στο &200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
el: Ζουμ στο &50%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
el: Ζουμ στο &75%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to &Page Width
el: Ζουμ στο &Πλάτος της Σελίδας

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to &Whole Page
el: Ζουμ σε &Ολόκληρη Σελίδα

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
el: Ζουμ στο 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
el: Ζουμ στο 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
el: Ζουμ στο 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
el: Ζουμ στο 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
el: Ζουμ στο πλάτος της σελίδας

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
el: Ζουμ σε ολόκληρη τη σελίδα

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
el: ηη/μμ/χχ

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
el: πεζά γράμματα

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
el: λεπτά

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
el: ηη/μμ/χχ

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
el: αΛΛΑΓΉ κΕΦΑΛΑΊΑ/πΕΖΆ

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UFS_FontTab
en: 	Font
el: 	Γραμματοσειρά

note: DLG_UP_To
en:  to
el:  προς

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
el: Πλάτος &Σελίδας

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
el: &Ολόκληρη σελίδα

note: LANG_0
en: (no proofing)
el: (χωρίς έλεγχο ορθογραφίας)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
el: Ο κατάλογος στη δοσμένη θέση δεν υπάρχει.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
el: Διαχειριστής Βυσμάτων Abiword

note: MSG_ShowUnixFontWarning
en: AbiWord was not able to add its fonts to the X font path.
el: Το AbiWord δεν μπόρεσε να προσθέσει αυτή τη γραμματοσειρά στην θέση γραμματοσειρών Χ.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
el: AbiWord: Προεπισκόπηση Εκτύπωσης

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
el: Περί %s

note: DLG_MW_MoreWindows
en: Activate Window
el: Ενεργοποίηση Παραθύρου

note: DLG_MW_Activate
en: Activate:
el: Ενεργοποίηση:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
el: Ενεργά Βύσματα

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
el: Αφρικάανς

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
el: Όλα (*.*)

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
el: Όλα τα Έγγραφα

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
el: Όλα τα Αρχεία Εικόνων

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
el: Αραβικά (Αίγυπτος)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
el: Αραβικά (Σαουδική Αραβία)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
el: Αραβικά, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
el: Αραβικά, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
el: Αραβικά, Κωδικοσελίδα Windows 1256

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
el: Αρμένικα

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
el: Αρμένικα,  ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
el: Ασαμικά

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author
el: Συγγραφέας

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
el: Αυτόματη Αναγνώριση

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
el: Βαλτικά, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
el: Βαλτικά, Κωδικοσελίδα Windows 1257

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
el: Άσπρο & Μαύρο

note: DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
el: Έντονη Γραφή

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
el: Έντονη Πλάγια Γραφή

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document..
el: Δημιουργία Εγγράφου...

note: DLG_Cancel
en: Cancel
el: Ακύρωση

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
el: Κεντρικής Ευρώπης, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
el: Κεντρικής Ευρώπης, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
el: Κεντρικής Ευρώπης, Κωδικοσελίδα Windows 1250

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
el: Κινέζικα (Χονγκ Κονγκ)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
el: Κινέζικα (PRC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
el: Κινέζικα (Σιγκαπούρη)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
el: Κινέζικα (Ταϊβάν)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
el: Κινέζικα Απλοποιημένα, EUC-CN (GB2312)

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
el: Κινέζικα Απλοποιημένα, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
el: Κινέζικα Απλοποιημένα, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
el: Κινέζικα Απλοποιημένα, Κωδικοσελίδα Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
el: Κινέζικα Παραδοσιακά, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
el: Κινέζικα Παραδοσιακά, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
el: Κινέζικα Παραδοσιακά, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
el: Κινέζικα Παραδοσιακά Κωδικοσελίδα Windows 950

note: DLG_Close
en: Close
el: Κλείσιμο

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
el: Παραβολή

note: DLG_UP_Color
en: Color
el: Χρώμα

note: DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
el: Χρώμα:

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
el: Αντίγραφα:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
el: Αδυναμία ενεργοποίησης/φόρτωσης βύσματος

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
el: Αδυναμία απενεργοποίησης βύσματος

note: DICTIONARY_CANTLOAD
en: Could not load the dictionary for the %s language
el: Δεν ήταν δυνατή η φόρτωση του λεξικού για την %s γλώσσα

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
el: Κροατικά, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
el: Κυριλλικά, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
el: Κυριλλικά, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
el: Κυριλλικά, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
el: Κυριλλικά, Κωδικοσελίδα Windows 1251

note: LANG_CS_CZ
en: Czech
el: Τσέχικα

note: LANG_DA_DK
en: Danish
el: Δανέζικα

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
el: Απενεργοποίηση όλων

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
el: Απενεργοποίηση βυσμάτων

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
el: Θέλετε να διαγράψετε αυτό το εικονίδιο απο τη γραμμή εργασιών;

note: LANG_NL_BE
en: Dutch (Belgium)
el: Ολλανδικά (Βέλγιο)

note: LANG_NL_NL
en: Dutch (Netherlands)
el: Ολλανδικά (Ολλανδία)

note: DLG_UFS_EffectsFrameLabel
en: Effects
el: Εφφέ

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
el: Συμπερίληψη Γραμματοσειρών

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
el: Κωδικοποίηση:

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
el: Αγγλικά (Αυστραλία)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
el: Αγγλικά (Καναδάς)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
el: Αγγλικά (Ιρλανδία)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
el: Αγγλικά (Νέα Ζηλανδία)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
el: Αγγλικά (Νότια Αφρική)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
el: Αγγλικά (Ηνωμένο Βασίλειο)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
el: Αγγλικά (Η.Π.Α.)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
el: Εισάγετε Κωδικό Πρόσβασης

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
el: Εξαγωγή Αρχείου

note: LANG_FA_IR
en: Farsi
el: Φαρσί

note: DLG_UP_File
en: File
el: Αρχείο

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη.  Να αντικατασταθεί το αρχείο '%s';

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
el: Φινλανδικά

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
el: Γαλλικά (Βέλγιο)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
el: Γαλλικά (Καναδάς)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
el: Γαλλικά (Γαλλία)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
el: Γαλλικά (Ελβετία)

note: DLG_UP_From
en: From:
el: Από:

note: LANG_GL_ES
en: Galician
el: Γαλικικά

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
el: Γεωργιανά

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
el: Γεωργιανά, Ακαδημία

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
el: Γεωργιανά, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
el: Γερμανικά (Αυστρία)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
el: Γερμανικά (Γερμανία)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
el: Γερμανικά (Ελβετία)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
el: Κλίμακα του γκρι

note: LANG_EL_GR
en: Greek
el: Ελληνικά

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
el: Ελληνικά, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
el: Ελληνικά, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
el: Ελληνικά, Κωδικοσελίδα Windows 1253

note: LANG_IW_IL
en: Hebrew
el: Εβραϊκά

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
el: Εβραϊκά, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
el: Εβραϊκά, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
el: Εβραϊκά, Κωδικοσελίδα Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height in pixels:
el: Ύψος σε στιγμές:

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
el: Ύψος:

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
el: Χρώμα Επισήμανσης

note: LANG_HI_IN
en: Hindi
el: Ινδικά

note: LANG_HU_HU
en: Hungarian
el: Ουγγρικά

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
el: Ισλανδικά

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
el: Ισλανδικά, Macintosh

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
el: Ιδιότητες Εικόνας

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
el: Εισαγωγή Αρχείου

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document..
el: Εισάγεται Έγγραφο...

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
el: Εισαγωγή Αρχείου

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
el: Εισαγωγή Εικόνας

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
el: Εισαγωγή Συμβόλου

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
el: Εγκατάσταση νέου

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
el: Μη έγκυρο όνομα διαδρομής.

note: LANG_IT_IT
en: Italian (Italy)
el: Ιταλικά (Ιταλία)

note: DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
el: Πλάγια Γραφή

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
el: Ιαπωνικά

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
el: Ιαπωνικά, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
el: Ιαπωνικά, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
el: Ιαπωνικά, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
el: Ιαπωνικά Κωδικοσελίδα Windows 932

note: LANG_KO_KR
en: Korean
el: Κορεάτικα

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
el: Κορεάτικα, EUC-KR

note: ENC_KORE_JOHAB
en: Korean, Johab
el: Κορεάτικα, Johab

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
el: Κορεάτικα, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
el: Κορεάτικα, Κωδικοσελίδα Windows 949

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
el: Λετονίας

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
el: Λιθουανικά

note: DLG_Options_Label_ModifyUnixFontPath
en: Modify Unix Font Path
el: Αλλαγή της θέσης γραμματοσειρών Unix

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name
el: Όνομα

note: DLG_QNXMB_No
en: No
el: Όχι

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
el: Χωρίς Εικόνα

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
el: Δεν έχει επιλεγεί βύσμα

note: LANG_NB_NO
en: Norwegian Bokmal
el: Νορβηγικά Μπόκμαλ

note: LANG_NN_NO
en: Norwegian Nynorsk
el: Νορβηγικά Νύνορσκ

note: DLG_OK
en: OK
el: Εντάξει

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
el: Άνοιγμα Αρχείου

note: DLG_FOSA_FileOpenTypeLabel
en: Open file as type:
el: Άνοιγμα ως τύπο αρχείου:

note: DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
el: Επιγράμμηση

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
el: Π&οσοστό:

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
el: Σελίδες από~μέχρι:

note: DLG_Password_Password
en: Password:
el: Κωδικός:

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DETAILS
en: Plugin Details
el: Λεπτομέρειες Βύσματος

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
el: Λίστα Βυσμάτων

note: LANG_PL_PL
en: Polish
el: Πολωνικά

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
el: Πορτογαλικά (Βραζιλία)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
el: Πορτογαλικά (Πορτογαλία)

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
el: Προεπισκόπηση Εικόνας

note: DLG_UP_PrintButton
en: Print
el: Εκτύπωση

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
el: Εκτύπωση Σε Αρχείο

note: DLG_FOSA_FilePrintTypeLabel
en: Print file as type:
el: Εκτύπωση ως τύπο αρχείου:

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
el: Εκτύπωση σε:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
el: Εκτύπωση στο:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
el: Εκτυπωτής

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
el: Εντολή εκτύπωσης:

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
el: Κανονικά

note: DLG_UFS_Direction
en: Right-to-left
el: Από Δεξιά προς Αριστερά

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
el: Ρουμανικά, Macintosh

note: LANG_RU_RU
en: Russian (Russia)
el: Ρώσικα (Ρωσία)

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
el: Δείγμα

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
el: Αποθήκευση Αρχείου Ως

note: DLG_FOSA_FileSaveTypeLabel
en: Save file as type:
el: Αποθήκευση ως τύπου αρχείου:

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
el: Πρόγραμμα εντολών:

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
el: Επιλογή Κωδικοποίησης:

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
el: Επιλογή Γλώσσας:

note: DLG_UP_Selection
en: Selection
el: Επιλογή

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
el: Χωρίς Χρώμα Επισήμανσης

note: DLG_Options_Label_UnixFontWarning
en: Show font warning at start up
el: Εμφάνιση προειδοποίησης γραμματοσειρών κατά την εκκίνηση

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
el: Μέγεθος:

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
el: Σλοβάκικα

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
el: Σλοβένικα

note: DLG_UFS_SmallCapsCheck
en: Small Caps
el: Μικρά Κεφαλαία

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
el: Ισπανικά (Μεξικό)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
el: Ισπανικά (Ισπανία)

note: DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strikeout
el: Μεσογράμμιση

note: LANG_SV_SE
en: Swedish
el: Σουηδικά

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
el: Χρώμα Κειμένου

note: LANG_TH_TH
en: Thai
el: Ταϋλανδέζικα

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
el: Ταϋλανδέζικα, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
el: Ταϋλανδέζικα, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
el: Ταϋλανδέζικα, Κωδικοσελίδα Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
el: Ο κατάλογος '%s' έχει προστασία εγγραφής.

note: MSG_UnixFontSizeWarning
en: The operating system was unable to allocate a font of the
el: Το λειτουργικό σύστημα δεν μπόρεσε να εκχωρήσει μια γραμματοσειρά του

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
el: Η εντολή εκτύπωσης δεν είναι έγκυρη.

note: LANG_TR_TR
en: Turkish
el: Τούρκικα

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
el: Τούρκικα, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
el: Τούρκικα, Macintoch

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
el: Τούρκικα, Κωδικοσελίδα Windows 1254

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
el: Ουκρανικά

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
el: Ουκρανικά, KIO8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
el: Ουκρανικά, Macintosh

note: DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
el: Υπογράμμιση

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
el: Χωρίς Τίτλο%d

note: DLG_Update
en: Update
el: Ανανέωση

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
el: Βιετναμέζικα

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
el: Βιετναμέζικα, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
el: Βιετναμέζικα, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
el: Βιετναμέζικα, Κωδικοσελίδα Windows 1258

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
el: Δυτικής Ευρώπης, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
el: Δυτικής Ευρώπης, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
el: Δυτικής Ευρώπης, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
el: Δυτικής Ευρώπης, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
el: Δυτικής Ευρώπης, Κωδικοσελίδα Windows 1252

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Width
el: Πλάτος

note: DLG_Image_Width
en: Width in pixels:
el: Πλάτος σε στιγμές

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
el: Πλάτος:

note: DLG_QNXMB_Yes
en: Yes
el: Ναι

note: DLG_Zoom_ZoomTitle
en: Zoom
el: Ζουμ

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
el: Ζουμ στο

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
el: _Όχι

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
el: _Ναι

note: DLG_Unit_inch
en: inch
el: ίντσα

note: DLG_Unit_pico
en: pica
el: στιγμές

note: DLG_Unit_points
en: points
el: σημεία
